Translations

Autotranslations

 Share this!
   
   
Tournament name:

NM i lynsjakk 2018


Updated
aug 14 18
@ 20:50

Views:9546

Site powered by:

TournamentService
Locations of visitors to this page

Site:

Quality Hotel Sarpsborg

Play date:

13. jul 18

 Welcome   Participants   Games   Standings  Other tournaments

Participants:
TitleGiven nameLast nameClubn-Rtgi-BlitzFedGroup
GM Simen Agdestein OSS 2568 2668 Mester
GM Simen Agdestein OSS 2568 2668 Mester A
IM Benjamin Arvola Notkevich Tromsø 2431 2407 Mester
IM Benjamin Arvola Notkevich Tromsø 2431 2407 Mester C
FM Mads Vestby-Ellingsen Tromsø 2141 2187 Mester C
IM Lars Oskar Hauge OSS 2428 2438 Mester
IM Lars Oskar Hauge OSS 2428 2438 Mester B
FM Benjamin Haldorsen Bergens 2390 2299 Mester
FM Benjamin Haldorsen Bergens 2390 2299 Mester C
IM Sebastian Mihajlov OSS 2334 2378 Mester
IM Sebastian Mihajlov OSS 2334 2378 Mester A
IM Tor Fredrik Kaasen Vålerenga 2327 2145 Mester B
IM Erik Fossan Stavanger 2310 2294 Mester
IM Erik Fossan Stavanger 2310 2294 Mester B
FM Ward Al-Tarbosh OSS 2228 2370 Mester A
FM Jøran Aulin-Jansson Asker 2261 2274 Mester C
FM Anders Hobber Akademisk 2243 2344 Mester B
IM Øystein Hole Akademisk 2317 2340 Mester B
FM Petter Fossan Stavanger 2303 2225 Senior 50
FM Eivind Olav Risting 1911 2307 2146 Mester C
FM Daniel Nordquelle Nordstrand 2154 1963 Mester B
FM Erlend Mikalsen Alta 2309 2290 Mester A
FM Lucas Ranaldi 1911 2231 2179 Mester A
  Gunnar Lund Tromsø 2078 2121 Junior
  Bertil Svendsen Vålerenga 2190 2187 Mester C
FM Andreas G Tryggestad Nordstrand 2228 2272 Mester C
FM Hans Krogh Harestad SOSS 2182 0 Mester A
  Pål Røyset Tromsø 2189 2075 Mester A
FM Ole Christian Moen OSS 2134 2059 Senior 65
CM Svetoslav Mihajlov Asker 2156 2230 Mester C
  Aleksander Lindbøl 1911 2088 1989 Junior
  Even Thingstad Trondheim 2140 0 Mester B
  Elham Abdrlauf OSS 1892 2218 Mester B
  Aleksander Fossan Stavanger 1892 1771 Kadett
  Aleksander Fossan Stavanger 1892 1771 Kadett B
  Håkon Bentsen Molde 2050 2215 Mester A
FM Erling Kristiansen OSS 2106 2115 Senior 65
  Andreas Skotheim Tønsberg 1968 1998 Mester C
FM Øivind Johansen Sarpsborg 2023 2151 Senior 50
  Christian Grundekjøn Fredriksstad 2110 2007 Mester C
  Abyl Kizatbay Stavanger 2075 2117 Kadett B
  Anders Thingstad Hønefoss 2023 0 Mester B
  Isak Sjøberg Nordstrand 2018 1898 Kadett
  Isak Sjøberg Nordstrand 2018 1898 Kadett A
  Frode Ryan Lund Nordstrand 1900 2036 Mester B
  Tor Arne Hauge 1911 1975 2087 Senior 65
  Tobias Lang Nilsen Moss 1918 1985 Mester B
  Eivind Bruaset Trondheim 2044 1943 Junior
  Francisco Silva Gonzàles Moss 1987 2132 Mester A
  Kenneth Hamre Kristiansand 1886 0 1
  Kenneth Hamre Kristiansand 1886 2043 Klasse 1 A
  Svein Erik Hansen Hammerfest 1907 0 Senior 50
  Espen Thorstensen Kongsvinger 1879 2090 Mester C
  Sigurd Kjelsbøl Huse Nordstrand 1990 1941 Junior
  Holger Blauhut Fredriksstad 2090 2038 Mester A
  Harald Mikalsen Alta 1983 2057 Mester A
  Mathias Nesheim 0 1810 Klasse 1 A
  Sondre Lillestøl Melaa OSS 1707 1838 Kadett
  Sondre Lillestøl Melaa OSS 1707 1838 Kadett A
  Elias Hulleberg Sidali OSS 1645 1877 Kadett B
  Audun Kvam Lillestrøm 1939 1960 Klasse 1 C
  Gunnar Stake-Larsen OSS 1889 1957 Senior 65
  Axel Tunsjø OSS 1658 1909 Lilleputt
  Axel Tunsjø OSS 1658 1909 Lilleputt B
  Jens E Ingebretsen Holmestrand 2105 1953 Kadett
  Jens E Ingebretsen Holmestrand 2105 1953 Kadett A
  Hirsch Andre Gjestemoen-Von Stavanger 1256 1533 Kadett B
  Aksel Bu Kvaløy Stavanger 1750 1806 Lilleputt C
  Ragnar Edvardsen Drammens 1871 1912 Klasse 1 C
  Sara Næss Vålerenga 1886 1559 3
  Benjamin Fossan Stavanger 1864 1722 Klasse 1 B
  Raymond Boger Hønefoss 1868 1904 Senior 50
  Sara Næss Vålerenga 1886 1559 Klasse 3 C
  Per Kr Vigdal Nordstrand 1815 1854 Klasse 1 B
  Hans Arild Runde Akademisk 1824 1946 Klasse 1 C
  Andreas Sebastian Porsgrunn 1811 1791 Junior
  Mathias Unneland Aalesunds 1734 1925 Lilleputt
  Mathias Unneland Aalesunds 1734 1925 Lilleputt A
  Andreas Tenold Nordstrand 1642 1622 Lilleputt
  Andreas Tenold Nordstrand 1642 1622 Lilleputt C
  Håkon Haugsrud Lillehammer 1840 1952 Klasse 1 B
  Alseit Kizatbay Stavanger 1925 1922 1
  Alseit Kizatbay Stavanger 1925 1922 Klasse 1 A
  Afras Mansoor Søråshøgda 1934 1677 Kadett B
  Eirik S Enersen Bærum 1788 1829 2
  Eirik S Enersen Bærum 1788 1797 Klasse 2 B
  Petter Andreas Wadstensvik Kristiansund 1787 1967 Junior
  Shazil Shehzad Sandnes 1724 1931 Lilleputt
  Shazil Shehzad Sandnes 1724 1931 Lilleputt C
  Jon Kåre Myrene Elverum 1838 1841 Klasse 1 A
  Simen Sørensen Sevland 1687 1701 Klasse 1 A
  Ingrid Greibrokk Alta 1858 1813 Klasse 1 B
  Sander Fuglestein Sevland 1681 1774 Kadett A
  Dag Andersen Sarpsborg 1803 1636 Senior 50
  Eirik Viken Kallset Kristiansund 1724 1792 Klasse 2 C
  Sigurd Kittilsen Stjernen 1735 1663 Klasse 2 B
  Andreas Strand Modum 1679 1853 1
  Andreas Strand Modum 1679 1853 Klasse 1 C
  Ole Kr Førrisdahl Sarpsborg 1677 1670 Klasse 2 A
  Håkon Abeland Myrheim Sandnes 1767 1898 Klasse 1 B
  Max Dahl 1911 1679 1793 Lilleputt
  Max Dahl 1911 1679 1793 Lilleputt B
  Håkon Abeland Myrheim Sandnes 1767 1898 1
  Per Omtvedt Stjernen 1823 1890 Senior 50
  Eskil Ekeland Grønn OSS 1838 1957 Klasse 1 B
  Ingrid Skaslien Vålerenga 1642 1566 Kadett A
  Eskil Ekeland Grønn OSS 1838 1957 1
  Sigmund Lunde Sarpsborg 1692 1755 Klasse 1 C
  Magnus Digernes Nittedal 1734 1859 Klasse 1 C
  Odd Pedersen Jessheim 1630 1856 Klasse 1 B
  Jan Gunnar Fredriksen Modum 1775 1825 Klasse 1 C
  Audun Hoem Kristiansund 1666 1764 2
  Audun Hoem Kristiansund 1666 1772 Klasse 2 D
  Sigmund Lunde Sarpsborg 1692 1757 1
  Espen Solli Moss 1679 1897 Klasse 1 B
  Per Fredrik Holand Bodø 1677 1702 Junior
  David Nesse Sandnes 1620 1748 Kadett B
  Guttorm Andersen Stjernen 1750 1679 Klasse 2 C
  Roger Sætre Haukås 1781 1748 Klasse 1 B
  Svein Arne Thrana Nittedal 1686 1863 Senior 65
  Morten L Madsen Sotra 1696 1741 Klasse 1 B
  Morten Rolstad OSS 1697 1662 Klasse 2 C
  Norleif Stuhaug Volda Ørsta 1477 1624 Klasse 2 B
  Zdenek Barton Lillestrøm 1604 1711 Klasse 2 C
  Odin Nikolai Heier 1911 1697 1771 Junior
  Pål Skogli Konnerud 1676 1883 Klasse 1 C
  Tore Kristiansen Kristiansund 1643 1804 Klasse 1 A
  Johannes Melkevik Sevland 1859 1815 Klasse 1 C
  Halvor H Hartvig Indre Østfold 1559 1594 Klasse 2 A
  Lars Erik Brobakken Lillehammer 1520 1862 Klasse 1 A
  Morten Rolstad OSS 1697 1662 2
  Jan Svenske Strømmen 1658 1739 Senior 65
  Carl Christian Aarnes Nordstrand 1682 1796 Klasse 1 A
  Sven E. Harberg Lillestrøm 1572 1789 Klasse 2 D
  Odd Andersen Follo 1589 1704 Senior 65
  Eirik Aarnes Stjernen 1629 1717 Klasse 2 B
  Aidin Afsari-Rad Lørenskog 1618 1716 Klasse 2 D
  Karl Sebastian Porsgrunn 1600 1727 Klasse 2 A
  Ethan Dias Moss 1656 1778 Kadett
  Ethan Dias Moss 1656 1778 Kadett B
  Hallvard Haug Flatebø Sevland 1598 1634 Klasse 2 B
  Karsten Ovesen Sevland 1602 0 Senior 65
  Lasse Midtstue OSS 1530 1644 2
  Lasse Midtstue OSS 1530 1629 Klasse 2 A
  Bjørn Robert Løvoll Unhjem Molde 1579 1932 Klasse 1 A
  Driton Jashari Sarpsborg 1553 1788 Klasse 1 C
  Mathias Lind Schouten Tromsø 1637 1757 Lilleputt A
  Ole Martin Wiig Molde 1584 1773 Klasse 2 D
  Babak Irandoust Sarpsborg 1517 1616 Klasse 2 D
  Steinar Leite Modum 1626 1798 Senior 50
  Ingar Burchard 0 1737 Klasse 2 B
  Harald Christian Vestjord Tromsø 1570 1613 Kadett B
  Vidar Aleksander Kopperud Tønsberg 1716 1657 Klasse 1 A
  Vebjørn Maanum Leonhardsen Bærum 1447 1730 Klasse 2 A
  Sergey Eliseev Sandnes 1508 1645 Miniputt
  Sergey Eliseev Sandnes 1508 1645 Miniputt A
  Snorre Kristiansen Stavanger 1619 1517 Kadett B
  Markus Slettmoen Hamar 1560 1712 Klasse 2 D
  Noah Haynes OSS 1135 1599 Junior
  Vetle Kr Danielsen OSS 0 1625 2
  Vetle Kr Danielsen OSS 0 1604 Klasse 2 B
  Vebjørn Maanum Leonhardsen Bærum 1447 1687 2
  Amund Pihl Strand Kristiansund 1428 1576 Klasse 3 D
  Julian Munk Stavanger 1571 1652 Kadett B
  Henrik Øieroset Fredriksstad 1508 1702 Klasse 2 B
  Andreas Skrede Hausken Aalesunds 1384 1640 Kadett A
  Svein J Albrigtsen Longyearbyen 1467 1678 Klasse 2 D
  Benjamin Halvorsen Tromsø 1441 1716 Klasse 2 C
  Elias Hestvik Bærum 1405 1520 3
  Lars Asbjørn Stensen Lofoten 1367 1619 Klasse 2 D
  Ivar Kosberg Molde 1523 1709 Klasse 2 C
  Per Arne Skrede Aalesunds 1589 1499 Klasse 3 A
  Torbjørn Valvåg Tromsø 1515 1674 Lilleputt B
  Lasse Lie Caissa 1533 1697 Klasse 2 A
  Embla Ekeland Grønn OSS 1579 1497 Kadett A
  Jan Rune Moberg Follo 1506 1784 Senior 50
  Odd Gunnar Heitun Kragerø 1486 1698 Senior 65
  Martin Follo 1472 1563 Klasse 2 A
  Elias Hestvik Bærum 1405 1445 Klasse 3 B
  Louis Khoo-Thwe OSS 1530 1613 Miniputt
  Louis Khoo-Thwe OSS 1530 1613 Miniputt C
  Amelia Nordquelle Nordstrand 1396 1324 Miniputt
  Amelia Nordquelle Nordstrand 1396 1324 Miniputt B
  Pål Norvoll Guovdageainnu 1376 1625 Klasse 2 A
  Mark Akali Namsos 1519 1760 2
  Mark Akali Namsos 1519 1760 Klasse 2 C
  Lars Sevald Leknes Akademisk 1365 1675 Klasse 2 D
  Kazim Yilmaz Modum 1484 1709 Junior
  Dag E Bjørkevoll Nord Nittedal 1506 1532 2
  Dag E Bjørkevoll Nord Nittedal 1506 1532 Klasse 2 D
  Alisha Shehzad Sandnes 1505 1483 Klasse 3 D
  Alexander Øye-Strømberg Hell 1596 1702 Lilleputt A
  Amund Pihl Strand Kristiansund 1428 1541 3
  Sondre Stai Trondheim 1456 1646 Klasse 2 B
  Ulrikke Langvik Trondheim 1487 1588 Klasse 2 C
  Thomas Sekkingstad Sotra 1202 1459 Lilleputt B
  Erlend Reigstad Hamar 1559 1514 Junior
  Bjørn Noralf Dybvik Aalesunds 1273 1545 Klasse 3 C
  Lasse Dahl Moss 1352 1564 Klasse 2 C
  Arne Unneland Aalesunds 1392 1600 Klasse 2 A
  Anders S. Jensen Lillestrøm 1530 1613 Klasse 2 C
  Torbjørn Brenden Follo 1395 1664 Klasse 2 A
  Fredrik Lytomt Jacobsen Stavanger 1365 1416 Kadett A
  Roar Sola Jæren 1240 1426 Klasse 3 D
  Roar Sola Jæren 1240 1426 3
  Karl Anker Slettum Kongsberg 990 1357 Klasse 3 B
  Harald Mottang Stjernen 1405 1444 Senior 50
  Christopher Munk Stavanger 1453 1433 Klasse 3 D
  Steinar Nilssen Fauske 1351 1521 Klasse 3 D
  Øystein Viken Kallset Kristiansund 1017 1457 Klasse 3 A
  Kristian Thunestvedt Evjen Stavanger 0 1571 Klasse 3 D
  Gjermund Tandberg Modum 1321 1543 3
  Gjermund Tandberg Modum 1321 1555 Klasse 3 A
  Abishan Arulmaran Indre Østfold 1180 1531 Klasse 4 A
  Leif Gulliksen Stjernen 1348 1378 Senior 65
  Aleksander Johansen Groruddalen 1268 1556 Klasse 3 B
  Frode Storli Hamar 1426 1438 Klasse 3 A
  Eivind Grunt Kreken Nordstrand 1520 1555 Lilleputt C
  Linnea Larre OSS 1253 1430 Lilleputt C
  Bjørn Lie Caissa 1365 1534 Klasse 3 C
  Rune Kleiven Rynning Florø 1290 1489 Klasse 3 B
  Vegard Viken Kallset Kristiansund 1291 1485 Klasse 3 C
  Alexander Skrede Sandnes 997 1283 Klasse 4 B
  Odd Ristesund Stjernen 1369 1542 Klasse 3 D
  Jørgen Brobakken Hamar 1358 1677 Klasse 2 D
  Steinar Simonsen Follo 1166 1523 Senior 65
  Lars-Arne Oldernes Porsgrunn 1591 1692 Klasse 2 A
  Sigurd Lauvås Gaure OSS 1386 1576 3
  Sigurd Lauvås Gaure OSS 1386 1576 Klasse 3 C
  Ingrid Strand Modum 1307 1499 3
  Ingrid Strand Modum 1307 1499 Klasse 3 A
  Heine N Johannessen Haukås 1110 1379 Lilleputt C
  Amanda Mai Irgens Eiding Fredriksstad 0 1436 Klasse 3 C
  Rune Borøy Fauske 1370 1473 Senior 50
  Lykke-Merlot Helliesen Caissa 1193 1509 Miniputt A
  Brage Modell Namsos 1240 1495 Lilleputt
  Brage Modell Namsos 1240 1495 Lilleputt A
  Ariza Hina Søråshøgda 1378 1324 Klasse 3 D
  Jonar Lensebakken Nord-Odal 1307 1471 Klasse 3 C
  Andreas Røberg Beitnes Nordstrand 1195 1362 Lilleputt A
  Åge Ringstad Lillestrøm 1346 1389 Klasse 3 A
  Nicolai Østensen Klyve 0 1121 Miniputt A
  Per-Erik Evensen Modum 1259 1285 Klasse 4 A
  Kim Roger Hansen Westrum Nittedal 1168 1513 Lilleputt B
  Anders Havsø Netland Egersund 1234 1435 Klasse 3 B
  Ola Kvaløy Stavanger 1067 1299 Klasse 4 D
  Ask Amundsen Strømmen 1045 1337 Lilleputt A
  Emma Viktoria L Marthinussen Konnerud 1105 1286 Klasse 4 A
  Anton Amarapala Strømmen 1146 1390 Klasse 4 B
  Henrik Elias Berbom Porsgrunn 862 1265 Junior
  Tormod Thingstad Hønefoss 1108 1407 Klasse 3 C
  Mikael Digernes Nittedal 917 0 Miniputt B
  Arne Kjelsbøl Huse Nordstrand 1213 1214 Klasse 4 A
  Sturle Hånes Rokaden 1197 1189 Senior 65
  Aleksander Skrede Hausken Aalesunds 624 1315 Miniputt C
  Bjørn Løvheim Olsen Bodø 1259 1483 4
  Bjørn Løvheim Olsen Bodø 1259 1483 Klasse 4 B
  Andreas Stenhaug Stavanger 1050 1270 4
  Andreas Stenhaug Stavanger 0 1270 Klasse 4 A
  Anders Ivan Stein Nittedal 1122 1431 Klasse 4 B
  Asle Tandberg Modum 1030 1383 Klasse 4 C
  Isak Vinh Brattgjerd OSS 0 1271 Miniputt A
  William Alexander Olsen Bærum 909 1605 Miniputt
  William Alexander Olsen Bærum 909 1605 Miniputt C
  Øystein Tunsjø OSS 1167 1241 Klasse 4 C
  Amadeus Hestvik Evenshaug Bærum 1122 1405 4
  Viktor Nygaard Løvåsen Vålerenga 900 1380 Klasse 4 D
  Håvard Haug OSS 0 1445 Miniputt A
  Rawas Khan Sandnes 0 1168 5
  Rawas Khan 0 1168 Klasse 5 B
  Terje Wahl Lillestrøm 964 1193 Klasse 4 C
  Johnny Myklebust OSS 1230 1268 Klasse 4 B
  Amadeus Hestvik Evenshaug Bærum 1122 1358 Klasse 4 A
  Niklas Unneland Aalesunds 1072 1389 Kadett A
  Sigurd Lye Sandnes 961 1310 Lilleputt B
  Viktor Nygaard Løvåsen Vålerenga 900 1380 Miniputt
  Viktor Nygaard Løvåsen Vålerenga 900 1380 Miniputt A
  Mia Bongo Norvoll Guovdageainnu 685 1267 Klasse 4 C
  Theo N Johannessen Haukås 912 1361 Lilleputt A
  Rune Edøy Kristiansund 1297 1548 Klasse 3 B
  Even Gildestad Kristiansund 0 1183 Klasse 5 A
  Ståle Jan Evenshaug Bærum 956 1120 Klasse 5 B
  Hugo Røste Hamar 1006 1254 Klasse 4 D
  Preben Teigen Badar Tromsø 800 1339 Klasse 4 C
  Sondre Pedersen Mosjøen 1018 1548 Klasse 4 C
  Stig Jerlow Jacobsen Stavanger 937 0 4
  Stig Jerlow Jacobsen Stavanger 937 1241 Klasse 4 B
  Arvid Feed Jakobsen Jæren 872 1296 4
  Arvid Feed Jakobsen Jæren 872 1296 Klasse 4 C
  Ole-Andreas Sjømoen Groruddalen 921 1235 Klasse 4 D
  Felix Tunsjø OSS 816 1351 Miniputt C
  Jonas Høiom Selbak 0 1193 Kadett A
  Daniel Fossan Stavanger 879 1376 Klasse 4 D
  Aksel Nissen Hellerud 1911U 0 1260 Miniputt B
  Stian Kosberg Molde 768 1223 Klasse 4 A
  Hans Vigleik Jakobsen Jæren 830 1210 Klasse 4 B
  Areeb Mansoor Søråshøgda 597 1139 Klasse 5 A
  Mathias Oliver Skrede Sandnes 520 1197 Miniputt C
  Marius Anfinsen Sandnes 735 1173 Klasse 5 B
  Stein Ivar Røste Hamar 0 0 4
  Stein Ivar Røste Hamar 0 1167 Klasse 4 D
  Lars Håvard S Dahl Hamar 606 1375 Lilleputt B
  Emilie Lazareva 1911 643 0 Lilleputt C
  Andrea Schneider 0 1197 Klasse 5 B
  Marie Vatneødegård Stjernen 0 1134 Klasse 5 A
  Siako Nizar Fredriksstad 0 1212 Lilleputt C
  Julie Sømhovd Nordstrand 951 1166 Klasse 5 A
  Tien Quoc Tran Bærum 0 1087 Klasse 5 A
  Fred Engelstad Caissa 616 1273 Klasse 5 A
  Tias Lian Marthinussen Konnerud 661 1137 Miniputt A
  Erlend Halvorsen Sarpsborg 1572 1555 Klasse 2 B
  Joshua Paul Schmidt Nes 1392 0 4
  Joshua Paul Schmidt Nes 1392 0 Klasse 4 D
  Jo Ingebrigt Larsen Follo 1323 0 5
  Jo Ingebrigt Larsen Follo 1323 0 Klasse 5 A
  Geir Arne Aarsheim Follo 1303 1514 3
  Geir Arne Aarsheim Follo 1303 1514 Klasse 3 B
  Markus Søderholm Lofoten 1087 0 4
  Markus Søderholm Lofoten 1087 0 Klasse 4 C
  Ulf Atle Limburg Nittedal 1003 0 Klasse 3 B
  Jens Tore Fremmegård Indre Østfold 945 0 5
  Jens Tore Fremmegård Indre Østfold 945 0 Klasse 5 A
  Patrick Elphinstone Nittedal 903 0 5
  Patrick Elphinstone Nittedal 903 0 Klasse 5 B
  Nicolai Olsen Sarpsborg 772 1316 Miniputt A
  Jarle Bryne Orkdal 616 0 Klasse 5 A
  Monica Hestvik Bærum 598 1080 Klasse 5 A
  Bengt-Even Ringstad Kongsvinger 540 0 Klasse 5 B
  Peder Marcus Aamodt Follo 0 1324 Miniputt C
  Shemorin Amarapala Strømmen SKU 0 0 Miniputt B
  Andreas Gautestad Anfindsen 0 0 Miniputt C
  Eivind Anfindsen 0 0 Klasse 5 B
  Ingrid Gautestad Anfindsen 0 0 Miniputt B
  Balder Jonsson Bakkerud Follo 0 1290 Miniputt B
  Eirik Berget Modum 0 1265 Klasse 4 D
  August Minh Brattgjerd 0 0 Miniputt B
  Eirik Eikeland Furulund Nordstrand 0 0 Miniputt A
  Andreas Hellesøy Folgefonn 0 0 Klasse 5 A
  David Hellesøy Folgefonn 0 0 5
  David Hellesøy Folgefonn 0 0 Klasse 5 B
  Øyvind Westre Hustvedt Haukås 0 1587 Klasse 3 A
  Rohan Johnpillai Ullr Ungdom 0 0 Miniputt A
  Suresh Johnpillai Jessheim 0 0 5
  Suresh Johnpillai Jessheim 0 0 Klasse 5 A
  Haakon Grunt Kreken Nordstrand 0 1150 Miniputt B
  Jørgen Kristiansen OSS 0 1349 Klasse 4 B
  Evsuld Myagmarsuren Tromsø 0 1166 Miniputt C
  Magnus Møbak 0 0 Lilleputt B
  Rune Olsen Bærum 0 1198 Klasse 5 B
  Dag Sjøberg Nordstrand 0 1353 Klasse 4 A
  Ben Samuel Groth Skaar Sarpsborg 0 1319 Miniputt B
  Steinar Dieseth Skogholt Nes 0 1025 Klasse 5 B
  Rolf Yngve Stenhaug Stavanger 0 0 Klasse 5 B
  Vetle Bjørge Strand Selbak 0 1343 Miniputt
  Vetle Bjørge Strand Selbak 0 1343 Miniputt B
  David A Wiig Molde 0 0 Klasse 5 B
  Gustav Østhus 0 0 Miniputt C
You can sort the list by clicking the column headers

Group overview:
Group:MesterSenior 65Senior 50JuniorKadettLilleputtMiniputt12345Mester AMester BMester CKadett AKadett BLilleputt ALilleputt BLilleputt CMiniputt AMiniputt BMiniputt CKlasse 1 AKlasse 1 BKlasse 1 CKlasse 2 AKlasse 2 BKlasse 2 CKlasse 2 DKlasse 3 AKlasse 3 BKlasse 3 CKlasse 3 DKlasse 4 AKlasse 4 BKlasse 4 CKlasse 4 DKlasse 5 AKlasse 5 BTOTAL
Player count:61210125666888611111110107881010910101011101011788888881212357
Avg. FIDE rating:24141756181217761848177914851877168815221364116822402196219116161728156315761562135312811367183718441860165416681679168714891478150214841315133213241282115211471658
Avg. Federal rating:2410165317631684187616131249179815931410110310572196215021871617168413371256137710071156880172017771760150715951563150713341224137413891108107495310288077841533