Translations

Autotranslations

 Share this!
   
   
Tournament name:

Landsturneringen NM i sjakk 2011


Updated
jul 10 11
@ 17:05

Views:250778

Site powered by:

TournamentService
Locations of visitors to this page

Site:

Njårdhallen, Oslo

Play date:

02. - 10. jul 11

 Welcome   Participants   Games   Standings  Other tournaments

Participants:
TitleGiven nameLast nameGroup
  Johnny Hanssen Klasse 2 (1500-1749)
  Jan Gunnar Fredriksen Klasse 2 (1500-1749)
  Trond Harald Saltnes Klasse 2 (1500-1749)
  Nils J. Schjelderup Klasse 2 (1500-1749)
  Kjell Håkon Lien Klasse 2 (1500-1749)
  Tore Garberg Klasse 2 (1500-1749)
  Oddvar Solli Klasse 2 (1500-1749)
  Jørund Berstad Klasse 2 (1500-1749)
  Carl Christian Aarnes Klasse 2 (1500-1749)
  Jia Qi Xue Klasse 2 (1500-1749)
  Aleksander Omtvedt Klasse 2 (1500-1749)
  Roger Sætre Klasse 2 (1500-1749)
  Geir Ole Aagedal Klasse 2 (1500-1749)
  Pål Moe Klasse 2 (1500-1749)
  Lewi Bekkelien Klasse 2 (1500-1749)
  Magnus Aartun Klasse 2 (1500-1749)
  Karim Ali Klasse 2 (1500-1749)
  Andreas Strand Klasse 2 (1500-1749)
  Åsmund Sem-Johansen Klasse 2 (1500-1749)
  Guttorm Andersen Klasse 2 (1500-1749)
  Frode Høva Klasse 2 (1500-1749)
  Mathias Brennhaugen Eike Klasse 2 (1500-1749)
  Per Chr Ødegaard Klasse 2 (1500-1749)
  Jan Rune Moberg Klasse 2 (1500-1749)
  Linda Marie Hansen Klasse 2 (1500-1749)
  Ingrid Øen Carlsen Klasse 2 (1500-1749)
  Knut Engli Klasse 2 (1500-1749)
  Tore Kallset Klasse 2 (1500-1749)
  Trym Jenssveen Klasse 2 (1500-1749)
  Francisco Gonzàlez Silva Klasse 2 (1500-1749)
  Jonny Schmidt Klasse 2 (1500-1749)
  Erling Skjelstad Klasse 2 (1500-1749)
  Jon A. Stokhaug Klasse 2 (1500-1749)
  Svein Johansen Klasse 2 (1500-1749)
  Gunnar Lie Klasse 2 (1500-1749)
  Matti Unnli Klasse 2 (1500-1749)
  Pål H Johansen Klasse 2 (1500-1749)
  Alexander Støle Klasse 2 (1500-1749)
  Jonatan M Andersen Klasse 2 (1500-1749)
  Tom R Wister Klasse 2 (1500-1749)
  Daniel Barker Klasse 2 (1500-1749)
  Svein Otto Solem Klasse 2 (1500-1749)
  Tore Kristiansen Klasse 2 (1500-1749)
  Ivar Kosberg Klasse 2 (1500-1749)
  Arild Øksnevad Klasse 2 (1500-1749)
  John Kr. Johnsen Klasse 2 (1500-1749)
  Ken T Nordtvedt Klasse 2 (1500-1749)
  Thoralf N Barstad Klasse 2 (1500-1749)
  Øyvind Fossheim Klasse 2 (1500-1749)
  Jarle Ness Klasse 2 (1500-1749)
  Frode Arntsen Klasse 2 (1500-1749)
  Thomas G Larsen Klasse 2 (1500-1749)
  Anders Sørjordet Klasse 2 (1500-1749)
  Knut Ø Abrahamsen Klasse 2 (1500-1749)
  Johannes Høva Bøhler Klasse 2 (1500-1749)
  Morten Wendelborg Klasse 2 (1500-1749)
  Anders Knudsen Beck Klasse 2 (1500-1749)
  Olav K. Fredriksen Klasse 2 (1500-1749)
  Ryaad Aabid Klasse 2 (1500-1749)
  Yngve Rasdal Klasse 2 (1500-1749)
  John Ivar Brekke Klasse 2 (1500-1749)
  Inge Harkestad Klasse 2 (1500-1749)
You can sort the list by clicking the column headers

Group overview:
Group:Mester (over 2000)EliteklassenKlasse 1 (1750-1999)Klasse 2 (1500-1749)Klasse 3 (1250-1499)Klasse 4 (1000-1249)Klasse 5 (under 1000)Miniputt (U11)Kadett (U16)Junior (U20)Lilleputt (U13)Senior (over 60)Senior BTOTAL
Player count:37184762704137452820314519500