Translations

Autotranslations

 Share this!
   
   
Tournament name:

NM for barn og ungdom 2018


Updated
nov 11 18
@ 17:57

Views:77974

Site powered by:

TournamentService
Locations of visitors to this page

Site:

Haugesund

Play date:

09. - 11. nov 18

 Welcome   Signup   Participants   Live games   Games   Standings  Other tournaments

Participants:
TitleGiven nameLast nameClubi-RtgGroup
FM Andreas Garberg Tryggestad Nordstrand SKU 2343 B
FM Andre Nielsen Alta SKU 2260 B
FM Daniel Nordquelle Nordstrand SKU 2213 B
  Noam Aviv Vitenberg 1911U 2168 C
  Elham Abdrlauf OSSU 2160 C
  Aleksander Fossan Stavanger SKU 2155 B
  Sondre Melaa OSSU 2138 B
  Isak Sjøberg Nordstrand SKU 2133 B
  Sigurd Kjelsbøl Huse Nordstrand SKU 2102 A + U26
  Abyl Kizatbay Stavanger SKU 2064 B
  Tobias Lang Nilsen Moss SKU 2038 B
  Shazil Shehzad Smeaheia SS 2038 D
  Andreas Fossan Stavanger SKU 2032 A + U26
  Håkon Abeland Myrheim Stavanger SKU 2018 A + U26
  Afras Mansoor Søråshøgda SSK 2008 C
  Gunnar Brandshaug Dale Bærum SSU 1997 D
  Sara Næss Vålerenga USK 1986 A + U26
  Aleksander Flæsen Stavanger SKU 1978 B
  Sander Fuglestein Sevland SKU 1969 C
  Simen Sørensen Sevland SKU 1929 A + U26
  Axel Tunsjø OSSU 1927 E
  Benjamin Fossan Stavanger SKU 1923 A + U26
  Petter Andreas Wadstensvik Kristiansund SKU 1920 A + U26
  Max Dahl 1911U 1918 C
  Thyra Kvendseth Nordstrand SKU 1917 B
  Elias Hulleberg Sidali OSSU 1908 B
  Odin Nikolai Heier 1911U 1899 A + U26
  Mathias Sætre Haukås SSL 1898 A + U26
  Aksel Bu Kvaløy Stavanger SKU 1894 F
  Ingrid Skaslien Vålerenga USK 1873 B
  Mathias Lind Schouten Tromsø SKU 1863 C
  Mathias Unneland Aalesund SLU 1856 C
  Alexander Øye-Strømberg Rosenborg SKU 1849 C
  Ethan Dias Moss SKU 1814 B
  Haakon Wright Groruddalen 1807 A + U26
  Ole Jakob Hegelund Tromsø SKU 1806 A + U26
  Snorre Kristiansen Stavanger SKU 1789 C
  David Nesse Smeaheia SS 1781 C
  Eivind Grunt Kreken Nordstrand SKU 1779 D
  Andreas Tenold Nordstrand SKU 1776 C
  Elias Hestvik Bærum SSU 1767 B
  Bjørn Robert Unhjem Molde SKU 1755 A + U26
  Fredrik Aasen Haukås SSL 1746 E
  David Luangtep Vangen OSSU 1726 C
  Sverre Skjølingstad Stavanger SKU 1724 A + U26
  Vebjørn Maanum Leonhardsen Bærum SSU 1715 A + U26
  Sergey Eliseev Smeaheia SS 1711 E
  Kim Roger Hansen Westrum Nittedal SKU 1711 C
  Brage Modell Rosenborg SKU 1702 C
  Andreas Skrede Hausken Aalesund SLU 1698 B
  Embla Ekeland Grønn OSSU 1695 B
  Gustav Hestholm Stavanger SKU 1692 C
  Live Jørgensen Skigelstrand Stavanger SKU 1683 C
  Håkon Hembre Helgøy Sandved SSK 1682 B
  Joakim Aasen Haukås SSL 1669 E
  Ariza Hina Søråshøgda SSK 1658 C
  Mats Nærheim Smeaheia SS 1640 B
  Amund Pihl Strand Kristiansund SKU 1636 B
  Torbjørn Valvåg Tromsø SKU 1634 D
  Linnea Larre OSSU 1631 D
  Roar Sola Hå Ss 1625 A + U26
  Heine N. Johannessen Haukås SSL 1623 D
  Jiabao Eric Ji Rosenborg SKU 1595 G
  Alisha Shehzad Smeaheia SS 1586 C
  William Aleksander Olsen Bærum SSU 1581 F
  Lykke-Merlot Helliesen Caissas ungdom 1580 F
  Thomas Sekkingstad Sotra SKU 1577 C
  Sofie Løfaldli Stavanger SKU 1573 B
  Kirill Shchipanov Smeaheia SS 1572 C
  Sigurd L. Gaure OSSU 1565 B
  Liam Jansson Rønnestad Søråshøgda SSK 1565 C
  Ibragim Madagov Greveløkka BSK 1560 C
  Timian Martinius Månsson Solaas Nordstrand SKU 1556 E
  Andreas Broch-Austvoll Stavanger SKU 1554 C
  Fredrik Lytomt Jacobsen Stavanger SKU 1552 B
  Kristoffer Wang Strømhaug Rosenborg SKU 1549 F
  Jonatan Espeland Grenland SKU 1547 B
  Amelia Nordquelle Nordstrand SKU 1543 E
  Noah Myklebust Christensen Lillehammer Ssu 1540 C
  Elias Hannestad Vålerenga USK 1538 B
  Shjalg Ole Næss Masfjorden SKU 1538 B
  Sverre Lye Smeaheia SS 1537 E
  Julian Lothe Ringen Søråshøgda SSK 1533 F
  Isak Vinh Brattgjerd OSSU 1528 G
  Livia Lindstad Nordstrand SKU 1528 D
  Alexander Skrede Smeaheia SS 1484 C
  Aleksander Stolp Bærum SSU 1474 C
  Eirik Strøm Austad Brattås Usk 1468 E
  Theo N. Johannessen Haukås SSL 1465 D
  Kristoffer Hansen Kristiansand SKU 1463 A + U26
  Fartein Sveindal Haugaland 1461 A + U26
  Nicolai Østensen Klyve SK 1450 G
  Mikael Digernes Nittedal SKU 1444 F
  Håkon Støren Stavanger SKU 1443 C
  Amanda Mai Irgens Eiding Sarpsborg SKU 1428 B
  Emma Viktoria Lian Marthinussen Konnerud SKU 1423 C
  Gard Rye Høyforsslett Bergens SKU 1418 C
  Olav Trannum Kristiansand SKU 1418 E
  Matheo Schick Søråshøgda SSK 1413 C
  Niklas Unneland Aalesund SLU 1413 B
  Jo Frønsdal Engedal OSSU 1408 D
  Ask Amundsen Sørum SKU 1399 C
  Sigurd Lye Smeaheia SS 1393 C
  Fredrik Nyborg Sørensen Stavanger SKU 1383 C
  Viktor N. Løvåsen Vålerenga USK 1381 E
  Arne Kjelsbol Huse Nordstrand SKU 1379 B
  Olai Dyrhaug Eriksen Laksevåg SKU 1378 D
  Andreas Fuskeland Kro Fredrikstad Fus 1376 C
  Vetle Støren Stavanger SKU 1375 C
  Peder Marcus Aamodt Ski Sjakk 1369 E
  Aleksander Skrede Hausken Aalesund SLU 1364 E
  Arun Vijay Cithu Stavanger SKU 1361 D
  Emil Nickelsen 1911U 1361 C
  Adam Wasa-Schrader Nordstrand SKU 1347 D
  Sigurd Høiseter Brattlien Nittedal SKU 1345 C
  Andreas Virkesdal Jonsterhaug Hordvik SKU 1345 C
  Nikolai Olsen Wernberg Tromsø SKU 1335 C
  Amadeus Hestvik Evenshaug Bærum SSU 1332 D
  Eivind Jiabao Ji Rosenborg SKU 1321 G
  Thomas Kirkholm Skauen Kragerø SKU 1316 E
  Arjun Vijay Cithu Stavanger SKU 1314 G
  Alexander Aasen Haukås SSL 1310 G
  Vetle Bjørge Strand Fredrikstad Fus 1305 F
  Håvard Haug OSSU 1299 G
  Sofie Kristine Ratama Alta SKU 1295 D
  Lavran Sunde Hordvik SKU 1294 C
  Villum Brevick Kierulf Konnerud SKU 1289 G
  Rune Mæstad Smeaheia SS 1288 F
  Jonas Kleppe Borlaug Sotra SKU 1287 E
  Matheo Frøsøye Molde SKU 1287 E
  Vegard Lauvik Fjeldstad Sotra SKU 1267 A + U26
  Elias Buschmann Rustan Caissas ungdom 1267 F
  Emilie Lazareva 1911U 1261 C
  Johannes Tylden Kristiansund SKU 1258 D
  Lyder S Øverbø Klyve SK 1254 C
  Sondre Hole Bærum SSU 1253 D
  Albert Vogt-Østli 1911U 1252 D
  Elias Fredrik Budde Vålerenga USK 1251 D
  Balder Salte Smeaheia SS 1249 E
  Elma Selvik 1911U 1247 E
  Tor Magnus Hansen Kristiansand SKU 1244 C
  Jonas Høiom Fredrikstad Fus 1244 C
  Anders Jess Linjord Stavanger SKU 1241 D
  Marton Moi Stavanger SKU 1241 F
  Kasper Kleppe Tunge Stavanger SKU 1233 D
  Areeb Mansoor Søråshøgda SSK 1226 E
  Oda Mehlum Petersen 1216 B
  Felix Tunsjø OSSU 1211 G
  Håkon Salte Smeaheia SS 1203 G
  Arjan Wylleman Smeaheia SS 1194 D
  Haakon Grunt Kreken Nordstrand SKU 1178 F
  Magnus Tylden Kristiansund SKU 1178 G
  Fredrik Lovoll Konnerud SKU 1177 C
  Lars Håvard Skuggerud Dahl Hamar SSU 1166 D
  Oskar Steensen OSSU 1166 F
  Fredrik Berg Buxrud 1911U 1159 C
  Sven Tobias Ueland Hå Ss 1150 C
  Emre Amundsen Borgaas Moss SKU 1142 C
  Eva Skaslien Vålerenga USK 1140 C
  Olav August D. Tønnessen Volda Ørsta Slu 1134 D
  Even Gildestad Kristiansund SKU 1127 D
  Sindre Lyngsaunet Ytrestøyl Kristiansund SKU 1125 D
  Anders Vetle Samdal Nittedal SKU 1102 C
  Nhat-Huy Dac Ho Hell SKU 1100 G
  Yngve Mahle Rekdal Nordstrand SKU 1089 F
  Evsuld Myagmarsuren Tromsø SKU 1084 G
  Olav Holten Fiskaaen Stavanger SKU 1073 C
  Daniel Kjeldsen Stavanger SKU 1070 D
  Martin Holten Fiskaaen Stavanger SKU 1068 F
  Sigurd Rommetveit Stavanger SKU 1055 D
  Emilie Esther Vitenberg 1911U 1049 G
  Vegard Fjørtoft Veien SSK 1048 G
  Kristjan R. Vinogradov Bergens SKU 1046 E
  Alina Shehzad Smeaheia SS 1032 G
  Tias Sebastian Lian Marthinussen Konnerud SKU 1018 E
  Adam Selvik 1911U 1017 G
  Storm Høiseter Brattlien Nittedal SKU 1011 C
  Nikolai Kramer Smeaheia SS 1011 G
  Terje Ruset Alne Haugaland 0 C
  Abed Alrahman Khaled Alshebli Masfjorden SKU 0 D
  Aya Khaled Alshebli Masfjorden SKU 0 F
  Monir Khaled Alshebli Masfjorden SKU 0 G
  Shemorin Amarapala Strømmen SKU 0 D
  Avnit Simon Singh Anand Haugerud SF BU 0 B
  Madelein Strand Andvik Masfjorden SKU 0 G
  Andreas Gautestad Anfindsen Smeaheia SS 0 G
  Ingrid Gautestad Anfindsen Smeaheia SS 0 G
  Balder Jonsson Bakkerud Ski Sjakk 0 G
  Codrin Bercea Smeaheia SS 0 F
  Emilian Loeve Brandsdal Bjugn Bærum SSU 0 G
  Olav Bjørkan Elefantene U 0 G
  Gardar Foss Bjørnstad Dragulf USK 0 C
  Arian Amundsen Borgaas Moss SKU 0 G
  Linus Borgund Hordvik SKU 0 D
  Noa Brakestad Smeaheia SS 0 F
  August Minh Brattgjerd OBSK 0 G
  Sander Duesund Sotra SKU 0 F
  Harald Ekornåsvåg Kristiansand SKU 0 D
  Bastian Tenfjord Engelsen Søråshøgda SSK 0 G
  Teodor Tenfjord Engelsen Søråshøgda SSK 0 G
  Øivind Fagerlund Smeaheia SS 0 G
  Ask Fjeldstad Kampen på Brettets U 0 E
  Magnus Fjørtoft Veien SSK 0 E
  Jørgen K. Frøisland Horten SKU 0 G
  Nicolai Frøyshov Hamar SSU 0 G
  Eirik Eikeland Furulund Nordstrand SKU 0 G
  Elias Horsfjord Glomnes OSSU 0 C
  Halldor Olaves Grytten Smeaheia SS 0 G
  Herman Tonning Grønlid Smeaheia SS 0 F
  Magnus Lid Hagen Sotra SKU 0 G
  Vinjar Hammari Alta SKU 0 D
  Jonas Sæterlid Hella Sotra SKU 0 D
  Kristin Agni Helland Masfjorden SKU 0 G
  Even Huneide Hetland Horten SKU 0 G
  Alexander Bertelsen Hodne Tveit SKU 0 E
  Aleksandra Hovde Bergens SKU 0 G
  Even Johannessen Haukås SSL 0 G
  Herman Johannessen Haugaland 0 C
  Kristoffer J. Johansen Masfjorden SKU 0 E
  Rohan Johnpillai Ullr 0 G
  Thomas Hansen Juvik Stavanger SKU 0 F
  Cyril Karlsen Kristiansand SKU 0 G
  Sondre Kjelby Masfjorden SKU 0 B
  Robin Kjær Haugerud SF BU 0 A + U26
  Mateja Krbacevic Bergens SKU 0 G
  Nicolas Haugen Krogvold Greveløkka BSK 0 G
  Onni Kursula Bergens SKU 0 D
  Vegard Tjeldflåt Kvalbein Smeaheia SS 0 G
  Kasper Larsen Masfjorden SKU 0 D
  Susanne Wiggen Larsson Alta SKU 0 D
  Mathias LeNgoc Konnerud SKU 0 C
  Daniel Lindalen Kristiansand SKU 0 A + U26
  Theodor Løfaldli Smeaheia SS 0 E
  Safin Mansoor Søråshøgda SSK 0 G
  Ulrik Nøddebo Markeseth Bergens SKU 0 F
  Ian Erling Narvestad Tveit SKU 0 E
  Sofie Moldskred Netteland Sotra SKU 0 C
  Henrik Lauvsnes Nilsen Smeaheia SS 0 F
  Ivroy Nimki Smeaheia SS 0 C
  Thomas Nordfonn Nordbø Haugaland 0 G
  Nicolas Nygård Tveit SKU 0 E
  Johannes Djupedal Power Bergens SKU 0 G
  Aleksander Rinde Konnerud SKU 0 B
  Guttorm Rosendahl Kristiansand SKU 0 B
  Mathias Salthammer Ski Sjakk 0 G
  Andreas Sandvik Haugaland 0 D
  Nicholas Mo Sandøy Vassenden 0 G
  Hans Michael Schnell Kristiansand SKU 0 G
  Erlend Sommerhein Bærum SSU 0 E
  Anton Soug Nordstrand SKU 0 E
  Mark Spitzer Bergens SKU 0 D
  Victor Strat Bærum SSU 0 G
  Eva Weston Szemes Vålerenga USK 0 B
  Sjur H. Sæthre Sotra SKU 0 E
  Nikolai Nyborg Sørensen Stavanger SKU 0 F
  Ask Maardalen Thorbjørnsen Laksevåg SKU 0 E
  Mads Tjensvoll Stavanger SKU 0 F
  Heine Aasgard Tveranger Masfjorden SKU 0 B
  Bård Vangdal-Jensen Bergens SKU 0 G
  Herman Vassbotn Molde SKU 0 E
  Rasmus L. Vinogradov Bergens SKU 0 G
  Jon Magnus Våge Haugaland 0 G
  Oline Sundby Waage Sotra SKU 0 G
  Tor Westgaard Bergens SKU 0 G
  Anna Ovidia Young Sotra SKU 0 F
  Bella Marie Young Sotra SKU 0 G
  Lars Ystad-Deglum Greveløkka BSK 0 G
  Martin Øksendal Elefantene U 0 F
  Gustav Østhus Haugaland 0 E
You can sort the list by clicking the column headers

Group overview:
Group:A + U26BCDEFGTOTAL
Player count:20355938332658269
Avg. FIDE rating:17961783150913771418137012241513