Translations

Autotranslations

 Share this!
   
   
Tournament name:

Landsturneringen 2015


Updated
sep 17 16
@ 10:15

Views:21893

Site powered by:

TournamentService
Locations of visitors to this page

Site:

Oppsal arena, Oslo

Play date:

04. - 11. jul 15

 Welcome   Participants   Bulletin   Live games   Games   Standings  Other tournaments

Participants:
TitleGiven nameLast nameClubn-Rtgi-RtgFedGroup
IM Frode Olav Olsen Urkedal 1911 2498 2512 Elite
IM Aryan Tari Vålerenga 2502 2499 Elite
GM Einar J Gausel OSS 2431 2485 Elite
GM Berge Østenstad Asker 2402 2456 Elite
IM Frode Elsness 1911 2400 2434 Elite
GM Rune Djurhuus Nordstrand 2409 2422 Elite
IM Johan Salomon Nordstrand 2424 2419 Elite
FM Johan-Sebastian Christiansen Vålerenga 2384 2409 Elite
IM Magne Sagafos Vålerenga 2377 2409 Elite
IM Kristian Stuvik Holm Vålerenga 2376 2398 Elite
IM Nicolai Getz OSS 2343 2386 Elite
FM Joachim B. Nilsen Bergens 2337 2369 Elite
IM Andreas G.R. Moen OSS 2328 2361 Elite
IM Erik Fossan Stavanger 2337 2356 Elite
IM Øystein Hole Akademisk 2337 2348 Elite
IM Atle Grønn OSS 2334 2341 Elite
  Erlend Mikalsen Alta 2291 2334 Elite
FM Petter Fossan Stavanger 2301 2308 Elite
FM Ørnulf Stubberud OSS 2317 2306 Elite
FM Benjamin Haldorsen Bergens 2194 2302 Junior A og B
FM Bjørnar Byklum SOSS 2329 2300 Elite
  Jon Kr. Røyset Tromsø 2251 2279 Elite
FM Sebastian Mihajlov OSS 2246 2277 Junior A og B
FM Daniel Jakobsen Kovachev OSS 2256 2274 Mester
CM Inge Sandstad Skrondal Stavanger 2297 2271 Elite
  Odin Blikra Vea Vålerenga 2225 2261 Mester
  Dag Ulvin Lillestrøm 2178 2251 Mester
  Vegar Koi Gandrud Stavanger 2228 2246 Mester
  Even Thingstad Trondheim 2221 2241 Mester
CM Odd Martin Guttulsrud 1911 2225 2238 Mester
  Pål Røyset Tromsø 2230 2236 Elite
FM Johannes Haug Nordstrand 2179 2236 Junior A og B
  Bertil Svendsen SOSS 2188 2225 Mester
FM Jøran Aulin-Jansson Asker 2174 2214 Mester
FM Ole Christian Moen OSS 2200 2212 Mester
  Alf Roger Andersen Akademisk 2197 2204 Mester
  Andreas G Tryggestad Nordstrand 2139 2204 Junior A og B
WIM Sheila Barth Sahl Black Knights 2148 2197 Mester
  Eivind Olav Risting 1911 2087 2190 Junior A og B
FM Jarl H Ulrichsen Trondheim 2093 2180 Senior A
  Frode Lillevold Strømmen 2145 2177 Mester
FM Øivind Johansen Sarpsborg 2112 2170 Mester
  Øystein Sæther Direkte 0 2169 Mester
  Johannes Luangtep Kvisla 1911 2103 2164 Mester
  Stig K. Martinsen Bergens 2142 2163 Mester
  Carl Eric Horda Caissa 2038 2159 Mester
  John A Kvamme SK 96 2102 2158 Mester
  Lars Kjølberg 1911 2101 2157 Senior A
  Paul Johansen Moss 2081 2157 Mester
CM Svetoslav Mihajlov Asker 2146 2155 Mester
  Eivind X Djurhuus Nordstrand 2164 2149 Elite
  Ivar Chavannes Nordstrand 2133 2149 Mester
  Bror Thanke Nordstrand 2107 2149 Mester
  Lucas Ranaldi 1911 2028 2142 Junior A og B
  Trygve Dahl Hell 1968 2138 Junior A og B
  Kjell Håkon Lien Hønefoss 2107 2133 Mester
  Sondre Merkesvik Bergens 2113 2130 Mester
  Kjell A. Lilleløkken Levanger 2031 2121 Mester
  Aleks Semakoff OSS 2028 2120 Senior A
  Ole Woldseth Sotra 2058 2099 Mester
  Toan Thanh Pham Akademisk 2052 2097 Mester
  Kjell Magne Johnsen Vadsø 2027 2094 Mester
  Svein Rishovd Moss 2023 2094 Mester
  Jan Vidar Vestly Sandnes 2054 2091 Mester
  Håvard M Skagseth Tromsø 2041 2090 Mester
  Roar Ulvnes Nordstrand 2042 2089 Mester
  Tor Arne Hauge 1911 1940 2086 Senior A
  Jan Sørgjerd Nordstrand 2002 2084 Mester
  Ivar Areklett Sevland 2026 2079 Mester
  Terje Lund Levanger 2018 2077 Mester
  Tor Gulbrandsen Nordstrand 2005 2077 Mester
  Martin Nilsen OSS 2021 2075 Junior A og B
  Erlend Kyrkjebø Stavanger 2051 2074 Mester
  Jens Hjorth Kjølberg 1911 2061 2070 Mester
  Robin Olsen Moss 1957 2065 Mester
  Ole Emil Frisvold Bergens 1991 2063 Mester
  Tor Kristian Larsen Bergens 1949 2062 Klasse 1
  Francisco Silva Gonzàlez Strømmen 2010 2055 Mester
  Øyvind Pedersen Tromsø 1904 2055 Klasse 1
  David Lilleøren OSS 1893 2054 Klasse 1
  Roar E Flaten Sotra 0 2054 Mester
  Ola Liabøtrø Akademisk 1856 2051 Klasse 1
  Kjell Børre Grebstad Stjernen 1998 2050 Mester
  Vidar Taksrud Tempo 2028 2048 Senior A
  Marianne Wold Haug 1911 2056 2042 Mester
  Henning Jakhelln Kjøita 1911 2052 2037 Junior A og B
  Kjetil Strand Asker 1962 2035 Senior A
  Johannes Melkevik Sevland 1953 2035 Klasse 1
  Henrik Øie Løbersli Kristiansund 2007 2034 Junior A og B
  Juan Carlos Rueda-Kjeldsen Strømmen 1895 2032 Klasse 1
  Endre Machlik Tromsø 2007 2030 Junior A og B
  Lars Eckhardt Nordstrand 1943 2029 Mester
  Trond Støre Direkte 1968 2027 Klasse 1
  Tor Fredrik Kaasen Tromsø 2010 2026 Junior A og B
  Magnus Danielsen Vålerenga 1892 2026 Klasse 1
  Stein Sollid OSS 2006 2023 Senior A
  Jørgen Mosbech Andersen Strømmen 1840 2023 Klasse 1
  Gunnar Stake-Larsen OSS 1914 2018 Senior A
  Ragnar Edvardsen Drammens 1918 2016 Klasse 1
  Pål K. Levang Black Knights 1863 2015 Klasse 1
  Sjur Nørve Stjernen 1914 2013 Senior A
  Eskil Ekeland Grønn OSS 1924 2008 Junior A og B
  Roar E. Nakken Aalesunds 1775 2003 Klasse 1
  Øystein Johnsen Tønsberg 1985 1996 Mester
  Per Gisle Svendsen 1911 1808 1994 Klasse 1
  Geir Moseng Nordstrand 1873 1993 Klasse 1
  Ole Jørn Gyldenås Nordstrand 1918 1992 Klasse 1
  Håkon Haugsrud Lillehammer 1874 1990 Klasse 1
  Carsten Aubert Nordstrand 1886 1978 Klasse 1
  Daniel Nordquelle Nordstrand 1870 1976 Junior A og B
  Per O Andersen SOSS 1926 1974 Mester
  Jon Machlik Tromsø 1929 1973 Junior A og B
  Tore Langmyhr Trondheim 1874 1973 Klasse 1
  Torgeir Jakhelln Kjøita 1911 2000 1972 Junior A og B
  Raymond Boger 1911 1882 1972 Klasse 1
  Monika Machlik Tromsø 2042 1971 Junior A og B
  Jan Synnestvedt Nordstrand 1867 1970 Senior A
  Ole Morten Skogheim Lillehammer 1863 1969 Senior A
  Joar Gullestad Pettersen Stavanger 1934 1968 Klasse 1
  Edit Machlik Tromsø 2014 1965 Junior A og B
  Hans Arild Runde Akademisk 1855 1965 Klasse 1
  Andre Nielsen Alta 1842 1963 Lilleputt
  Roaul Abrahamsson 1911 1917 1961 Senior A
  Knut Jarle Hjørnevik Sandnes 1818 1958 Klasse 1
  Sigve Hølleland Masfjorden 1983 1949 Mester
  Karl Juriloo Trondheim 1801 1945 Klasse 1
  Finn Egeland Stjernen 1890 1942 Klasse 1
  Valdemar A Staunsbjerg Nordstrand 1872 1937 Klasse 1
  Sven Erik Rognes 1911 1760 1936 Senior A
WFM Sylvia Johnsen OSS 1812 1934 Klasse 1
  Harald Mikalsen Alta 1798 1933 Klasse 1
  Christian Harstad OSS 1876 1927 Mester
  Eddy Nygaard Strømmen 1759 1925 Senior A
  Lasse Tveter Solbu Trondheim 1752 1923 Klasse 1
  Lars Sevald Leknes Akademisk 1317 1922 Klasse 3
  Aage Mella Strømmen 1703 1916 Senior A
  Bjørn Emil Jørgensen Trondheim 1685 1916 Klasse 1
  Trond Ferkingstad Trondheim 1632 1915 Klasse 2
  Runar Mathisen Nordstrand 1863 1914 Klasse 1
  Tom Ivar Jenkins OSS 1688 1912 Senior A
  Arnold Mundal Vålerenga 1746 1910 Senior A
  Cornelius Kvendseth Nordstrand 1816 1909 Klasse 1
  Jon A. Stokhaug Stjørdal 1745 1906 Klasse 2
  Kjell M Haug Stjernen 1605 1905 Senior A
  Alseit Kizatbay Stavanger 1701 1903 Klasse 2
  Roger Sætre Bergens 1822 1900 Klasse 1
  Sigmund Lunde Sarpsborg 1735 1898 Klasse 2
  Ole Smeby Kongsvinger 1781 1895 Mester
  Øyvin Strand Bergens 1865 1894 Senior A
  Jan Gunnar Fredriksen Akademisk 1749 1892 Klasse 1
  Leif Trygve Hegvik Sandnes 1757 1887 Klasse 1
  Kjell F. Pettersen Asker 1717 1886 Klasse 2
  Rasmus L Haugland Modum 1816 1884 Klasse 1
  Per Blikra Stavanger 1692 1884 Klasse 2
  Henrik Sjøl Akademisk 1802 1882 Klasse 1
  Johannes Høva Bøhler 1911 1757 1882 Klasse 1
WFM Maud Rødsmoen OSS 1826 1881 Junior A og B
  Bjørn W Fosdahl Stjernen 1642 1880 Klasse 2
  Per Omtvedt Stjernen 1847 1879 Senior A
  Morten L Madsen Sotra 1786 1875 Klasse 1
  German Ortiz Springinsfeld Halden 1549 1874 Klasse 2
  Svein Arne Thrana Nittedal 1682 1868 Senior A
  Arild Tørum SMPOAÅ 1653 1867 Klasse 2
  Olav Erikstad Akademisk 1764 1861 Klasse 1
  Vegard Simensen Kristiansund 1729 1859 Klasse 1
  Johnny Hanssen Trondheim 1684 1859 Senior A
  Henrik Karlstrøm Svartlamon 1556 1858 Klasse 2
  Marte B Kyrkjebø Stavanger 1699 1857 Junior A og B
  Eirik Viken Kallset Kristiansund 1631 1856 Klasse 2
  Tobias Lang Nilsen Moss 1776 1855 Lilleputt
  Svein Folkvord Stavanger 1668 1855 Klasse 2
  Jonas H Rasmussen Bergens 1778 1852 Junior A og B
  Mads Vestby-Ellingsen Tromsø 1598 1852 Lilleputt
  Lars Sæther Fredriksstad 1449 1852 Senior B
  Tom R Wister Kirkegata 1670 1849 Klasse 2
  Jon Kielland-Lund Follo 1587 1849 Klasse 2
  Knut Ø Abrahamsen Nordstrand 1662 1846 Klasse 2
  Vegard Øverås Sandnes 1743 1845 Klasse 1
  Finn Henrik Aas Nittedal 1644 1845 Klasse 2
  Ulrik Olsen OSS 1829 1844 Kadett A
  Knut Valle Otta 1599 1844 Klasse 2
  Torstein Furnes Follo 1663 1843 Klasse 1
  Jarle Ness Nordstrand 1630 1841 Klasse 2
  Andreas Fossan Stavanger 1813 1840 Kadett A
  Leif Kverndal Stjernen 1696 1839 Senior A
  Carl Christian Aarnes Nordstrand 1642 1839 Klasse 2
  Guttorm Andersen Stjernen 1670 1838 Klasse 2
  Eirik Søreng Akademisk 1632 1837 Klasse 2
  Karsten Ovesen Sevland 0 1837 Senior A
  Daniel Hagos Stjernen 1697 1836 Klasse 1
  Rolf Røstad Asker 1654 1835 Senior A
  Eivind Aartun Stavanger 1725 1833 Klasse 1
  Andrei Olsen Akademisk 1683 1833 Klasse 2
  Hanna B Kyrkjebø Stavanger 1711 1830 Junior A og B
  Snorre Skrede Sandnes 1689 1830 Klasse 2
  Bagher Portazedi Folgefonn 1654 1830 Klasse 2
  Trygve Lindsjørn Stjernen 1395 1829 Senior B
  Jan M Øverås Sandnes 1624 1826 Klasse 2
  Thomas Stene Groruddalen 1626 1825 Klasse 2
  Odd Andersen Moss 1645 1823 Senior A
  Finn Erik Øverlie Direkte 1760 1820 Senior A
  Åsmund Sem-Johansen Groruddalen 1635 1819 Klasse 2
  Edvard Våge Sotra 1568 1819 Klasse 2
  Oddvar Solli Voss 1642 1814 Senior A
  Svein Erik Lurdalen Kongsberg 1704 1810 Klasse 2
  Jan Svenske Strømmen 1583 1808 Senior A
  Ida Lahlum 1911 1498 1808 Klasse 2
  Emir Cerkezovic Lillehammer 1482 1804 Klasse 3
  Per Lea Follo 1592 1802 Senior A
  Pål Moe OSS 1577 1801 Klasse 2
  Roar Thorstensen Kampen 1451 1801 Senior A
  John Kr. Johnsen OSS 1595 1800 Klasse 2
  Aleksander Fossan Stavanger 1585 1798 Lilleputt
  Thoralf N Barstad Nordstrand 1635 1796 Klasse 2
  Isak Sjøberg Nordstrand 1617 1795 Lilleputt
  Odin Nikolai Heier 1911 1707 1792 Kadett A
  Per H. Wibe Asker 1681 1792 Senior A
  Sherington Amarapala Lørenskog 1621 1792 Klasse 2
  Andreas Skotheim Tønsberg 1570 1792 Klasse 2
  Tor Gunnar Nordnes Sotra 1551 1789 Klasse 2
  Børge W Svanholm Stjernen 1735 1785 Senior A
  Odd Habberstad OSS 1495 1785 Senior A
  Gunnar Hellem OSS 1479 1784 Klasse 3
  Per M Ferkingstad Sevland 1361 1783 Senior A
  Bibek Liu Lørenskog 1641 1779 Klasse 2
  Karim Ali Fribonden 1568 1779 Klasse 2
  August Berntsen-Øybø 1911 1684 1777 Kadett A
  Jarle Pedersen Hønefoss 1343 1777 Klasse 3
  Asle Jørgensen Kampen 1434 1776 Klasse 3
  Alexander Berezkin Trondheim 1469 1774 Klasse 2
  Gunnar Lund Tromsø 1615 1765 Kadett A
  Hans Hovden Kirkegata 1587 1761 Klasse 2
  Torben Winther Jensen OSS 1522 1761 Klasse 2
  Per Chr Ødegaard Trondheim 1546 1760 Klasse 2
  Sigurd Kittilsen Akademisk 1583 1759 Klasse 2
  David Imhof Egersund 1552 1758 Klasse 2
  Thyra Kvendseth Nordstrand 1462 1757 Lilleputt
  Mathias Sætre Bergens 1796 1753 Klasse 1
  Odd Gunnar Heitun Direkte 1611 1751 Senior A
  Afras Mansoor Søråshøgda 1555 1750 Miniputt
  Bård Fjellengen Sarpsborg 1677 1749 Klasse 2
  Rudolf Steinkellner Kirkegata 1492 1748 Klasse 3
  John Ivar Brekke Trondheim 1338 1747 Klasse 3
  Hans K. Gaarder Nordstrand 1545 1746 Klasse 2
  Eivind Lilleseth Asker 1607 1745 Klasse 2
  Odd Gunnar Malin Vadsø 1566 1744 Klasse 2
  Mathias Nesheim OSS 1526 1743 Klasse 2
  Erling Dyrhaug Skjølås Stavanger 1566 1742 Kadett A
  Øyvind Fossheim Fribonden 1572 1738 Klasse 2
  Hans-Henry Jacobsen Tromsø 1678 1732 Klasse 2
  Abyl Kizatbay Stavanger 1616 1732 Lilleputt
  Aleksander Lindbøl 1911 1618 1731 Kadett A
  Bjørn Hagen Lørenskog 1445 1731 Klasse 3
  Oddvar Aasen Moss 1072 1730 Senior B
  Atle Smelvær Sevland 928 1730 Klasse 4
  Holger Lange Follo 1596 1729 Klasse 2
  Benjamin Halvorsen Tromsø 1486 1728 Lilleputt
  Johnny Lund Nordstrand 1454 1726 Klasse 3
  Kimiya Sajjadi OSS 1730 1723 Junior A og B
  Svein E Ruud Stjernen 1416 1721 Senior A
  Sigurd Kjelsbøl Huse Nordstrand 1535 1715 Kadett A
  Anders Sørjordet Drammens 1524 1713 Klasse 2
  Geir Ole Aagedal Bergens 1712 1712 Klasse 2
  Frank Eggerud Tinn 1479 1710 Klasse 2
  Harald Thorstensen Tønsberg 1484 1707 Senior A
  Lars Erik Brobakken Lillehammer 1368 1706 Klasse 3
  Lasse Lie Bergens 1555 1705 Klasse 2
  Steinar Leite Modum 1601 1703 Klasse 2
  Stig-Atle Paulsen Modum 1424 1703 Klasse 3
  Gitle Kirkesola OSS 1292 1702 Klasse 3
  Steinar Simonsen Follo 1273 1701 Senior B
  Benjamin Fossan Stavanger 1555 1697 Klasse 2
  Arne Skodvin Kristoffersen Sotra 1644 1696 Klasse 2
  Eirik S Enersen Bærum 1477 1695 Kadett A
  Olav K Hageberg Vålerenga 1387 1692 Klasse 3
  Kjetil Ruud Follo 1318 1692 Klasse 3
  Håkon Kristoffersen Alta 1213 1692 Lilleputt
  Eivind Bruaset Trondheim 1563 1690 Kadett A
  Rune Taranger Nordstrand 1507 1690 Klasse 2
  Øyvind Mørkedal Bergens 1512 1689 Klasse 2
  Viggo Andersen Kristiansand 1438 1687 Senior B
  Øystein Edvardsen Drammens 1517 1686 Klasse 2
  Mads Wollan Myhre Kristiansund 1448 1686 Lilleputt
  Heidi Røneid Stjernen 1515 1684 Klasse 2
  Bendik Mjaaland Stjernen 1430 1681 Klasse 3
  Tore Teigen Porsgrunn 1394 1681 Senior B
  Tore-Inge Bratteteig Bergens 1550 1680 Senior A
  Øivind Jakobsen Alta 1403 1678 Klasse 3
  Bjørn Robertsen Moss 1521 1676 Lilleputt
  Dag Eriksen OSS 1543 1674 Klasse 2
  Frode Fredriksen Stavanger 1348 1673 Klasse 3
  Olav Hjortås 1911 1512 1672 Klasse 2
  Lars A Stensen Vestvågøy 1331 1672 Klasse 3
  Tore Reppen Kongsvinger 1466 1670 Senior A
  Tom Steinskog Sandnes 1204 1668 Senior B
  Johan Pettersen Harstad 1507 1667 Klasse 2
  Tore Thonstad Moss 1278 1666 Senior B
  Even Elias Yuan Hem 1911 1381 1663 Kadett A
  Adrian Eide Indre Østfold 1356 1663 Junior A og B
  Otto Brokke Drammens 1388 1660 Klasse 3
  Petter Andreas Wadstensvik Kristiansund 1400 1658 Kadett A
  Werner Solberg Nordstrand 1414 1654 Klasse 3
  Torge Ugland Nordstrand 1415 1653 Klasse 2
  Morgan Henriksen Hamar 1374 1648 Klasse 3
  Anders Nilsson Aure Tromsø 1536 1645 Klasse 2
  Ingrid Andrea Greibrokk Alta 1649 1644 Kadett A
  Rune Bergquist Tønsberg 1298 1644 Klasse 3
  Sara Næss Vålerenga 1580 1643 Kadett A
  Oddbjørn Christensen Tønsberg 1643 1642 Klasse 2
  Steinar Flo Nordstrand 1344 1641 Klasse 3
  Øyvind Hjelle Bodø 1443 1636 Klasse 3
  Ole Petter Pedersen Kampen 1365 1636 Klasse 3
  Oskar Vikhamar-Sandberg Vålerenga 1488 1635 Klasse 3
  Julian Munk Stavanger 1256 1634 Miniputt
  Bjørn Noralf Dybvik Aalesunds 1277 1632 Klasse 3
  Martin Bråten Kristiansand 1454 1631 Klasse 3
  Kirill Fedchuk Tromsø 1380 1631 Klasse 3
  Benjamin Fjellheim Groruddalen 1361 1631 Klasse 3
  Torstein Helling Nordstrand 1442 1629 Klasse 3
  Yngve Götestam Fossheim Fribonden 1381 1629 Klasse 3
  Thore Roksvold 1911 1233 1629 Senior B
  Berge Frimanslund Sotra 1322 1628 Senior B
  Leo Andreas Giske Vatnestrøm Stavanger 1232 1628 Kadett A
  Yngve Lindsjørn Stjernen 1390 1625 Klasse 3
  Tor Skaslien Vålerenga 1295 1625 Klasse 3
  Eirik Kyrkjebø Stavanger 1495 1624 Klasse 3
  Pål Egil Knutsen Samisk 1286 1624 Senior B
  Arne Unneland Aalesunds 1428 1620 Klasse 3
  Birger Olsen Kirkenes 1240 1620 Senior B
  Safeer Uddin Mansoor Søråshøgda 1416 1618 Klasse 3
  Aleksander Jacobsen Trondheim 1391 1618 Klasse 3
  Anders Stanghelle Nord-Odal 1287 1618 Klasse 3
  Leif E Wærstad OSS 1351 1617 Klasse 3
  Audun Hoem Kristiansund SK 1538 1616 Klasse 2
  Tom Jøran S Rønning Direkte 1241 1616 Klasse 3
  Ove Johansen Groruddalen 1220 1615 Klasse 4
  Kazim Yilmaz Drammens 1398 1612 Klasse 3
  Morten Rolstad OSS 1342 1612 Klasse 3
  Harald Mottang Stjernen 1352 1610 Klasse 3
  Kristoffer Gressli Kampen 1577 1609 Klasse 2
  Elise Sjøttem Jacobsen Tromsø 1605 1603 Kadett A
  Markus Slettmoen Hamar 1287 1603 Klasse 3
  Øyvind Carstensen Nordstrand 1346 1601 Klasse 3
  Bjørn Lie Bergens 1145 1601 Klasse 4
  Erik Lind Pedersen Moss 1139 1594 Senior B
  Maria Næss Vålerenga 1353 1593 Lilleputt
  Bjørn Robert Løvoll Unhjem Molde 1361 1590 Junior A og B
  Vetle Velle Søråshøgda 1336 1590 Lilleputt
  Kjell Ringstad Caissa 1134 1587 Senior B
  Tore Martin Madsø Hauan Trondheim 1348 1586 Klasse 3
  Tamas Dienes OSS 1301 1585 Klasse 3
  Thorbjørn Skaug Fredriksstad 1093 1583 Senior B
  Jens Petter Olsen OSS 1209 1580 Klasse 4
  Finn Arild Wister Kirkegata 1286 1578 Senior B
  August Kristiansen Kløfsrud Moss 1471 1576 Lilleputt
  Terje Lie Bergens 1449 1576 Senior A
  Lars Martin Krogseth Lillehammer 1443 1575 Klasse 3
  Trond Grønflaten OSS 1107 1572 Klasse 4
  Michael W. Fuglesang OSS 1349 1571 Klasse 3
  Anniken Vestby Tromsø 656 1566 Klasse 5
  Kasher Shehzad Sandnes 1305 1563 Klasse 3
  Per Tveten Bærum 1385 1562 Senior A
  Iver Halse Kristiansund 1265 1560 Klasse 3
  Marius Eriksen Kongsvinger 1550 1559 Klasse 2
  Aschmirthan Sivaranjan Nordstrand 1491 1559 Klasse 2
  William Sandberg Olsen Moss 1519 1556 Lilleputt
  Sverre S Dyrhaug Stavanger 1389 1555 Klasse 3
  David Nesse Sandnes 1184 1554 Miniputt
  Ole-Christian Bakken Kran OSS 1191 1551 Miniputt
  Jonathan K Ski OSS 1277 1549 Lilleputt
  Øyvind Hoem Vaseng Kristiansund 1266 1549 Klasse 3
  Karl Eirik Ødegaard Trondheim 1251 1548 Klasse 3
  Karl-Johan Rist Alta 1355 1546 Klasse 3
  Ola Torstein Endresen Sortland 1337 1546 Klasse 3
  Bjørn Ellingsrud Nordstrand 1206 1542 Klasse 3
  Ingrid Strand Modum 1265 1538 Klasse 3
  Pradheeban Sivaranjan Nordstrand 1221 1536 Kadett B
  Erik Løvberget Asker 1325 1531 Klasse 3
  Lars Ziegler Porsgrunn 1322 1529 Klasse 3
  Roger Løvaas Konnerud 1244 1524 Klasse 3
  Vegard Garmark Follo 1239 1523 Klasse 3
  Jens E Ingebretsen Holmestrand 1393 1522 Miniputt
  Maximilian L Lystad Vålerenga 1122 1522 Lilleputt
  Jørgen Brobakken Hamar 1056 1521 Klasse 4
  Sverre Skjølingstad Stavanger 1344 1519 Klasse 3
  Erlend Leiknes Akademisk 1388 1517 Klasse 3
  Idar Evenstad Harstad 996 1510 Klasse 4
  Torgeir H Vålerenga 1354 1509 Kadett A
  Helge F Pedersen Moss 1014 1506 Klasse 4
  Øistein Yggeseth Asker 1267 1504 Senior B
  Rune A. Jørgensen Asker 1300 1496 Senior B
  Vladimir Merzliakov Alta 1156 1496 Kadett B
  Harald Omland Asker 1278 1491 Senior B
  Erik Grindbakken Stjernen 1281 1490 Klasse 3
  Knut Are Hansen Kristiansand 1276 1489 Klasse 3
  Morten Smenes Frost Kristiansund 1028 1489 Klasse 4
  Tord Tjora Trondheim 769 1485 Lilleputt
  Anton Amarapala Strømmen 1116 1482 Klasse 4
  Shazil Khan Shehzad Sandnes 1072 1479 Miniputt
  Harald Christian Vestjord Tromsø 1229 1473 Lilleputt
  Maria Greibrokk Alta 1264 1472 Lilleputt
  Tormund Blikra Vea Stavanger 1187 1467 Klasse 4
  Amalie Isabel Merkesvik Bergens 1219 1461 Lilleputt
  Aleksander Johansen OSS 1144 1456 Klasse 4
  Sondre Lillestøl Melaa OSS 1272 1451 Lilleputt
  Asle Tandberg Modum 969 1448 Klasse 4
  Tormod Thingstad Hønefoss 1180 1445 Klasse 4
  Alexander K Ski OSS 1132 1445 Lilleputt
  Leif Gulliksen Stjernen 1312 1443 Senior B
  Vegard Martinsen Nordstrand 1203 1440 Senior B
  Henrik Jacobsson Asker 1027 1433 Kadett B
  Finn Syvertsen Asker 1191 1429 Senior B
  Megan Alyssa Garcia Vålerenga 1370 1427 Kadett A
  Haakon Wright Groruddalen 1020 1424 Kadett B
  Andreas Tenold Nordstrand 1045 1423 Miniputt
  Linnea Garberg Tryggestad Nordstrand 1242 1422 Miniputt
  Embla Ekeland Grønn OSS 1115 1420 Lilleputt
  Aleksander Kolstad Asker 1200 1415 Klasse 4
  Odd-Einar Ingebretsen Holmestrand 1098 1414 Klasse 4
  Haakon Garfjell Asker 1009 1414 Kadett B
  Tim Wanvik OSS 1017 1411 Miniputt
  Idun Thorvaldsen Follo 1047 1408 Klasse 4
  Sigurd Lauvås Gaure OSS 998 1406 Lilleputt
  Ulrikke Langvik Trondheim 1199 1405 Lilleputt
  Maria Skaslien Vålerenga 1043 1404 Klasse 4
  Svein Erik Kringstad Sotra 1120 1401 Senior B
  Erlend Sæteren Nordstrand 1070 1400 Klasse 4
  Aud Norunn Strand Modum 1083 1399 Klasse 4
  Johan Lien Hønefoss 965 1389 Klasse 5
  Arild Myhre Kristiansund 928 1386 Klasse 5
  Christopher Munk Stavanger 841 1383 Klasse 5
  Liam Jansson Rønnestad Søråshøgda 839 1382 Miniputt
  Eli Marit Ødegaard Kristiansund 779 1381 Klasse 5
  Ingrid Skaslien Vålerenga 1179 1380 Lilleputt
  Per Magnus Larsen Porsgrunn 1084 1374 Klasse 4
  Kjell Iversen Stjernen 1335 1370 Senior B
  Ulrik Ruud Trondheim 1053 1369 Lilleputt
  Ingrid Jørdre Kvamme Bergens 1067 1351 Lilleputt
  Oliver Opseth Hamar 957 1345 Lilleputt
  Håvar Dahl Hell 1141 1343 Kadett B
  Niklas Unneland Aalesunds 845 1340 Lilleputt
  Martin Follo 1150 1330 Klasse 4
  Hy Chang Vo Bærum 0 1322 Miniputt
  Thomas Thorvaldsen Follo 1033 1313 Miniputt
  Per-Erik Evensen Modum 1004 1307 Klasse 4
  Sebastian N Berg-Olsen 1911 1128 1302 Klasse 4
  Knut Steinar Bu Folgefonn 0 1280 Klasse 3
  Dag E B Nord Nittedal 1148 1277 Klasse 4
  Alisha Shehzad Sandnes 891 1266 Miniputt
  Alf Geir Thowsen Follo 1209 1265 Senior B
  Mats Nærheim Sandnes 983 1264 Lilleputt
  Arne Kjelsbøl Huse Nordstrand 873 1222 Lilleputt
  Polina Bronder Vålerenga 918 1199 Lilleputt
  Sheroni Amarapala Strømmen 900 1182 Lilleputt
  Sturle Hånes Rokaden 1221 1179 Senior B
  Lars Paul Huse Nordstrand 746 1170 Klasse 5
  Jan Robert Grøndahl Asker 1056 1161 Klasse 4
  Øyvind Holmen Longva Levanger 753 1102 Klasse 5
  Bjørn Skagen Bergens 1846 0 Junior A og B
  Per Kr. Hansen Kampen 1732 0 Klasse 1
  Tore Kallset Kristiansund 1645 0 Klasse 2
  Ivar Kosberg Molde 1556 0 Klasse 2
  Richard Flores Nittedal 1555 0 Klasse 2
  Sigve Sundsbø Elefantene sjakkakademi 1550 0 Kadett A
  Rowan John Wood Ullr 1525 0 Klasse 2
  Svein J Albrigtsen Longyearbyen 1492 0 Klasse 3
  Rolf Haug OSS 1469 0 Klasse 3
  Rune Jordet Nittedal 1450 0 Klasse 3
  Bernt Kirkebø Strømmen 1441 0 Senior A
  Per Steinar Runde Volda Ørsta 1438 0 Senior B
  Jan Fuglseth Follo 1435 0 Klasse 3
  Vemund Svendsen Sandnes 1428 0 Klasse 3
  Rolf Livendahl Fredriksstad 1382 0 Senior B
  Ørjan Jørgensen Kongsvinger 1373 0 Klasse 3
  Olav Skjetnemark Namsos 1364 0 Senior B
  John Olav Kroken Stjernen 1359 0 Klasse 3
  Ahmed Hirsi Groruddalen 1349 0 Klasse 3
  Erling Støre Lillehammer 1343 0 Klasse 3
  Dan Vegar Sletten Indre Østfold 1333 0 Klasse 3
  Steinar Lode Kongsvinger 1330 0 Klasse 3
  Aidin Afsari-Rad Lørenskog 1321 0 Klasse 3
  Nils Naasen Follo 1290 0 Klasse 3
  Olav Vik NSSF 1277 0 Klasse 3
  Oddvar Kristiansen Stjernen 1269 0 Klasse 3
  Tom-Greger Knutsen Samisk 1268 0 Klasse 3
  Ståle Bergli OSS 1266 0 Klasse 3
  Rolf A. Olsen Samisk 1262 0 Klasse 3
  Gunnar Lilleng Strømmen 1234 0 Senior B
  Arne Sørli Kirkegata 1229 0 Senior B
  Leiv Røsok Direkte 1219 0 Senior B
  Sondre Stai Hamar 1206 0 Klasse 4
  Jukka M K Kellman Stjernen 1200 0 Klasse 4
  Oddvar Nordmark Sandnes 1199 0 Senior B
0 Vilde Bjerke Lillehammer 1198 0 Klasse 4
  Åsmund Andersen Bodø 1197 0 Klasse 4
  Åsmund Almli Orkdal 1187 0 Klasse 4
  Kristian Markhus Brekke Groruddalen 1187 0 Kadett A
  Trond Munkejord OSS 1178 0 Klasse 4
  David A Grøndahl Asker 1171 0 Klasse 4
  Trond V Braathen Moss 1166 0 Senior B
  Max Dahl 1911 1166 0 Miniputt
  Helmer Nilsen Konnerud 1162 0 Klasse 4
  Jing Shan Liu Lørenskog 1147 0 Klasse 4
  Markus Knutsen Moss 1135 0 Klasse 4
  Khaled Yusefi Asker 1135 0 Klasse 4
  Anders Ellbro Vålerenga 1132 0 Klasse 4
  Bjørn Nytrø Vålerenga 1117 0 Klasse 4
  Eirik Hauge Fana 1111 0 Klasse 4
  Leif Runar Forsth Groruddalen 1097 0 Klasse 4
  Trond Nygaard Groruddalen 1095 0 Klasse 4
  Kristian Natvig 1911 1080 0 Lilleputt
  Morthen Auke Konnerud 1074 0 Klasse 4
  Aksel Bu Kvaløy Stavanger 1065 0 Miniputt
  Håvard Skotheim Tønsberg 1055 0 Klasse 4
  Lars Hope Trondheim 1050 0 Senior B
  Jørgen Vamnes Sæther Strømmen 1047 0 Miniputt
  Tony Valle Akademisk 1040 0 Klasse 4
  Ruben Guerrero Kongsvinger 1039 0 Senior B
  Martin Lyngås Drammens 1028 0 Klasse 4
  Odd Halvor Moen Hell 1025 0 Klasse 4
  Ola Kvaløy Stavanger 1017 0 Klasse 4
  Peter Scott Munk Stavanger 1007 0 Klasse 4
  Richard Birkeland Tøndel 1911 999 0 Lilleputt
  Gjermund Tandberg Modum 983 0 Klasse 4
  Astrid Sofia Jacobsen Kampen 979 0 Klasse 4
  Knut Bævre Sevland 978 0 Klasse 4
  Bjørn Magnus Larvik 978 0 Lilleputt
  Katja Hanebuth Fredriksstad 967 0 Klasse 5
  Morten Bentsen Nordstrand 960 0 Klasse 5
  Ivar Endeberg Kongsberg 958 0 Klasse 5
  Marie Mohlin Halden 957 0 Klasse 5
  Nora Trasti Tromsø 949 0 Klasse 5
  Christian Holmboe Ruud Lillehammer 943 0 Klasse 5
  Odd Morten Øvereng Stjørdal 942 0 Klasse 5
  Sandra Nikoline Simula Stjernen 922 0 Klasse 5
  David Luangtep Vangen 1911 920 0 Miniputt
  Bjørnar Jokerud Hønefoss 912 0 Klasse 5
  Stig Atle Ravnås Porsgrunn 911 0 Klasse 5
  Sander Sandvik Follo 908 0 Klasse 5
  Øyvind Hjørnevik Sandnes 892 0 Kadett B
  Sverre Hoem Kristiansund 891 0 Klasse 5
  Hans Storlien Vålerenga 889 0 Klasse 5
  Henrik Kristoffersen Alta 881 0 Kadett B
  Krister Smelvær Sevland 870 0 Klasse 5
  Ariza Hina Søråshøgda 864 0 Miniputt
  Ian Dahl Hell 863 0 Miniputt
  Trond Allum Kristoffersen Kampen 863 0 Klasse 5
  Brage Myran Trondheim 863 0 Lilleputt
  Gard Alexander Bye Syreng Nittedal sku 861 0 Miniputt
  Daniel Steen Stavanger 854 0 Kadett B
  Terje Wahl Lillestrøm 853 0 Klasse 5
  Josef Gamil Josef Larvik 848 0 Klasse 5
  Sindre Ratama Alta 843 0 Kadett B
  Jens Østmann Tønsberg 836 0 Klasse 5
  Ole Birkeland Kristiansand 834 0 Klasse 5
  Paul Ivar Johansen Trondheim 834 0 Klasse 5
  Moa Rida Tromsø 829 0 Klasse 5
  Odd Rune Hansen Sandnes 828 0 Senior B
  Magnus Øyvind Lange Follo 823 0 Miniputt
  Morten Johnsen Tromsø 822 0 Klasse 5
  Elias Hulleberg Sidali OSS 819 0 Lilleputt
  Karl P Jernberg Tromsø 815 0 Klasse 5
  Andreas Sebastian Porsgrunn 806 0 Lilleputt
  Slava Gusarov Nordstrand 804 0 Klasse 5
  Eivind Andreas Almli Orkdal 780 0 Miniputt
  Peter Agdestein Asker 778 0 Klasse 5
  Jacob Ounji Nygård Larvik 765 0 Kadett B
  Marius Gøbel Nordstrand 757 0 Miniputt
  Alexander Øye-Strømberg Hell 752 0 Miniputt
  Per Tore Pedersen Sevland 740 0 Klasse 5
  Paul T Nielsen Alta 729 0 Klasse 5
  Daniel Fossan Stavanger 725 0 Miniputt
  Magnus Sæthre Nittedal 715 0 Lilleputt
  Håkon Waage Kristiansand 696 0 Kadett B
  Torbjørn Valvåg Tromsø 687 0 Miniputt
  Thomas Jørdre Kvamme Bergens 664 0 Miniputt
  Eskil Åsmul Konnerud 663 0 Klasse 5
  Teodor Kristoffersen Stavanger 654 0 Miniputt
  Mina Johanne Heier 1911 649 0 Miniputt
  Jens Kristoffersen Stavanger 639 0 Klasse 5
  Nikolai Rist Alta 639 0 Lilleputt
  Anders Ivan Stein Nittedal 627 0 Miniputt
  Simon Sand OSS 625 0 Lilleputt
  Erik Opseth Elverum 622 0 Klasse 5
  Andreas Røberg Beitnes Nordstrand 619 0 Miniputt
  Eva Skaslien Vålerenga 619 0 Miniputt
  Stian Kosberg Molde 615 0 Klasse 5
  Ivan Rozhko Sandnes 611 0 Miniputt
  Mathias Unneland Aalesunds 572 0 Miniputt
  Henning Waage Kristiansand 533 0 Lilleputt
  --- - 0 0 Klasse 2
  Eirik Aarnes Stjernen 0 0 Junior A og B
  Syver D Agdestein Asker 0 0 Klasse 4
  Shemorin Amarapala Strømmen Sku 0 0 Miniputt
  Ask Amundsen Strømmen 0 0 Miniputt
  Paul Sigve Amundsen Bergens 0 0 Klasse 4
  Pjotr Andreev Nordstrand 0 0 Miniputt
  Elias Aschim OBSK 0 0 Miniputt
  Jonas August Bernstein Stjernen 0 0 Klasse 5
  Asbjørn Larvik 0 0 Klasse 5
  Noah Myklebust Christensen Lillehammer Ssu 0 0 Miniputt
  Jonas Alexander Egli 1911U 0 0 Miniputt
  Gunnar Eiken Sotra 0 0 Klasse 3
  Thor Eng OSS 0 0 Senior B
  Anniken Frønsdal Engedal OSS 0 0 Klasse 5
  Jo Frønsdal Engedal OSS 0 0 Miniputt
  Sissel M. Engevik Strømmen 0 0 Klasse 5
  Anders Erikstad Stjernen 0 0 Miniputt
  Ario Fard Groruddalen 0 0 Klasse 4
  Alex Flåtrud Asker 0 0 Miniputt
  Rasmus Arvola Gabrielsen Kirkenes 0 0 Kadett B
  Thomas Grenth Vålerenga 0 0 Kadett B
  Eivind Grunt Kreken Nordstrand SKU 0 0 Miniputt
  Vidar Gundersen Nordstrand 0 0 Senior A
  Håvard Gunnerud Moss 0 0 Klasse 5
  Timur Gusarov Nordstrand SKU 0 0 Miniputt
  Jan Helge Halleraker Bergens 0 0 Klasse 5
  Axel Harstad Asker 0 0 Klasse 4
  Inga Hem 1911U 0 0 Miniputt
  Kjell Hjelle Bodø 0 0 Klasse 5
  Eilif Irgens Hynnekleiv 1911 U 0 0 Miniputt
  Kolbjørn Johansen Hønefoss 0 0 Klasse 2
  Kristian R Johansen Sotra 0 0 Klasse 2
  Mikkel Li Johansen 1911 U 0 0 Miniputt
  Sigurd Syversveen Kjeldstad SMPOAÅ 0 0 Miniputt
  Sigrid Jakhelln Kjøita 1911U 0 0 Lilleputt
  Thrond Kleppe Stjernen 0 0 Senior B
  Snorre Kristiansen Stavanger 0 0 Miniputt
  Ingvar Leknes Alta 0 0 Lilleputt
  Knut Olav Leknes Alta 0 0 Kadett B
  Håkon Lillebø OSS 0 0 Klasse 2
  Livia Lindstad Nordstrand SKU 0 0 Miniputt
  Bishal Liu Bærum SS 0 0 Lilleputt
  Sigmund Løvåsdal Smeaheia SS 0 0 Senior A
  Ola Maurtvedt Indre Østfold 0 0 Lilleputt
  Lasse Midtstue OSS 0 0 Klasse 3
  Mattis Mikelsen Asker 0 0 Kadett B
  Åsgeir Moe