Translations

Autotranslations

 Share this!
   
   
Tournament name:

Landsturneringen 2019

logo Larvik


Updated
jun 19 19
@ 18:54

Views:25359

Site powered by:

TournamentService
Locations of visitors to this page

Site:

Boligmappa arena, Larvik

Play date:

05. - 13. jul 19

 Welcome   Signup   Participants   Games   Standings  Other tournaments

Participants:
TitleGiven nameLast nameClubi-RtgGroupPayed
GM Jon Ludvig Hammer OSS 2645 Elite
GM Aryan Tari Vålerenga SK 2623 Elite
GM Simen Agdestein OSS 2569 Elite
GM Johan-Sebastian Christiansen Vålerenga SK 2561 Elite
GM Kjetil A. Lie SOSS 2538 Elite
GM Frode Olav Olsen Urkedal 1911 2525 Elite
GM Benjamin Arvola Notkevich Tromsø SK 2485 Elite
IM Kristian Stuvik Holm Vålerenga SK 2474 Elite
IM Lars Oskar Hauge OSS 2470 Elite
IM Benjamin Haldorsen Bergens SK 2454 Elite
IM Frode Elsness 2440 Elite
IM Johannes Haug Nordstrand SK 2438 Elite
GM Torbjørn Ringdal Hansen 1911 2434 Elite
IM Erlend Mikalsen Alta SK 2404 Elite
IM Tor Fredrik Kaasen Vålerenga SK 2395 Elite
IM Nicolai Getz OSS 2380 Elite
IM Sebastian Mihajlov Bærum SS 2371 Elite
IM Atle Gronn 2359 Elite
FM Eivind Olav Risting 1911 2357 Elite
FM Mads Vestby-Ellingsen Tromsø SK 2345 Elite
IM Kjetil Stokke Bergens SK 2343 Elite
FM Andreas G Tryggestad Nordstrand SK 2324 Elite
IM Andreas G.R. Moen OSS 2322 Elite
FM Inge Sandstad Skrondal Akademisk SK 2312 Mester
FM Gunnar Lund Tromsø SK 2300 Mester
FM Petter Fossan Stavanger SK 2295 Mester
IM Øystein Hole Akademisk SK 2293 Mester
FM Anders Hobber Akademisk SK 2282 Mester
  Noam Aviv Vitenberg 1911 2256 Elite
FM Ward Al Tarbosh OSS 2250 Elite
  Jens Evang Ingebretsen OSS 2243 Elite
FM Ole Christian Moen OSS 2237 Mester
FM Lucas Ranaldi 1911 2237 Elite
FM Andre Nielsen Alta SK 2229 Junior A
  Isak Sjøberg Nordstrand 2222 Junior A
FM Jøran Aulin-Jansson Asker SK 2221 Mester
  Elham Abdrlauf OSS 2207 Junior A
WIM Ellen Hagesæther Akademisk SK 2193 Mester
  Bror Thanke Nordstrand SK 2191 Mester
  Stig K Martinsen Sotra SK 2181 Mester
  Abyl Kizatbay Stavanger SK 2162 Junior A
  Alf Roger Andersen Akademisk SK 2149 Elite
  Aleksander Fossan Stavanger SK 2149 Junior A
  Andreas Skotheim 2138 Mester
  Tor Gulbrandsen Nordstrand SK 2120 Mester
  Willy M Kristiansen Stavanger SK 2118 Mester
  Christian Laverton Trondheim SF 2115 Mester
  Sigurd Kjelsbøl Huse Nordstrand SK 2110 Mester
  Andre Gjestemoen-VonHirsch Stavanger 2109 Junior A
  Monika Machlik Tromsø SK 2083 Mester
FM Daniel Nordquelle Nordstrand SK 2080 Junior A
  Lars Johan Brodtkorb Horten SK 2077 Mester
  Eivind Bruaset Trondheim SF 2076 Junior A
  Tom R Evensen Horten SK 2075 Mester
  Jan Sørgjerd Nordstrand 2061 Mester
  Sondre Lillestøl Melaa OSS 2056 Junior A
  Shazil Shehzad Sandnes SK 2055 Lilleputt
  Sigurd Loe Grøver SK Stjernen 2053 Mester
  Sigve Hølleland Masfjorden SK 2053 Mester
  Henrik Øie Løbersli Kristiansund SK 2046 Mester
  Sergey Eliseev Sandnes SK 2043 Lilleputt
  Tor Kristian Larsen Sotra SK 2038 Mester
  Kjetil Strand Asker SK 2035 Sr 65
  Håkon Abeland Myrheim Sandnes SK 2034 Mester
  Kevin Schreiber 2030 Mester
  Andreas Fossan Haukås SK 2023 Junior A
  Sander Fuglestein Sevland SK 2023 Kadett A
  Audun Kvam Lillestrøm SK 2017 Mester
  Jonas H Rasmussen Bergens SK 2017 Mester
  Torgeir Jakhelln Kjøita 1911 2012 Mester
  Axel Tunsjø OSS 2002 Lilleputt
  Øystein Johnsen Tønsberg SK 1995 Sr 65
  Elias Hulleberg Sidali OSS 1992 Mester
  Raad Mirza Sarpsborg SK 1991 Sr 50
  Magnus Digernes Nittedal SK 1989 Mester
  Thyra Kvendseth Nordstrand SK 1989 Kadett A
  Harald Mikalsen Alta SK 1985 Mester
  Gunnar Stake-Larsen OSS 1982 Sr 65
  Haakon Wright Groruddalen SK 1982 1
  Simen Sørensen Sevland SK 1980 1
  Mathias Unneland Aalesunds SL 1980 Kadett A
  Eilif Odde Kristiansund SK 1978 Sr 50
  Max Dahl 1911 1977 Kadett A
  Mathias Lind Schouten Tromsø SK 1967 Kadett A
  Cornelius Kvendseth Nordstrand SK 1964 1
  Andreas Tenold Nordstrand SK 1959 Kadett A
  Afras Mansoor Søråshøgda SK 1958 Mester
  Raymond Boger Hønefoss SK 1957 Sr 50
  Ole Jørn Gyldenås Nordstrand SK 1957 Sr 50
  Rune Hansen Caissa SK 1956 1
  Ole Morten Skogheim Lillehammer SS 1950 Sr 65
  Audun Engeset Larvik SK 1944 1
  Einar Hamre Drammens SK 1944 Sr 65
  Vegard Simensen Kristiansund SK 1940 1
  Ole Smeby Kongsvinger SK 1930 Sr 65
  Hanna B. Kyrkjebo 1926 1
  Per Kr Vigdal Nordstrand SK 1926 1
  Pål Farmen Caissa SK 1921 1
  Andreas Strand Modum SK 1920 1
  Per Gisle Svendsen SK 1911 1919 1
  Ragnar Edvardsen Drammens SK 1916 1
  Torbjørn Valvåg Tromsø SK 1912 Lilleputt
  Petter Andreas Wadstensvik Kristiansund SK 1912 1
  Leif Bjornes Kristiansand SK 1899 Sr 50
  Eskil Ekeland Gronn 1894 1
  Torbjørn Dahl Hell SK 1891 1
  Sigurd Kittilsen SK Stjernen 1889 1
WFM Sylvia Johnsen OSS 1888 Mester
  Per Fredrik Holand Bodø SL 1883 Mester
  Lasse Tveter Solbu OSS 1881 1
  Svein Erik Lurdalen Kongsberg SK 1879 1
  Vegard Øverås 1878 1
  Aleksander Omtvedt 1911 1871 1
  Eirik Aarnes SK Stjernen 1870 1
  Odin Nikolai Heier 1911 1863 Junior A
  Knut Jarle Hjørnevik Sandnes SK 1863 1
  Marte B. Kyrkjebo 1863 1
  Sverre Lye Sandnes SK 1863 Lilleputt
  Alexander Øye-Strømberg Hell SK 1863 Kadett A
  Thor Arne Wullum Svartlamon SL 1859 1
  Hallvard Haug Flatebø Sevland SK 1858 1
  Jia Qi Xue SK 1911 1857 1
  Alf Marius Kjærås Tønsberg SK 1856 Junior A
  Jan Synnestvedt Nordstrand SK 1855 Sr 65
  Bjørn Robert Løvoll Unhjem Molde SK 1852 1
  Aksel Brasøy Alta SK 1848 1
  Eirik Viken Kallset Kristiansund SK 1844 1
  Ingrid Skaslien Vålerenga SK 1840 Kadett A
  Tom R Wister Kirkegata 1837 Sr 50
  Stefan Flugel 1834 1
  Sigmund Lunde Sarpsborg SK 1834 1
  Jon Arne Stokhaug Levanger SK 1833 1
  Snorre Kristiansen Stavanger SK 1823 Kadett A
  Svein Arne Thrana Nittedal SK 1819 Sr 65
  Dag Andersen Sarpsborg SK 1817 1
  Hans Hovden Kirkegata SK 1817 Sr 65
  Ole Martin Wiig Molde 1816 Sr 50
  Tore Kallset Kristiansund SK 1810 1
  Audun Hoem Kristiansund SK 1808 1
  Guttorm Andersen SK Stjernen 1800 1
  Lasse Midtstue OSS 1800 1
  Benjamin Halvorsen Porsgrunn SK 1797 1
  Finn Erik Øverlie Direkte 1794 Sr 65
  Morten Rolstad OSS 1792 1
  Gunnar Lie Porsgrunn SK 1788 2
  Elias Hestvik Bærum SS 1779 1
  Arne K Lindmo Groruddalen SK 1778 2
  Norleif Stuhaug Volda Ørsta SL 1776 1
  Per H. Wibe Asker SK 1776 Sr 65
  Jussi Dyrnes Nordstrand SK 1774 Sr 50
  Hugo Parr Nittedal SK 1773 Sr 65
  Vidar Aleksander Kopperud Tønsberg SK 1766 2
  Karim Ali Fribonden SK 1764 1
  Jan Svenske Strømmen SK 1757 Sr 65
  Anders Nilsson Aure Konnerud SK 1756 1
  Svein Dale 1911 1755 2
  Henrik Sjøl Akademisk SK 1755 1
  Torbjørn Johansen 1754 2
  Torbjørn Johansen 1754 Sr 50
  Per Chr Ødegaard Trondheim SF 1754 2
  Karl Anker Slettum Kongsberg SK 1753 Kadett A
  David Luangtep Vangen OSS 1752 Kadett A
  William Alexander Olsen Bærum SS 1751 Miniputt
  Frode Arntsen Kristiansand SK 1750 2
  Jacob Templen Grave Tønsberg SK 1747 Kadett A
  Kjell M Haug SK Stjernen 1746 Sr 65
  Timian Martinius M Solaas Nordstrand SK 1746 Lilleputt
  Svein Harald Endresen Caissa SK 1741 2
  Amund Pihl Strand Kristiansund SK 1741 2
  Bjørn Salvesen Røros SK 1732 2
  Mark Akali 1730 2
  Mattis Mikelsen Bærum SS 1725 1
  Ask Amundsen Strømmen SK 1723 Kadett A
  Oliver Opseth Elverum SK 1723 2
  Oyvind Hjelle Bodø 1721 2
  Jiahao Eric Ji Hell SK 1720 Miniputt
  Morgan Henriksen Fredriksstad SS 1717 2
  Thoralf N Barstad Nordstrand SK 1710 2
  Martin Thorstensen Porsgrunn SK 1710 2
  Dag Einar Bjørkevoll Nord Nittedal 1707 2
  Sindre Fossum Arendal SS 1705 Kadett A
  Eirik Strøm Austad Porsgrunn SK 1701 Lilleputt
  Ulrikke Langvik Hell SK 1701 2
  Kristian Thunestvedt Evjen Stavanger SK 1700 2
  Aage Mella Strømmen SK 1699 Sr 65
  Rudolf Steinkellner Kirkegata SK 1699 Sr 50
  Jon Kielland-Lund Follo SF 1698 2
  Odd Habberstad OSS 1694 Sr 65
  Tor Skaslien Vålerenga SK 1693 Sr 50
  Kolbjørn-Albin Johansen Hønefoss SK 1690 2
  Ida Lahlum 1911 1690 2
  Julian Munk Stavanger SK 1690 Kadett A
  Kim Roger Hansen Westrum Nittedal SK 1688 2
  Steinar Leite Modum SK 1687 2
  Amadeus Hestvik Evenshaug Bærum SS 1686 Lilleputt
  Lars-Arne Oldernes Porsgrunn SK 1684 2
  Eirik Søyland Stavanger SK 1682 2
  Knut Valle 1679 2
  Brage Modell Namsos SK 1669 Kadett A
  Ariza Hina Søråshøgda SK 1662 2
  Harald Thorstensen Tønsberg SK 1660 Sr 65
  Erik Grindbakken 1659 2
  Roar Sola Jæren SK 1659 2
  Arne Unneland Aalesunds SL 1658 2
  Viggo Andersen Lillesand SK 1657 Sr 65
  Sigurd Lauvås Gaure OSS 1657 2
  Linnea Larre OSS 1657 Lilleputt
  Sondre Stai 1657 2
  Amanda Mai Irgens Eiding Fredriksstad SS 1655 2
  Trond Jacobsen Jessheim SK 1654 2
  Odd Gunnar Heitun 1654 2
  Rune Taranger Nordstrand SK 1653 2
  Oystein Viken Kallset Kristiansund 1647 2
  Tom-Greger Knutsen Samisk SF 1645 2
  Jonatan Espeland Porsgrunn SK 1636 Kadett A
  Tomm Gulliksen 1636 2
  Live Jørgensen Skigelstrand Stavanger SK 1635 Kadett A
  Pål-Egil Knutsen Samisk sjakkforening 1633 Sr 65
  Ivar Kosberg Molde SK 1633 2
  Pål Norvoll Guovdageainnu SA 1631 2
  Pal Nordquelle 1630 2
  John Olav Kroken SK Stjernen 1629 2
  Hans Fredrik Esbensen Vadsø SK 1627 Sr 65
  Lars Asbjørn Stensen Lofoten SK 1625 2
  Vincent Dæhli Tønsberg SK 1624 2
  Rune Kleiven Rynning Florø SK 1620 2
  Amelia Nordquelle Nordstrand SK 1614 Lilleputt
  Nikolai Olsen Wernberg Tromsø SK 1613 Kadett A
  Terje Wivestad Nordstrand SK 1613 2
  Tore Martin Madsø Hauan Trondheim SF 1610 2
  Daniel Sinnes Jæren SK 1609 2
  Vetle Bjørge Strand Fredriksstad SS 1609 Miniputt
  Per Steinar Runde Volda Ørsta SL 1608 Sr 65
  Bjarne Gustad Guovdageainnu SA 1604 2
  Johannes Ofstad Mosjøen SK 1602 2
  Frode Storli Hamar SS 1598 3
  Gjermund Tandberg Modum SK 1598 2
  Embla Ekeland Gronn 1593 Kadett A
  Sigurd Lye Sandnes SK 1593 Kadett A
  Torge Ugland 1592 2
  Karl Eirik Ødegaard Direkte 1591 3
  Tommy Sneltvedt 1589 3
  Leif Tidemann-Andersen Caissa SK 1588 Senior B
  Ståle Nilssen Asker SK 1586 2
  Thomas Berg Levanger SK 1585 3
  Hans K. Gaarder Nordstrand SK 1585 Sr 50
  Gustav Hestholm Stavanger SK 1580 Kadett A
  Bjørn Noralf Dybvik Aalesunds SL 1577 3
  Tore-Inge Bratteteig Voss SK 1570 Senior B
  Torgeir H Bo 1567 3
  Ingvar Torjesen Kveim Kragerø SK 1567 Kadett A
  Isak Vinh Brattgjerd OSS 1566 Miniputt
  Steinar Flo Nordstrand SK 1563 2
  Ove Johansen Groruddalen SK 1560 Sr 50
  Harald Mottang SK Stjernen 1559 Senior B
  Leif Gulliksen SK Stjernen 1557 Senior B
  Tore Teigen Porsgrunn SK 1551 Senior B
  Sivert Ihlen Larvik SK 1550 Lilleputt
  Mikael Digernes Nittedal SK 1546 Miniputt
  Pål Peter Brantzeg Caissa SK 1542 Senior B
  Nicolai Ostensen 1539 Miniputt
  Peder Marcus Aamodt Follo 1535 Lilleputt
  Tor Inge Moseid Tønsberg SK 1533 Senior B
  Øyvind Hoem Vaseng Kristiansund SK 1531 3
  Terje Lie Bergens SK 1530 Sr 65
  Christopher Munk Stavanger SK 1526 3
  Ingrid Strand Modum SK 1526 2
  Atle Stærli Nordstrand SK 1526 Senior B
  Roy Drange Hansen Eiker SK 1518 3
  Harald Lien Bodø SL 1515 3
  Benjamin Stenseng Konnerud SK 1512 3
  Ali Azadkhah Sjakklubben Stjernen 1511 3
  Erlend Sæteren Nordstrand SK 1510 3
  Leiv Rosok 1508 Senior B
  Helmer Nilsen Konnerud SK 1503 3
  Øyvind Carstensen Nordstrand SK 1501 3
  Aleksander Johansen Groruddalen SK 1498 3
  Elma Selvik 1911 1497 Lilleputt
  Eirik Berget Modum SK 1496 3
  Karl-Johan Rist Alta SK 1496 3
  Kjetil Selvik 1911 1493 3
  Aud Norunn Strand Modum SK 1491 3
  Berge Frimanslund Sotra SK 1488 Sr 65
  Steinar Simonsen Follo SF 1487 Sr 65
  Per-Arvid Jakobsen Jæren SK 1486 Sr 65
  Jan Thomas Nordgreen Larvik SK 1486 Kadett A
  Åge Ringstad Lillestrøm SK 1486 3
  Harald Peter Stette Fredriksstad SS 1486 3
  Dag Wessel-Berg Svartlamon SL 1486 Senior B
  Sveinung Møller Kristiansand SK 1485 3
  Olai Dyrhaug Eriksen Bergens SK 1480 Lilleputt
  Oddvar Kristiansen SK Stjernen 1479 Sr 65
  Max Moe Pedersen Hell SK 1477 Kadett A
  Sondre Kraglund Modum SK 1472 3
  Torgeir Gillebo Lillehammer SS 1471 3
  Bjørn Løvheim Olsen Bodø SL 1467 3
  Kjell Iversen SK Stjernen 1462 Sr 65
  Gitle Kirkesola OSS 1462 3
  Viktor Nygaard Løvåsen Nordstrand SK 1462 Lilleputt
  Bjørn Lie Caissa SK 1459 3
  Per Øistein Nordtug Fredriksstad SS 1456 3
  Tom Steinskog Sandnes SK 1454 Senior B
  Jo Frønsdal Engedal OSS 1454 Lilleputt
  Robin Wullum Hell SK 1452 3
  Villum Brevick Kierulf Konnerud SK 1447 Miniputt
  Morten S Smedsrud SK Stjernen 1447 3
  Anders Viken Horten SK 1447 3
  Vidar Bjørnås Senja SK 1439 3
  Tormod Carlin Bærum SS 1432 3
  Helge Fischer Pedersen 1911 1431 Senior B
  Gard Rye Høyforsslett Bergens SK 1424 Kadett A
  Per-Erik Evensen Modum SK 1421 3
  Havard Bruun Olsen Svartlamon 1419 3
  Arne Kjelsbøl Huse Nordstrand SK 1419 3
  Finn Arild Wister Kirkegata SK 1410 Senior B
  Daniel Mollan 1408 3
  Thomas Kirkholm Skauen Kragerø SK 1400 Lilleputt
  Bjørn Ellingsrud Nordstrand SK 1392 Senior B
  Christian Sandberg Kongsvinger SK 1391 4
  Corinna Lotz Aalesunds SL 1383 4
  Emilie Lazareva 1911 1382 Kadett A
  Reidar Angell Hansen SMPOAÅ 1380 3
  Jacob Ounji Nygård Larvik SK 1377 4
  Geirr Alèn Rasmussen Sortland SK 1377 3
  Svein Erik Kringstad Løperen SK 1374 Senior B
  Håvard Skotheim Tønsberg 1371 4
  Ole Eivind Endeberg Svene SK 1366 4
  Elias Horsfjord Glomnes OSS 1366 Kadett A
  Thomas Erma Møller Asker SK 1365 4
  Ida Landsverk SK Stjernen 1364 4
  Lasse Skaansar Larvik SK 1364 4
  Ben Samuel Groth Skaar Fredriksstad SS 1362 Lilleputt
  Tom Brentebråten Nordstrand SK 1359 4
  Håvard Haug OSS 1358 Miniputt
  Asle Tandberg Modum SK 1357 Senior B
  Sara Marie Skaug Bjorkly 1356 3
  Tor Petterson Porsgrunn SK 1354 Senior B
  Terje Wahl Lillestrøm SK 1354 4
  Ken Ronny Schouten Tromsø SK 1352 4
  Leif Runar Forsth Groruddalen SK 1350 Senior B
  Mia Bongo Norvoll Guovdageainnu SA 1347 4
  Lars Hope Trondheim SF 1346 Senior B
  Lars Håvard S Dahl Hamar SS 1345 Lilleputt
  Robin Kjær Groruddalen SK 1343 4
  Knut Steinar Bu Folgefonn SK 1338 4
  Sofie Kristine Ratama Alta SK 1333 Lilleputt
  Terje Kristiansen Tønsberg SK 1330 4
  Ivar Endeberg Svene 1329 4
  Markus Søderholm Lofoten SK 1329 4
  Stein Ivar Røste Hamar SS 1321 3
  Richard Tobiassen Stavanger SK 1321 4
  Rune Edøy Kristiansund SK 1319 4
  Jonas Kleppe Borlaug Sotra SK 1315 Lilleputt
  Erling Tenold Nordstrand SK 1310 4
  Balder Salte Jæren SK 1307 Lilleputt
  Evsuld Myagmarsuren Tromsø SK 1301 Miniputt
  Preben Teigen Badar Tromsø SK 1298 4
  Vinjar Hammari Alta SK 1295 Lilleputt
  Sivert Børseth Hell SK 1289 4
  Hugo Røste Hamar SS 1287 Kadett A
  Henrik M Bechstrøm SK Stjernen 1281 4
  Morthen Auke Konnerud SK 1279 4
  Anne Grete Nebell SK Stjernen 1272 4
  Per Magnus Larsen Porsgrunn SK 1270 Sr 50
  Benjamin Andreas Lien Elverum SK 1268 4
  Arne Samskott 1266 4
  Tien Quoc Tran Bærum SS 1266 4
  Arild Myhre Kristiansund SK 1260 4
  Ole-Andreas Sjømoen Groruddalen SK 1258 4
  Sverre Hoem Kristiansund SK 1256 4
  Jiabao Eivind Ji Hell SK 1253 Miniputt
  Stig Jerlow Jacobsen Stavanger SK 1251 4
  Arvid Feed Jakobsen Jæren SK 1246 4
  Ståle Jan Evenshaug Bærum SS 1234 4
  Kjell Hjelle Bodø SL 1224 4
  Vilde Bjerke Lillesand SK 1223 Senior B
  Jørgen Nordløv Caissa SK 1222 4
  Linda Fagerli Sæthren SK Stjernen 1217 4
  Paul Ivar Johansen Trondheim SF 1212 4
  Andreas Gautestad Anfindsen Sandnes SK 1208 Miniputt
  Freddy Hestholm 1206 4
  Henrik Lauvsnes Nilsen 1205 Miniputt
  Emil Forsberg Larvik SK 1201 4
  Vidar Jr Bjørnås Senja SK 1196 Lilleputt
  Felix Tunsjø OSS 1196 Miniputt
  Alf Tomas Tønnessen Volda Ørsta SL 1194 4
  Stian Kosberg Molde SK 1191 4
  Håkon Salte Jæren SK 1186 Miniputt
  Tom H. Dalbak Lillestrøm SK 1184 5
  David A Wiig Molde 1184 5
  Adam Selvik 1911 1182 Miniputt
  Sivert Schanche Tørfoss Tromsø SK 1179 Miniputt
  Areeb Mansoor Søråshøgda SK 1169 Miniputt
  Areeb Mansoor Søråshøgda SK 1169 5
  Ingvild Larsen SK Stjernen 1164 5
  Even Huneide Hetland Horten SK 1135 Miniputt
  Olav August D Tønnessen Volda Ørsta SL 1135 5
  Andrea Schneider SK Stjernen 1132 5
  Kristin Ribe Hell SK 1125 5
  Lars Paul Huse Nordstrand SK 1124 5
  Eirik Eikeland Furulund Nordstrand SK 1120 Miniputt
  Eva Skaslien Vålerenga SK 1115 5
  Espen Nordby Hamar SS 1101 5
  Aleksander Kjærstad Groruddalen SK 1089 5
  Jarle Bryne 1047 5
  Håvard Mjeltevik Horten SK 1046 5
  Sissel Merete Engevik OSS 1044 5
  Marie Vatneødegård SK Stjernen 1043 5
  Fred Engelstad Caissa SK 1040 5
  Svein Marthinsen Bodø SL 1033 Sr 50
  Ole Birkeland Kristiansand SK 1029 5
  Trond Ove Svendsen Direkte 1023 5
  Nikolai Krämer Sandnes SK 1020 Miniputt
  Guru Wanda Wanvik SK Stjernen 1009 5
  Hege Annette Ramson SK Stjernen 1007 5
  vebjørn Maanum Leonhardsen bærum 0 1
  Monica Hestvik Bærum SS 0 5
  Oleander Andersen 0 Miniputt
  Eivind Anfindsen Sandnes SK 0 5
  Ingrid Gautestad Anfindsen Sandnes SK 0 Miniputt
  Balder Jonsson Bakkerud Follo SF 0 Miniputt
  August Minh Brattgjerd OSS 0 Miniputt
  Teodor Tenfjord Engelsen Søråshøgda SK 0 Miniputt
  Elias Engen Fagerholt Holmestrand 0 Lilleputt
  Jørgen Frøisland Horten SKU 0 Miniputt
  Kåre Frøystein Folgefonn SK 0 4
  Steinar Glomnes OSS 0 5
  Lukas Dominik Gåsland Smeaheia SS 0 Lilleputt
  Tore Ringdal Hansen SK Stjernen 0 5
  Kristian Haraldsen Svene SK 0 5
  Dag Trygve Haug OSS 0 5
  Amalie Linnea Heibo OSS 0 Miniputt
  Gunnar Ivan Heibo OSS 0 Lilleputt
  Claes Høglund Svartlamon SL 0 3
  Rohan Johnpillai ULLR Jessheim 0 Miniputt
  Suresh Johnpillai Jessheim Sjakkklubb 0 4
  Cyril Karlsen 0 Miniputt
  Ingvar Leknes Alta SK 0 5
  Livia Lindstad Nordstrand SKU 0 Lilleputt
  Victor Lindstad Nordstrand SKU 0 Miniputt
  Vidar Lunde Folgefonn SK 0 5
  Guro Helen Midtlund Nordby Hamar SS 0 5
  Kjell Nygaard Caissa SK 0 5
  Børge Petter Pettersen Larvik SK 0 5
  Bengt-Even Ringstad Kongsvinger SK 0 5
  David Runde Nordstrand SK 0 5
  Thomas Sekkingstad Sotra SKU 0 Kadett A
  Marius Kirkholm Skauen Kragerø Sku 0 Miniputt
  Anton Soug Nordstrand SKU 0 Lilleputt
  Torgrim T Storvik Trysil SK 0 5
  Raphael Leif Mathias I Stuhaug Volda Ørsta SL 0 Miniputt
  Svend Erik Svendsen Trysil Sjakklubb 0 Sr 65
  Heidi Thorsteinsen SK Stjernen 0 5
  Oline Sundby Waage Sotra SK 0 Miniputt
  Anna Ovidia Young Sotra SK 0 Miniputt
  Viktor Emil Åkre Groruddalen SK 0 5
You can sort the list by clicking the column headers

Group overview:
Group:EliteMester12345Sr 65Sr 50Senior BJunior AJunior BKadett AKadett BLilleputtMiniputtTOTAL
Player count:283446574344362815201203002934456
Avg. FIDE rating:24072100186216711480129510901729172014562086-1693-157513341678



Følg Sjakk-NM her: