Translations

Autotranslations

 Share this!
   
   
Tournament name:

Landsturneringen 2012


Updated
apr 18 17
@ 19:15

Views:199287

Site powered by:

TournamentService
Locations of visitors to this page

Site:

Sandefjord

Play date:

07. - 14. jul 12

 Welcome   Participants   Games   Standings  Other tournaments

Participants:
TitleGiven nameLast nameClubn-Rtgi-RtgFedGroup
GM Jon Ludvig Hammer OSS 2643 2638 Klasse Elite
GM Simen Agdestein NTG 2535 2559 Klasse Elite
IM Frode Elsness Moss 2481 2487 Klasse Elite
GM Berge Østenstad Asker 2464 2484 Klasse Elite
IM Espen Lie Porsgrunn 2422 2455 Klasse Elite
GM Rune Djurhuus Akademisk 2414 2439 Klasse Elite
IM Frode Olav Olsen Urkedal 1911 2412 2436 Klasse Elite
FM Kjetil Stokke Bergens 2341 2395 Klasse Elite
FM Andreas G.R. Moen OSS 2379 2392 Klasse Elite
FM Stig Tjomsland Nordstrand 2339 2375 Klasse Elite
IM Atle Grønn OSS 2348 2370 Klasse Elite
IM Erik Fossan Stavanger 2306 2360 Klasse Elite
IM Øystein Hole Akademisk 2308 2356 Klasse Elite
IM Nicolai Getz OSS 2335 2354 Klasse Elite
FM Brede Alex. Kvisvik Kristiansund 2334 2342 Klasse Elite
  Kristian Stuvik Holm Kristiansund 2316 2310 Klasse Elite
FM Espen Forså Tromsø 2311 2307 Klasse Elite
  Svein Berg OSS 0 2290 Klasse Mester
  Benjamin Arvola Tromsø 2256 2279 Klasse Elite
  Aryan Tari Kristiansund 2205 2256 Klasse Junior A og B
FM Petter Fossan Stavanger 2152 2255 Klasse Mester
  Gudmund Stenersen SOSS 2239 2249 Klasse Mester
FM Ragnar Harald Hoen OSS 2181 2247 Klasse Senior A
  Anders Hobber Porsgrunn 2234 2244 Klasse Mester
  Jon Kristian Haarr Stavanger 2247 2239 Klasse Elite
  Vegar Koi Gandrud Hønefoss 2277 2221 Klasse Mester
  Lars Breivik Drammens 2146 2218 Klasse Mester
  Geir I Henriksen Drammens 2080 2216 Klasse Mester
  Dag Ulvin Lillestrøm 2174 2209 Klasse Mester
FM Jøran Aulin-Jansson Asker 2133 2209 Klasse Mester
FM Ole Christian Moen OSS 2155 2206 Klasse Mester
  Bror Thanke Nordstrand 2131 2176 Klasse Elite
  Stig K. Martinsen Bergens 2147 2169 Klasse Mester
FM Jarl H Ulrichsen Trondheim 2083 2160 Klasse Senior A
  Jan Sørgjerd Nordstrand 2058 2152 Klasse Mester
  Lars Kjølberg 1911 2112 2150 Klasse Senior A
  Johannes Kvisla Stavanger 2099 2143 Klasse Mester
  Frode Lillevold Strømmen 2038 2139 Klasse Mester
  Håkon Briseid Akademisk 2120 2138 Klasse Mester
  Anders G Hagen Moss 2108 2130 Klasse Mester
  Ivar Chavannes OSS 0 2130 Klasse Mester
  Tor Gulbrandsen Nordstrand 2025 2127 Klasse Mester
  Tor Arne Hauge 1911 2023 2122 Klasse Senior A
  Johannes Høie Moss 2075 2111 Klasse Mester
  Toan Thanh Pham Akademisk 2090 2107 Klasse Mester
  Øyvind Pedersen Tromsø 1915 2106 Klasse 1
  Ole Woldseth Sotra 1973 2094 Klasse Mester
  Christian Laverton Trondheim 2013 2086 Klasse Mester
  Lars Erik Pedersen Strømmen 2037 2078 Klasse Mester
  Per O Andersen SOSS 1927 2078 Klasse 1
  Lars Oskar Hauge OSS 2108 2071 Klasse Mester
  Kenneth Einarsen Akademisk 2000 2067 Klasse Mester
  Tor Kristian Larsen Nordnes 1967 2066 Klasse 1
  Sebastian Mihajlov OSS 2090 2054 Klasse Kadett A og B
  Hans Arild Runde Akademisk 1918 2054 Klasse 1
  Johan Salomon Nordstrand 2002 2047 Klasse Kadett A og B
  Henrik Carlseny Bærum 1919 2045 Klasse 1
  Johan-Sebastian Christiansen Caissa 2029 2043 Klasse Junior A og B
  Ole Morten Persen Modum 1633 2036 Klasse 2
  Erlend Kyrkjebø Stavanger 2044 2035 Klasse Junior A og B
  Hans Chr Fotland OSS 1820 2029 Klasse Senior A
  Arnold Mundal Vålerenga 1826 2028 Klasse Senior A
  Ole Jørn Gyldenås Nordstrand 1953 2027 Klasse 1
  Per Kr Vigdal Nordstrand 1847 2026 Klasse 1
  Kjetil Strand Asker 1918 2023 Klasse Senior A
  Jo Kristian Løberg OSS 2080 2022 Klasse Mester
  Stein Sollid OSS 2003 2020 Klasse Senior A
  Per Gisle Svendsen 1911 1789 2020 Klasse 1
  Svein Arne Thrana Nittedal 1762 2010 Klasse 1
  Helge E. Theting Kragerø 1984 2007 Klasse 1
  Terje Torgersen Kristiansand 1865 2006 Klasse 1
  Gunnar Stake-Larsen OSS 1787 2001 Klasse 1
  Tron Walseth Vadsø 1917 1999 Klasse 1
  Carsten Aubert Nordstrand 1882 1998 Klasse 1
  Stian Johansen Moss 2131 1997 Klasse Mester
  Tor Botheim 1911 1969 1997 Klasse 1
  Jens Hjorth Kjølberg 1911 1901 1982 Klasse Junior A og B
  Leif Bjornes Kristiansand 1835 1982 Klasse 1
  Per Nestande Førde 1902 1978 Klasse 1
  Kjell Magne Johnsen Vadsø 1909 1972 Klasse 1
  Magnus Monsen Sandnes 1713 1972 Klasse Senior A
  Willy L. Olsen OSS 1569 1971 Klasse Senior A
  Henning Kjøita 1911 1966 1970 Klasse Kadett A og B
  Johannes Haug Nordstrand 1942 1968 Klasse Junior A og B
  Raymond Boger 1911 1894 1967 Klasse 1
  Jørn Snellingen Black Knights 1830 1964 Klasse 1
  Håvard Bjerkevik Volda Ørsta 1688 1964 Klasse 2
  Ole Emil Frisvold Bergens 1914 1960 Klasse 1
  Jon Gunnar Tufta Bergens 1819 1959 Klasse 1
  Erland Henrichsen Porsgrunn 1804 1959 Klasse Senior A
  Tore Garberg 1911 1803 1956 Klasse 1
  Kjell M Haug Stjernen 1727 1955 Klasse Senior A
  Bjørn Haveland Bærum 1828 1951 Klasse 1
  Eskil Ekeland Grønn OSS 1641 1951 Klasse Lilleputt
  Lars Johansen Nordstrand 1834 1937 Klasse 1
  Anita Grønnestad Bergens 1757 1935 Klasse 1
  Tom Ivar Jenkins OSS 1755 1935 Klasse Senior A
  Jøran Sten Pettersen Porsgrunn 1582 1926 Klasse 2
  Timmie Nygaard Caissa 1833 1925 Klasse Mester
  Robin Olsen Moss 1842 1919 Klasse 1
  Trond Harald Saltnes Kristiansund 1608 1918 Klasse 2
  Jan Synnestvedt Nordstrand 1767 1915 Klasse Senior A
  Kjell Håkon Lien Hønefoss 1819 1907 Klasse Junior A og B
  Roar Lindblom Asker 1699 1901 Klasse Senior A
  Odd Andersen Moss 1648 1899 Klasse Senior A
  Leif Kverndal Stjernen 1764 1898 Klasse Senior A
  Johnny Hanssen Trondheim 1598 1897 Klasse 2
  Odd Habberstad OSS 1567 1896 Klasse Senior A
  Roar Thorstensen Stjernen 1488 1895 Klasse Senior A
  Asbjørn O. Steinskog Sandnes 1827 1894 Klasse Junior A og B
  Sondre Merkesvik Bergens 1826 1892 Klasse Lilleputt
  Øyvin Strand Bergens 1807 1888 Klasse Senior A
  Sven Sawa Kongsvinger 1662 1888 Klasse Senior A
  John Ivar Brekke Trondheim 1450 1888 Klasse 3
  Jan Stokke Drammens 1831 1886 Klasse 1
  Øystein Johnsen Tønsberg 1761 1885 Klasse Senior A
  Sigmund Lunde Sarpsborg 1756 1884 Klasse 1
  Thore Østrem Nordstrand 1643 1884 Klasse Senior A
  Jonatan M Andersen Bergens 1638 1884 Klasse 2
  Jan Arne Bjørgvik Direkte 1748 1882 Klasse Senior A
  Torgeir Kjøita 1911 1800 1880 Klasse Kadett A og B
  Tom R Wister Kirkegata 1626 1878 Klasse 2
  Karsten Ovesen Sevland 1703 1877 Klasse Senior A
  Aleksander Omtvedt 1911 1670 1877 Klasse 2
  Knut Ø Abrahamsen Nordstrand 1630 1875 Klasse 2
  Leif Trygve Hegvik Stavanger 1735 1871 Klasse 1
  Karim Ali Fribonden 1662 1870 Klasse 2
  Odd Birkestrand Masfjorden 1898 1869 Klasse Senior A
  Lewi Bekkelien Black Knights 1704 1869 Klasse 2
  Roger Sætre Bergens 1655 1866 Klasse 2
  Morten Røine Hønefoss 1501 1866 Klasse 2
  Rolf E Syvertsen Tønsberg 1625 1864 Klasse 2
  Otto Milvang Nordstrand 1583 1862 Klasse 2
  Jørund Berstad Førde 1604 1857 Klasse 2
  Arman K Ghaderi Elefantene 1569 1856 Klasse Lilleputt
  Vegard Simensen Kristiansund 1703 1853 Klasse Junior A og B
  Eivind Sæteren Berntsen Nordstrand 1595 1853 Klasse 2
  Jørgen Hoel Bergens 1718 1848 Klasse Junior A og B
  Olav Erikstad Akademisk 1776 1845 Klasse 1
  Carl Christian Aarnes Nordstrand 1627 1844 Klasse 2
  Kjetil Andås Masfjorden 1442 1844 Klasse Kadett A og B
  Hans Hovden Kirkegata 1563 1842 Klasse 2
  Simon Barane Sandnes 1723 1835 Klasse Junior A og B
  Hans R Thjømøe Drammens 1668 1832 Klasse Senior A
  Andreas Strand Modum 1641 1832 Klasse 2
  Per H. Wibe Asker 1683 1830 Klasse Senior A
  Jan Svenske Strømmen 1702 1829 Klasse Senior A
  Pål Skogli OSS 1708 1828 Klasse 2
  Johannes Høva Bøhler 1911 1669 1822 Klasse 1
  Håkan Lane Caissa 0 1822 Klasse 1
  Frode Arntsen Kristiansand 1678 1817 Klasse 2
  Jussi Dyrnes Nordstrand 1638 1817 Klasse 2
  Pål Moe OSS 1606 1816 Klasse 2
  Benjamin Haldorsen Bergens 1553 1811 Klasse Lilleputt
  Håvard M Skagseth Tromsø 1699 1804 Klasse 2
  Ida Lahlum 1911 1452 1801 Klasse 3
  Magnus Aartun Stavanger 1662 1800 Klasse Junior A og B
  Tore Høe Løvaas Trondheim 1396 1798 Klasse Senior B
  Rudolf Steinkellner Kirkegata 1475 1794 Klasse 3
  Per Tore Aanonsen Nordstrand 1616 1789 Klasse Senior A
  Trygve Dahl Elefantene 1402 1789 Klasse Lilleputt
  Eivind X Djurhuus Nordstrand 1489 1788 Klasse Lilleputt
  Bjarne J. Engevik Strømmen 1591 1784 Klasse 2
  Maud Rødsmoen OSS 1559 1783 Klasse Kadett A og B
  Henrik Øie Løbersli Kristiansund 1550 1783 Klasse Kadett A og B
  Guttorm Andersen Stjernen 1556 1782 Klasse 2
  Eivind Aartun Stavanger 1646 1777 Klasse Kadett A og B
  Håkon N Nordstrøm Fana 1589 1776 Klasse Kadett A og B
  Hans K. Gaarder Nordstrand 1457 1770 Klasse 3
  Tore Teigen Porsgrunn 1402 1769 Klasse Senior B
  Edit Machlik Tromsø 1508 1767 Klasse Kadett A og B
  Jan Rune Moberg Follo 1566 1763 Klasse 1
  Martin Bergsjø Østby OSS 1516 1759 Klasse Lilleputt
  Harald Thorstensen Tønsberg 1518 1758 Klasse Senior A
  Odd Gunnar Malin Vadsø 1599 1751 Klasse 2
  Åsmund Sem-Johansen Stovner 1590 1751 Klasse 2
  Kjell H Johansen Tønsberg 1433 1750 Klasse Senior A
  Monika Machlik Tromsø 1685 1739 Klasse Kadett A og B
  Bibek Liu Lørenskog 1449 1734 Klasse Kadett A og B
  Sherington Amarapala Lørenskog 1524 1732 Klasse Kadett A og B
  Frode Høva Follo 1533 1730 Klasse 2
  Harald Mottang Stjernen 1379 1728 Klasse 3
  Torge Ugland Drammens 1391 1725 Klasse 3
  Eirik Kyrkjebø Stavanger 1492 1724 Klasse 3
  Tore Martin Madsø Hauan Trondheim 1317 1723 Klasse 3
  Mathias Sætre Bergens 1554 1722 Klasse Kadett A og B
  Andreas G Tryggestad Nordstrand 1449 1721 Klasse Miniputt
  Lasse E Bjørn Tromsø 1430 1721 Klasse Kadett A og B
  Bjørn Berg Johansen Fredriksstad 1343 1718 Klasse Senior B
  Ulrik Olsen OSS 1602 1712 Klasse Lilleputt
  Thoralf N Barstad Nordstrand 1540 1710 Klasse 2
  Jon Machlik Tromsø 1604 1701 Klasse Kadett A og B
  Stig-Atle Paulsen Modum 1436 1700 Klasse 3
  Benjamin Imsrud Caissa 1596 1696 Klasse Lilleputt
  Bjørn Ellingsrud Nordstrand 1307 1693 Klasse 3
  Anders Knudsen Beck Tønsberg 1485 1690 Klasse 3
  Steinar Leite Modum 1470 1687 Klasse 2
  Sigurd Kittilsen Elverum 1501 1681 Klasse 2
  Heidi Røneid Stjernen 1336 1680 Klasse 3
  Tore-Inge Bratteteig Bergens 1463 1679 Klasse Senior A
  Gunnar Bue Tønsberg 1460 1677 Klasse Senior A
  Jonas H Rasmussen Bergens 1532 1673 Klasse Kadett A og B
  Anders Stanghelle Nord-Odal 1270 1665 Klasse 3
  Sigve Hølleland Masfjorden 1526 1654 Klasse Kadett A og B
  Marte B Kyrkjebø Stavanger 1481 1632 Klasse Kadett A og B
  Terje Lie Bergens 1353 1626 Klasse Senior A
  Tore Reppen Kongsvinger 1421 1619 Klasse Senior A
  Audun Hoem Kristiansund 1400 1613 Klasse 3
  Trond Jacobsen 1911 1381 1610 Klasse 3
  Jonar Lensebakken Nord-Odal 1255 1601 Klasse 3
  Hans-Henry Jacobsen Tromsø 1278 1590 Klasse 3
  Øyvind Hoem Vaseng Kristiansund 1307 1586 Klasse 3
  Erling Dyrhaug Skjølås Stavanger 1195 1581 Klasse Lilleputt
  Niklas Savio Caissa 1128 1580 Klasse 4
  Ingrid Øen Carlsen Bærum 1638 1567 Klasse 2
  Jens Petter Olsen OSS 1204 1567 Klasse 4
  Sverre S Dyrhaug Stavanger 1155 1551 Klasse Kadett A og B
  Per Tveten Bærum 1571 1543 Klasse Senior A
  Hanna B Kyrkjebø Stavanger 1436 1536 Klasse Kadett A og B
  Vegard Viken Kallset Kristiansund 1285 1494 Klasse 3
  Endre Machlik Tromsø 1417 1482 Klasse Lilleputt
  Espen Andreassen Sevland 960 1433 Klasse Kadett A og B
  Johnny Schmidt Tromsø 1698 0 Klasse 1
  John Kr. Johnsen OSS 1653 0 Klasse 2
  Gunnar Lie Porsgrunn 1630 0 Klasse 2
  Geir Nesheim 1911 1629 0 Klasse 2
  Arild Øksnevad Nittedal 1627 0 Klasse 2
  Ken T Nordtvedt Namsos 1597 0 Klasse 2
  Bjarte Engeset Larvik 1596 0 Klasse 2
  Henrik Aas Nittedal 1575 0 Klasse 2
  Truls Skauge Klausen Drammens 1547 0 Klasse 2
  Anders Sørjordet 1911 1535 0 Klasse 2
  Eirik V Kallset Kristiansund 1525 0 Klasse 2
  Svein E Ruud Stjernen 1522 0 Klasse Senior A
  Olav K. Fredriksen 1911 1518 0 Klasse 2
  Viggo Andersen Stjernen 1505 0 Klasse Senior A
  Thomas Gjerken Larsen Larvik 1503 0 Klasse 2
  Bernt Kirkebø Strømmen 1497 0 Klasse Senior B
  Otto Brokke Drammens 1488 0 Klasse 3
  Rasmus L Haugland Modum 1473 0 Klasse Lilleputt
  Rune Borøy Bodø 1459 0 Klasse 3
  Gunnar Hellem OSS 1453 0 Klasse Senior A
  Fredrik Seim Kristiansand 1450 0 Klasse 3
  Egil Aarstad Fjeldheim Nordstrand 1445 0 Klasse Kadett A og B
  Ketil Drevvatn Mosjøen 1443 0 Klasse 2
  Olav Hjortås Nord-Odal 1441 0 Klasse 3
  Daniel Steen Hauge Strømmen 1423 0 Klasse Kadett A og B
  Werner Solberg Nordstrand 1421 0 Klasse 3
  Joshua Paul Schmidt Sørumsand 1405 0 Klasse 3
  Steinar Simonsen Follo 1402 0 Klasse Senior B
  Bård Fadnes Bergens 1400 0 Klasse 3
  Alexander Berezkin Trondheim 1391 0 Klasse 3
  Cornelius Kvendseth Nordstrand 1383 0 Klasse Lilleputt
  Morgan Henriksen Hamar 1382 0 Klasse 3
  Benjamin Mjelde Andersen Moss 1375 0 Klasse Junior A og B
  Øyvind Hjelle Bodø 1370 0 Klasse 3
  Odd Frydendal Hamar 1363 0 Klasse Senior B
  Øyvind Carstensen Nordstrand 1358 0 Klasse 3
  Oddvar Kristiansen Stjernen 1357 0 Klasse 3
  Lars A Stensen Direkte 1354 0 Klasse 3
  Rune Bergquist Tønsberg 1349 0 Klasse 3
  Jack Svåren Holmestrand 1348 0 Klasse 3
  Yngve Lindsjørn Stjernen 1345 0 Klasse 3
  Finn Arild Wister Kirkegata 1343 0 Klasse 3
  Audun Engeset Larvik 1341 0 Klasse Lilleputt
  Elise Sjøttem Jacobsen Tromsø 1332 0 Klasse Lilleputt
  Harald Omland Asker 1324 0 Klasse Senior B
  Ingrid Strand Modum 1321 0 Klasse 3
  Trond Kristensen Mosjøen 1315 0 Klasse 3
  Martin Nilsen Stavanger 1314 0 Klasse Kadett A og B
  Arne Sørli Kirkegata 1311 0 Klasse Senior B
  Leif Gulliksen Stjernen 1290 0 Klasse Senior B
  Geir F Lorem Tromsø 1290 0 Klasse 3
  Odd Ivar Fystro 1911 1284 0 Klasse 3
  Odd Arne Elstad Caissa 1279 0 Klasse 3
  Gitle Kirkesola OSS 1275 0 Klasse 3
  Tore Thonstad Moss 1273 0 Klasse Senior B
  Kjetil Nylund Tromsø 1270 0 Klasse 3
  Martin Saltvedt Stavanger 1270 0 Klasse Lilleputt
  Oddvar Nordmark Sandnes 1267 0 Klasse Senior B
  Kjell Iversen Stjernen 1264 0 Klasse 3
  Flemming Aas Bergens 1263 0 Klasse Kadett A og B
  Didrik Braathen Nordstrand 1260 0 Klasse Lilleputt
  Idar Sørensen Drammens 1255 0 Klasse 3
  Petter Gjertsen Arendal 1254 0 Klasse Junior A og B
  Gunnar Lilleng Strømmen 1253 0 Klasse Senior B
  Frode Fredriksen Stavanger 1249 0 Klasse 4
  Vegard Garmark Follo 1249 0 Klasse 4
  S. Kristian Røilid Mosjøen 1248 0 Klasse 4
  Kazim Yilmaz Modum 1241 0 Klasse 4
  Ola Torstein Endresen Follo 1240 0 Klasse 4
  Tom-Greger Knutsen Samisk 1225 0 Klasse 4
  Finn Syvertsen Asker 1223 0 Klasse Senior B
  Anders Nilsson Aure Drammens 1217 0 Klasse 4
  Erik Lind Pedersen Moss 1213 0 Klasse Senior B
  Kristoffer Haugan Tønsberg 1211 0 Klasse 4
  Sigve Sundsbø Elefantene 1210 0 Klasse Lilleputt
  Bjørn Nytrø Vålerenga 1208 0 Klasse 4
  Georg Balas 1911 1201 0 Klasse 4
  Morten Sand Nordstrand 1199 0 Klasse 4
  Olav Skjæveland Strand 1184 0 Klasse Senior B
  Tom Steinskog Sandnes 1183 0 Klasse 3
  Nils R Utsi Samisk 1174 0 Klasse Senior B
  Tor Petterson Porsgrunn 1170 0 Klasse Senior B
  Tor Skaslien Tiger 1167 0 Klasse 4
  Ulf R Hansen Tromsø 1164 0 Klasse 4
  Eric Torgersen Kristiansand 1163 0 Klasse 4
  Bjørn Noralf Dybvik Aalesunds 1162 0 Klasse 4
  Leif Kjøita 1911 1155 0 Klasse 4
  Shaun Ondo OSS 1152 0 Klasse Lilleputt
  Martin G Johnsen Tromsø 1133 0 Klasse Kadett A og B
  Trond V Braathen Moss 1126 0 Klasse Senior B
  Arne Samskott Orkdal 1122 0 Klasse 4
  Thorbjørn Skaug Fredriksstad 1119 0 Klasse Senior B
  Lars Hope Brønnøysund 1116 0 Klasse 4
  Sara Næss Tiger 1116 0 Klasse Lilleputt
  Pål Egil Knutsen Samisk 1115 0 Klasse Senior B
  August Berntsen-Øybø 1911 1112 0 Klasse 4
  Ove Johansen Stovner 1104 0 Klasse 4
  Odin Nikolai Heier OSS 1095 0 Klasse Miniputt
  Jing Shan Liu Lørenskog 1093 0 Klasse 4
  Eirik Moltu Sarpsborg 1090 0 Klasse 4
  Klaus Smedtorp Kongsvinger 1078 0 Klasse Senior B
  Andreas Fossan Stavanger 1075 0 Klasse Lilleputt
  Aschmirthan Sivaranjan Nordstrand 1067 0 Klasse Kadett A og B
  Svein Erik Kringstad Sotra 1065 0 Klasse 4
  Oddvar Aasen Moss 1063 0 Klasse Senior B
  Leiv Røsok Direkte 1055 0 Klasse 4
  Andre Nielsen Alta 1048 0 Klasse Miniputt
  Benjamin Fossan Stavanger 1044 0 Klasse Lilleputt
  Odd G. Ridal Gjøvik 1044 0 Klasse 4
  Otto Prytz NSSF 1032 0 Klasse 4
  Seelan Anthony-Pillai Tønsberg 1029 0 Klasse 4
  Harald Peter Stette Fredriksstad 1029 0 Klasse 4
  Jørn Torsdal Porsgrunn 1027 0 Klasse 4
  Ingrid Andrea Greibrokk Alta 1025 0 Klasse Lilleputt
  Aleksander Fossan Stavanger 1011 0 Klasse Miniputt
  Øyvind Mørkedal Bergens 1011 0 Klasse 4
  Per Nordbye 1911 1005 0 Klasse 4
  Regine Forså Tromsø 990 0 Klasse Lilleputt
  Magne O. Bolme NSSF 989 0 Klasse 5
  Henrik G Tallaksen Stavanger 964 0 Klasse Lilleputt
  Eirik Hauge Fana 959 0 Klasse 5
  Per Magnus Larsen Porsgrunn 930 0 Klasse 5
  Maria Næss Tiger 925 0 Klasse Miniputt
  Eivind Svanes Stavanger 924 0 Klasse Lilleputt
  Iver Halse Kristiansund 920 0 Klasse Kadett A og B
  Helene Lorem Tromsø 913 0 Klasse Lilleputt
  Aud Norunn Strand Modum 913 0 Klasse 5
  Anton Ræder OSS 897 0 Klasse Lilleputt
  Anton Amarapala Strømmen 896 0 Klasse 5
  Ruben Guerrero Kongsvinger 887 0 Klasse 5
  Håvard Aure Drammens 884 0 Klasse 5
  Kristoffer Bråtveit Stavanger 875 0 Klasse Lilleputt
  Sindre Løndalen Sevland 852 0 Klasse Lilleputt
  Øyvind B Fløtten Modum 851 0 Klasse Lilleputt
  Stein Sjuls Hansen Kampen 851 0 Klasse 5
  Maria Skaslien Tiger 850 0 Klasse Miniputt
  Odin Aa Solum Strømmen 848 0 Klasse Lilleputt
  Thyra Kvendseth Nordstrand 846 0 Klasse Miniputt
  Dag E B Nord Nittedal 845 0 Klasse Lilleputt
  Olav Baade Møen Hønefoss 827 0 Klasse 5
  Ole Birkeland Kristiansand 824 0 Klasse 5
  Johan Lien Hønefoss 797 0 Klasse 5
  Sverre Hoem Kristiansund 796 0 Klasse 5
  Ludvig Brannsether Ellingsen Sandnes 789 0 Klasse Kadett A og B
  Maria Greibrokk Alta 774 0 Klasse Miniputt
  Ingvild Brekke Fløtten Modum 771 0 Klasse 5
  Christoffer Stensrud Caissa 770 0 Klasse Lilleputt
  Eli Marit Ødegaard Kristiansund 760 0 Klasse 5
  Martin Lopez Sørumsand 758 0 Klasse 5
  Ulrikke Langvik Trondheim 747 0 Klasse Miniputt
  Andreas Skotheim Tønsberg 744 0 Klasse Lilleputt
  Ingrid Skaslien Tiger 735 0 Klasse Miniputt
  Alexander Blonz Stavanger 732 0 Klasse Lilleputt
  Elisabeth Aa Solum Strømmen 722 0 Klasse 5
  Mats Nærheim Stavanger 709 0 Klasse Miniputt
  Malin Imsrud Caissa 706 0 Klasse Miniputt
  Henrik Øieroset Fredrikstad 693 0 Klasse Lilleputt
  Odd Aa Solum Strømmen 691 0 Klasse Miniputt
  Roar Andre Bakken Lillehammer 682 0 Klasse 5
  Amalie Isabel Merkesvik Bergens 678 0 Klasse Miniputt
  Embla Ekeland Grønn OSS 674 0 Klasse Miniputt
  Jon Ræder OSS 665 0 Klasse 5
  Jens Christian L. Opdahl Bergens 654 0 Klasse Miniputt
  Jens Østmann Tønsberg 653 0 Klasse 5
  Henrik Skjeggerud Hansen Tromsø 645 0 Klasse Miniputt
  Tor Fredrik Kaasen Tromsø 640 0 Klasse Miniputt
  Pradheeban Sivaranjan Nordstrand 613 0 Klasse Miniputt
  Knut Henrik Tallaksen Stavanger 594 0 Klasse 5
  Oddvar Solum Strømmen 586 0 Klasse 5
  Einar Lorem Tromsø 558 0 Klasse Miniputt
  William Sandberg Olsen Moss 557 0 Klasse Miniputt
  Linnea Garberg Tryggestad Nordstrand 532 0 Klasse Miniputt
  Bishal Liu Lørenskog 519 0 Klasse Miniputt
  Sissel M. Engevik Strømmen 509 0 Klasse 5
  Kjell Nygaard Porsgrunn 509 0 Klasse 5
  Sheroni Amarapala Strømmen 0 0 Klasse Miniputt
  Gaute Bergan SK av 1911 U 0 0 Klasse Miniputt
  Birk Arildssønn Blekken Fredrikstad Fus 0 0 Klasse Lilleputt
  Sofie Bråtveit Stavanger 0 0 Klasse Miniputt
  Joakim Bystadhagen Direkte 0 0 Klasse 4
  Paulius Cebatarauskas Larvik 0 0 Klasse Lilleputt
  Miresa Daaba Larvik 0 0 Klasse 4
  Haakon Faye-Lund Caissa SKU 0 0 Klasse Miniputt
  Hans Ludvig Flått-Bjørnstad Caissa 0 0 Klasse Kadett A og B
  Helena Oline Flått-Bjørnstad Caissa 0 0 Klasse Lilleputt
  Peter Johan Flått-Bjørnstad Caissa 0 0 Klasse Miniputt
  Tuva Marie Flått-Bjørnstad Caissa 0 0 Klasse Kadett A og B
  Leif Runar Forsth Caissa 0 0 Klasse 5
  Daniel Fossan Stavanger Sku 0 0 Klasse Miniputt
  Benjamin Halvorsen Tromsø 0 0 Klasse Miniputt
  Håkon Skjeggerud Hansen Tromsø 0 0 Klasse Miniputt
  Arne Kjelsbøl Huse Nordstrand SKU 0 0 Klasse Miniputt
  Sigurd Kjelsbøl Huse Nordstrand SKU 0 0 Klasse Miniputt
  Sigrid Jakhelln Kjøita SK av 1911 U 0 0 Klasse Miniputt
  August Kristiansen Kløfsrud Moss 0 0 Klasse Miniputt
  Erik Kristiansen Moss 0 0 Klasse 5
  Ingrid Jødre Kvamme Bergens 0 0 Klasse Miniputt
  Thomas Jødre Kvamme Bergens 0 0 Klasse Miniputt
  Knut H Moen SOSS 0 0 Klasse 2
  Mads Wollan Myhre Kristiansund 0 0 Klasse Miniputt
  Andreas L Opdahl Bergens 0 0 Klasse 2
  Bjørn Robertsen Caissa SKU 0 0 Klasse Miniputt
  Erik Røys Porsgrunn 0 0 Klasse 5
  Simon Sand SK av 1911 U 0 0 Klasse Miniputt
  Asbjørn Abelsen Sekse Bergens Schakklubs Ungdom 0 0 Klasse Lilleputt
  Eva Skaslien Tiger Usk 0 0 Klasse Miniputt
  Dan Vegar Sletten Akademisk 0 0 Klasse 3
  Jon Philip Solem Caissa 0 0 Klasse Lilleputt
  Benjamin Stensrud Caissa SKU 0 0 Klasse Miniputt
  Ketil Stephensen Holmestrand 0 0 Klasse Senior B
  Stein Arild Strømme Sotra 0 0 Klasse Senior B
  Mikael Takle Bergens 0 0 Klasse Miniputt
  Charlotte Tallaksen Stavanger Sku 0 0 Klasse Miniputt
  Mads Vestby-Ellingsen Tromsø 0 0 Klasse Miniputt
  Harald Christian Vestjord Tromsø 0 0 Klasse Miniputt
You can sort the list by clicking the column headers

Group overview:
Group:Klasse EliteKlasse MesterKlasse 1Klasse 2Klasse 3Klasse 4Klasse 5Klasse Senior AKlasse Senior BKlasse Junior A og BKlasse Kadett A og BKlasse LilleputtKlasse MiniputtTOTAL
Player count:20283549473526402413324246437
Avg. FIDE rating:238821431965183016881574-1894176219471750175617211929
Avg. Federal rating:236620971841159913601138772170112541785146111737681475



Sparebank1 Buskerud-Vestfold

Sandefjord kommune

Jotun

Kragerø GP 2012