Translations

Autotranslations

 Share this!
   
   
Tournament name:

Landsturneringen 2018


Updated
aug 07 18
@ 01:06

Views:224835

Site powered by:

TournamentService
Locations of visitors to this page

Site:

Quality Hotel Sarpsborg

Play date:

06. - 14. jul 18

 Welcome   Participants   Live games   Games   Standings  Other tournaments

Participants:
TitleGiven nameLast nameClubi-RtgGroupPayed
GM Jon Ludvig Hammer OSS 2631 Elite
GM Aryan Tari Vålerenga 2615 Elite
GM Simen Agdestein OSS 2581 Elite
GM Frode Olav Olsen Urkedal 1911 2552 Elite
IM Johan-Sebastian Christiansen Vålerenga 2506 Elite
IM Benjamin Arvola Notkevich Tromsø 2471 Elite
IM Frode Elsness 1911 2468 Elite
GM Leif Erlend Johannessen OSS 2462 Elite
IM Kristian Stuvik Holm Vålerenga 2453 Elite
GM Berge Østenstad Asker 2447 Elite
GM Rune Djurhuus Nordstrand 2438 Elite
IM Lars Oskar Hauge OSS 2434 Elite
FM Mads Vestby-Ellingsen Tromsø 2429 Elite
FM Benjamin Haldorsen Bergens 2423 Elite
FM Johannes Haug Nordstrand 2403 Elite
IM Tor Fredrik Kaasen Vålerenga 2396 Elite
IM Sebastian Mihajlov OSS 2385 Elite
IM Atle Grønn OSS 2352 Elite
FM Jøran Aulin-Jansson Asker 2328 Mester
IM Øystein Hole Akademisk 2324 Elite
FM Petter Fossan Stavanger 2321 Mester
FM Eivind Olav Risting 1911 2317 Junior
IM Andreas G.R. Moen OSS 2317 Elite
FM Anders Hobber Akademisk 2312 Elite
FM Andreas Garberg Tryggestad Nordstrand 2302 Mester
  Levi Andre Tallaksen Stavanger 2298 Elite
FM Erlend Mikalsen Alta 2292 Mester
FM Lucas Ranaldi 1911 2289 Mester
FM Ward Al-Tarbosh OSS 2283 Mester
FM Joachim Solberg Sarpsborg 2263 Mester
  Pål Røyset Tromsø 2231 Mester
FM Daniel Nordquelle Nordstrand 2221 Mester
  Noam Aviv Vitenberg 1911 2220 Junior
  Gunnar Lund Tromsø 2216 Junior
FM Ole Christian Moen OSS 2201 Mester
  Arnt Esbensen Vadsø 2194 Mester
  Bror Thanke Nordstrand 2190 Mester
  Stig K Martinsen Sotra 2189 Mester
CM Svetoslav Mihajlov Asker 2183 Mester
  Alf Roger Andersen Akademisk 2180 Mester
  Andre Nielsen Alta 2178 Junior
WIM Ellen Hagesæther Akademisk 2171 Mester
  Aleksander Fossan Stavanger 2164 Junior
  Aleksander Lindbøl 1911 2163 Junior
  Håkon Bentsen Molde 2143 Mester
  Jens E Ingebretsen Holmestrand 2138 Mester
  Isak Sjøberg Nordstrand 2121 Mester
  Terje Eriksen Drammens 2119 Mester
  Tobias Lang Nilsen Moss 2117 Mester
  Andreas Skotheim Tønsberg 2109 Mester
  Avduraim Dogani Fredriksstad 2107 Senior 50 A
FM Øivind Johansen Sarpsborg 2105 Mester
  Christian Grundekjøn Fredriksstad 2100 Mester
CM Svein Rishovd Moss 2095 Mester
  Svein Bjørnland Fredriksstad 2093 Senior 50 A
  Abyl Kizatbay Stavanger 2088 Junior
  Terje Lund Levanger 2086 Mester
  Sigurd Kjelsbøl Huse Nordstrand 2085 Junior
  Fredrik Aunan Lindsøe Levanger 2084 Mester
  Trond Støre Direkte 2077 Senior 50 A
  Elham Abdrlauf OSS 2077 Mester
  Frode Ryan Lund Nordstrand 2074 Mester
  Tor Gulbrandsen Nordstrand 2065 Mester
  Tor Arne Hauge 1911 2062 Senior 65
  Jan Sørgjerd Nordstrand 2061 Mester
  Ole Woldseth Sotra 2056 Mester
  Frode Lillevold Strømmen 2054 Mester
  Monika Machlik Tromsø 2051 Mester
  Kjell Magne Johnsen Samisk 2051 Mester
  Gunnar Stray Moss 2048 Mester
  Edit Machlik Tromsø 2046 Mester
  Eivind Bruaset Trondheim 2046 Junior
  Francisco Silva Gonzàles Moss 2045 Mester
  Kenneth Hamre Kristiansand 2043 Mester
  Svein Erik Hansen Hammerfest 2041 Senior 50 A
  David Lilleøren Moss 2033 Mester
  Andreas Fossan Stavanger 2024 Junior
  Sigurd Loe Grøver Stjernen 2019 Mester
  Sondre Lillestøl Melaa OSS 2019 Kadett
  Øystein Johnsen Tønsberg 2018 Senior 65
  Harald Mikalsen Alta 2017 Mester
  Anton Darnell Kristiansund 2012 Mester
  Audun Kvam Lillestrøm 2007 Mester
  Gunnar Stake-Larsen OSS 2005 Mester
  Øystein Leif Olsen Fredriksstad 2004 Senior 65
  Axel Tunsjø OSS 1997 Lilleputt
  Aksel Bu Kvaløy Stavanger 1990 Lilleputt
  Andre Gjestemoen-Vonhirsch Stavanger 1988 Mester
  Kjetil Strand Asker 1986 Senior 65
  Arn-Tore Haugsdal Masfjorden 1980 Mester
  Cornelius Kvendseth Nordstrand 1977 1
  Ole Morten Skogheim Lillehammer 1977 Senior 65
  Afras Mansoor Søråshøgda 1973 Kadett
  Hanna B. Kyrkjebø Stavanger 1971 Junior
  Erland Henrichsen Porsgrunn 1967 Senior 65
  Benjamin Fossan Stavanger 1965 Junior
  Sara Næss Vålerenga 1963 Junior
  Kai Inge Esbensen 1911 1957 1
  Ole Jørn Gyldenås Nordstrand 1956 Senior 50 A
  Thyra Kvendseth Nordstrand 1952 Kadett
  Raymond Boger Hønefoss 1948 Senior 50 A
  Per Kr Vigdal Nordstrand 1948 1
  Hans Arild Runde Akademisk 1946 1
  Vegard Simensen Kristiansund 1945 1
  Raad Mirza Sarpsborg 1945 Senior 50 A
  Kai -Roger Johansen NSSF 1939 Senior 50 A
  Leif Bjornes Kristiansand 1939 Senior 50 A
  Harry Andersen Fredriksstad 1939 Senior 50 A
  Andreas Sebastian Porsgrunn 1936 Junior
  Georg A Krohg Modum 1934 Senior 50 A
  Håkon Haugsrud Lillehammer 1933 1
  Alseit Kizatbay Stavanger 1932 1
  Marte B Kyrkjebø Stavanger 1932 Junior
  Per Gisle Svendsen 1911 1927 1
  Ingrid Skaslien Vålerenga 1927 Kadett
  Asbjørn O. Steinskog 1911 1923 1
  Thomas Pronstad Lillestrøm 1918 Mester
  Eirik S. Enersen Bærum 1916 Junior
  Petter Andreas Wadstensvik Kristiansund 1913 Junior
  Simen Sørensen Sevland 1908 1
  Ingrid Greibrokk Alta 1905 Junior
  Rune Harald Kristiansen Moss 1902 1
  Lars Johansen Nordstrand 1902 Senior 50 A
  Eirik V Kallset Kristiansund 1902 1
  Aleksander Omtvedt 1911 1897 1
  Mathias Unneland Aalesunds 1896 Lilleputt
  Shazil Shehzad Sandnes 1896 Lilleputt
  Elias Hulleberg Sidali OSS 1895 Kadett
  Ivar Sømhovd Nordstrand 1894 1
  Sigurd Kittilsen Stjernen 1893 1
  Aksel Brasøy Alta 1892 1
  Jonas H Rasmussen Bergens 1892 1
  Andreas Strand Modum 1892 1
  Ole Kr Førrisdahl Sarpsborg 1891 1
  Håkon Abeland Myrheim Sandnes 1888 1
  Ole Smeby Kongsvinger 1887 Senior 65
  Trond Tostrup OSS 1886 Senior 65
  Aleksander Flæsen Stavanger 1885 Junior
  Sigmund Løvåsdal Direkte 1884 Senior 65
  Eskil Ekeland Grønn OSS 1878 1
  Yngve Rasdal Masfjorden 1872 1
  Per Omtvedt Stjernen 1870 Senior 65
  Valdemar A Staunsbjerg Nordstrand 1868 1
  Snorre Skrede Sandnes 1867 1
  Andreas Tenold Nordstrand 1865 Lilleputt
  Sigmund Lunde Sarpsborg 1863 1
  Magnus Digernes Nittedal 1859 1
  Tom R Wister Kirkegata 1859 1
  Jan Gunnar Fredriksen Modum 1852 1
  Helge A. Rangøy Halden 1852 Senior 65
  Audun Hoem Kristiansund 1852 1
  Børge Waaktaar Svanholm Nordstrand 1850 Senior 65
  Max Dahl 1911 1848 Lilleputt
  Per Fredrik Holand Bodø 1842 Junior
  Henrik Sjøl Akademisk 1841 1
  Guttorm Andersen Stjernen 1839 1
  Øystein Knutsen Haugaland 1835 1
  Roger Sætre Haukås 1834 1
  Sander Fuglestein Sevland 1834 Kadett
  Sverre Skjølingstad Stavanger 1830 1
  Kjetil Myrlid Aasen Haukås 1827 1
  Jan Synnestvedt Nordstrand 1825 Senior 65
  David Nesse Sandnes 1825 Kadett
  Hugo Parr Nittedal 1821 Senior 65
  Petter B Markussen Bodø 1819 1
  Jia Qi Xue 1911 1814 1
  Morten L Madsen Sotra 1810 1
  Morten Rolstad OSS 1805 1
  Tom Zakariassen Fredriksstad 1802 Senior 65
  Odin Nikolai Heier 1911 1802 Junior
  Maria Greibrokk Alta 1802 Kadett
  Johannes Melkevik Sevland 1798 1
  Halvor H Hartvig Indre Østfold 1798 2
  Martin Bråten Vålerenga 1798 1
  Lars Erik Brobakken Lillehammer 1793 1
  Jan Svenske 1791 Senior 65
  Odd Andersen Follo 1788 Senior 65
  Mattis Mikelsen Bærum 1787 2
  Eirik Aarnes Stjernen 1786 1
  Aidin Afsari-Rad Lørenskog 1786 1
  Mathias Lind Schouten Tromsø 1784 Lilleputt
  Ethan Dias Moss 1782 Kadett
  Bernt Olav Markussen Bodø 1781 2
  Hallvard Haug Flatebø Sevland 1781 2
  Karsten Ovesen Sevland 1780 Senior 65
  Finn Øverlie Direkte 1772 Senior 65
  Tore Kallset Kristiansund 1772 2
  Lasse Midtstue OSS 1772 2
  Torstein Furnes Follo 1769 2
  Hans Hovden Kirkegata 1764 Senior 65
  Sergey Eliseev Sandnes 1761 Miniputt
  David Imhof Sandnes 1759 2
  David Luangtep Vangen OSS 1759 Lilleputt
  Bjørn Robert Løvoll Unhjem Molde 1755 Junior
  Driton Jashari Sarpsborg 1755 1
  Olav Erikstad Akademisk 1754 2
  Haakon Wright Groruddalen 1753 2
  Jussi Dyrnes Nordstrand 1753 1
  Oliver Opseth Elverum 1753 2
  Even Elias Yuan Hem 1911 1751 2
  Bjarne J. Engevik Strømmen 1750 Senior 50 A
  Per H. Wibe Asker 1747 Senior 65
  Pål Moe OSS 1747 Senior 65
  Ole Martin Wiig Molde 1746 Senior 50 A
  Ole Reza Drønen Aalesunds 1743 2
  Snorre Kristiansen Stavanger 1739 Kadett
  Bjarte Engeset Larvik 1739 2
  Babak Irandoust Sarpsborg 1739 2
  Alexander Øye-Strømberg Hell 1738 Lilleputt
  Harald Christian Vestjord Tromsø 1735 Kadett
  Hans Stabbetorp Fredriksstad 1734 Senior 65
  Truls Skauge Klausen Drammens 1733 2
  Vidar Aleksander Kopperud Tønsberg 1728 1
  Noah Haynes OSS 1727 Junior
  Vebjørn Maanum Leonhardsen Bærum 1726 2
  Maria Næss Vålerenga 1724 Kadett
  Knut Valle Otta 1724 2
  Lars Sæther Fredriksstad 1723 Senior 65
  Markus Slettmoen Hamar 1721 2
  Øyvind Hjelle Bodø 1718 2
  Andreas Skrede Hausken Aalesunds 1717 Kadett
  Steinar Leite Modum 1714 2
  Morgan Henriksen Fredriksstad 1706 2
  Bjørn Larsen Fredriksstad 1704 Senior 65
  Tomas Fekri Sarpsborg 1703 2
  Vetle Danielsen OSS 1702 2
  Thomas G Larsen Larvik 1701 2
  Per Lea Follo 1700 Senior 65
  Thoralf N Barstad Nordstrand 1695 2
  Odd Gunnar Malin Vadsø 1693 Senior 50 A
  Amund Pihl Strand Kristiansund 1693 Kadett
  Embla Ekeland Grønn OSS 1690 Kadett
  Kolbjørn-Albin Johansen Hønefoss 1688 2
  Rudolf Steinkellner Kirkegata 1686 Senior 50 A
  Iver Halse Kristiansund 1685 2
  Julian Munk Stavanger 1685 Kadett
  Henrik Øieroset Fredriksstad 1685 Junior
  Jon Kielland-Lund Follo 1685 2
  Steinar Flo Nordstrand 1685 2
  Bjørn Henrik Benjaminsen Longyearbyen 1684 2
  Camillo Mordt Fredriksstad 1679 Senior 65
  Aage Mella Strømmen 1678 Senior 65
  Svein J Albrigtsen Longyearbyen 1678 2
  Benjamin Halvorsen Tromsø 1677 2
  Lars A Stensen Lofoten 1676 2
  Ivar Kosberg Molde 1675 2
  Per Arne Skrede Aalesunds 1672 2
  Harald Thorstensen Tønsberg 1672 Senior 65
  Håkon Hembre Helgøy Sandnes 1672 2
  Torbjørn Valvåg Tromsø 1671 Lilleputt
  Kazim Yilmaz Modum 1669 2
  Jan Rune Moberg Follo 1663 2
  Odd Habberstad OSS 1663 Senior 65
  Odd Gunnar Heitun Kragerø 1663 2
  Martin Follo 1661 2
  Jonas August Bernstein Stjernen 1661 2
  Elias Hestvik Bærum 1661 2
  Arild Thøgersen Fredriksstad 1660 Senior 65
  Pål Norvoll Guovdageainnu 1658 2
  Trond Jacobsen Jessheim 1657 2
  Mark Akali Namsos 1657 2
  Lars Sevald Leknes Akademisk 1657 2
  Ole Petter Pedersen Nordstrand 1655 2
  Knut Syse Asker 1654 Kadett
  Vegard Erlandsen Kirkenes 1654 2
  Kasher Shehzad Sandnes 1653 2
  Dag E Bjørkevoll Nord Nittedal 1653 2
  Pål Egil Knutsen Samisk 1653 Senior 65
  Alisha Shehzad Sandnes 1650 Kadett
  Tor Skaslien Vålerenga 1648 2
  Sondre Stai Trondheim 1646 2
  Asle Jørgensen Kampen 1642 Senior 50 A
  Harald Peter Stette Fredriksstad 1642 2
  Stig Anders Aarø Fredriksstad 1641 2
  Ulrikke Langvik Trondheim 1640 2
  Amelia Nordquelle Nordstrand 1639 Miniputt
  Gunnar Brandshaug Dale Bærum 1637 Lilleputt
  Linnea Garberg Tryggestad Nordstrand 1637 Lilleputt
  Viggo Andersen Lillesand 1637 Senior 65
  Gunnar Eiken Sotra 1631 2
  Gerry Larsen Fredriksstad 1631 Senior 65
  Thomas Sekkingstad Sotra 1630 Lilleputt
  Erlend Reigstad Hamar 1629 Junior
  Per Steinar Runde Volda Ørsta 1628 Senior 65
  Bjørn Noralf Dybvik Aalesunds 1628 2
  Lasse Dahl Moss 1627 2
  Erik Grindbakken Stjernen 1626 2
  Eivind Grunt Kreken Nordstrand 1626 Lilleputt
  Vidar Gjære Aalesunds 1625 2
  Arne Unneland Aalesunds 1623 2
  Tore Martin Madsø Hauan Trondheim 1622 2
  Helge Jansson Fredriksstad 1611 Senior 65
  Tom-Greger Knutsen Samisk 1606 2
  Louis Khoo-Thwe OSS 1605 Miniputt
  Torbjørn Brenden Follo 1603 2
  Morten Jervan Fredriksstad 1603 Senior 65
  Jan Hansson Fredriksstad 1602 Senior 65
  Tore Teigen Porsgrunn 1601 Senior 65
  Roar Sola Jæren 1599 2
  Birger Olsen Kirkenes 1599 Senior 65
  Terje Wivestad Nordstrand 1584 3
  Gunnar Lilleng Strømmen 1583 Senior 65
  Brage Modell Namsos 1583 Lilleputt
  Karl Anker Slettum Kongsberg 1581 Kadett
  Leif E Wærstad OSS 1580 Senior 50 A
  Harald Mottang Stjernen 1578 3
  Christopher Munk Stavanger 1576 3
  Gitle Kirkesola OSS 1576 3
  Trond Nygaard Groruddalen 1574 3
  Steinar Nilssen Fauske 1572 2
  Øystein Viken Kallset Kristiansund 1571 3
  Kristian Thunestvedt Evjen Stavanger 1571 3
  Morten Granholt Fredriksstad 1570 3
  Gjermund Tandberg Modum 1568 3
  Leif Gulliksen Stjernen 1566 Senior 65
  Heine N Johannessen Haukås 1565 Lilleputt
  Bjørnar Knudsen Halden 1564 3
  Leiv Røsok Direkte 1562 Senior 50 B
  Bernt Kirkebø Strømmen 1560 Senior 65
  Aleksander Johansen Groruddalen 1558 3
  Frode Storli Hamar 1555 3
  Rune Bergquist Tønsberg 1552 3
  Rune Kleiven Rynning Florø 1550 3
  Trygve Olsen Follo 1547 Senior 65
  Vegard Viken Kallset Kristiansund 1545 3
  Linnea Larre OSS 1544 Lilleputt
  Alexander Skrede Sandnes 1543 3
  Harald Omland Asker 1542 Senior 65
  Steinar Simonsen Follo 1541 Senior 65
  Øyvind Carstensen Nordstrand 1539 3
  Torger Nilsen Mosjøen 1538 3
  Lars-Arne Oldernes Porsgrunn 1537 2
  Sigurd Lauvås Gaure OSS 1535 3
  Fredrik Aasen Haukås 1530 Miniputt
  Aud Norunn Strand Modum 1530 3
  Odd B. Johansen Fredriksstad 1525 Senior 50 B
  Fredrik Lytomt Jacobsen Stavanger 1524 Kadett
  Ingrid Strand Modum 1520 3
  Øyvind Hoem Vaseng Kristiansund 1520 3
  Markus Sebastian Bjørndal Bodø 1519 3
  Lykke-Merlot Helliesen Caissa 1514 Miniputt
  Amanda Mai Irgens Eiding Fredriksstad 1510 Kadett
  Peter Scott Munk Kristiansand 1508 3
  Rune Borøy Fauske 1507 3
  Berge Frimanslund Sotra 1503 Senior 50 B
  Espen Larsen Fauske 1503 3
  Kristoffer Wang Strømhaug Hell 1502 Miniputt
  Shaya Irandoust Sarpsborg 1498 3
  Helmer Nilsen Konnerud 1497 3
  Katja Hanebuth Fredriksstad 1497 3
  Andreas Fuskeland Kro Selbak 1492 Kadett
  Tom Steinskog Sandnes 1486 Senior 50 B
  Ariza Hina Søråshøgda 1483 3
  Terje Lie Bergens 1473 Senior 65
  Jonatan Espeland Porsgrunn 1473 Kadett
  Kim Roger Hansen Westrum Nittedal 1473 Lilleputt
  Anders Stanghelle Nord-Odal 1471 3
  William Alexander Olsen Bærum 1470 Miniputt
  Kjell Iversen Stjernen 1469 Senior 65
  Joakim Aasen Haukås 1466 Miniputt
  Jiahao Eric Ji Hell 1463 Miniputt
  Espen E. Johansen 1911 1462 3
  Kjetil Selvik 1911 1458 3
  Vidar Busch Sørensen Samisk 1457 3
  Geir Olsen Sevland 1451 3
  Thor Eng OSS 1450 Senior 50 B
  Åge Ringstad Lillestrøm 1449 3
  Isak Vinh Brattgjerd OSS 1446 Miniputt
  Lars Espen Kristiansen Moss 1445 3
  Finn Arild Wister Kirkegata 1443 Senior 50 B
  Per-Erik Evensen Modum 1440 3
  Sheroni Amarapala Strømmen 1440 3
  Anders Havsø Netland Egersund 1435 3
  Svein Erik Kringstad Løperen 1435 Senior 50 B
  Benjamin Stenseng Konnerud 1434 Kadett
  Ask Amundsen Strømmen 1434 Lilleputt
  Thorbjørn Skaug Fredriksstad 1432 Senior 50 B
  Øistein Yggeseth Asker 1431 Senior 65
  Helge Fischer Pedersen 1911 1430 Senior 50 B
  Emma Viktoria Lia Marthinussen Konnerud 1429 Lilleputt
  Anton Amarapala Strømmen 1424 3
  Andreas Røberg Beitnes Nordstrand 1422 Lilleputt
  Henrik Elias Berbom Porsgrunn 1419 Junior
  Trond V Braathen Moss 1419 Senior 65
  Livia Lindstad Nordstrand 1417 Lilleputt
  Mikkel Li Johansen 1911 1408 3
  Tormod Thingstad Hønefoss 1407 3
  Mikael Digernes Nittedal 1407 Miniputt
  Sverre Lye Sandnes 1405 Miniputt
  Arne Kjelsbøl Huse Nordstrand 1394 4
  Thomas Espeland Porsgrunn 1393 4
  Sturle Hånes Rokaden 1389 Senior 65
  Torgeir Gillebo Lillehammer 1386 4
  Bjørn Løvheim Olsen Bodø 1385 4
  Andreas Stenhaug Stavanger 1385 4
  Knut Steinar Bu Folgefonn 1381 4
  Bjørn Ellingsrud Nordstrand 1380 Senior 50 B
  Morten S Smedsrud Stjernen 1376 4
  Anders Ivan Stein Nittedal 1374 4
  Asle Tandberg Modum 1368 4
  Sara Marie Skaug Bjørkly Bergens 1368 4
  Aleksander Skrede Hausken Aalesunds 1366 Miniputt
  Jørgen Vamnes Sæther Strømmen 1365 4
  Åsgeir Moe Nærøy 1358 4
  Matheo Schick Søråshøgda 1354 Lilleputt
  Håvard Gunnerud Moss 1348 4
  Niklas Unneland Aalesunds 1343 Kadett
  Håvard Skotheim Tønsberg 1337 4
  Jørgen Gustavsen Moss 1335 4
  Håvard Haug OSS 1335 Miniputt
  Viktor Nygaard Løvåsen Vålerenga 1328 Miniputt
  Elma Selvik 1911U 1326 Miniputt
  Alexander Aasen Haukås 1325 Miniputt
  Per Magnus Larsen Porsgrunn 1318 Senior 50 B
  Anniken Vestby Tromsø 1318 4
  Ken Ronny Schouten Tromsø 1309 4
  Dag Håvard Skogholt Nes 1308 4
  Lars Hope Trondheim 1305 Senior 65
  Rawas Khan 1302 4
  Terje Wahl Lillestrøm 1294 4
  Kjell Hjelle Bodø 1294 4
  Johnny Myklebust OSS 1292 4
  Joachim S Graff OSS 1290 4
  Amadeus Hestvik Evenshaug Bærum 1288 4
  Daniel Fjeldstad Moss 1286 4
  Theo N Johannessen Haukås 1280 Lilleputt
  Sigurd Lye Sandnes 1279 Lilleputt
  Sverre Hoem Kristiansund 1279 4
  Thomas Kirkholm Skauen Kragerø 1276 Miniputt
  Mia Bongo Norvoll Guovdageainnu 1267 4
  Even Gildestad Kristiansund 1259 Lilleputt
  Magne O. Bolme NSSF 1258 4
  Stale Jan Evenshaug Bærum 1255 4
  Hugo Røste Hamar 1254 Lilleputt
  Preben Teigen Badar Tromsø 1251 4
  Jiabao Eivind Ji Hell 1250 Miniputt
  Sondre Hole Bærum 1249 Lilleputt
  Jonas Høiom Selbak 1247 Kadett
  Paul Ivar Johansen Trondheim 1244 4
  Sondre Andre Pedersen Mosjøen 1242 4
  Stig Jerlow Jacobsen Stavanger 1241 4
  Arvid Feed Jakobsen Jæren 1240 4
  Balder Salte Jæren 1238 Miniputt
  Sverre Vangen OSS 1237 4
  Ole Andreas Sjømoen Groruddalen 1235 4
  Felix Tunsjø OSS 1235 Miniputt
  Thore Larsen Fredriksstad 1232 4
  Aksel Nissen Hellerud 1911U 1220 Miniputt
  Stian Kosberg Molde 1219 4
  Eskil Otterbekk Jonsson Tromsø 1218 4
  Erling Tenold Nordstrand 1212 4
  Anders Erikstad 1911 1210 4
  Hans Vigleik Jakobsen Jæren 1206 4
  Areeb Mansoor Søråshøgda 1205 Miniputt
  Thobias Gotaas Hansen Mosjøen 1185 5
  Eva Skaslien Vålerenga 1184 Lilleputt
  Eyvind Larre OSS 1183 4
  Gabriela Lunde Haugsdal Masfjorden 1181 Miniputt
  Thomas Berg Levanger 1178 4
  Nhat-Huy Dac Ho Hell 1173 Miniputt
  Marius Anfinsen Sandnes 1173 5
  Stein Ivar Røste Hamar 1167 4
  Karl P Jernberg Tromsø 1166 5
  Emilie Lazareva 1911 1159 Lilleputt
  Marie Vatneødegård Stjernen 1134 5
  Siako Nizar Fredriksstad 1124 Lilleputt
  Håkon Salte Jæren 1111 Miniputt
  Julie Sømhovd Nordstrand 1110 Lilleputt
  Espen Nordby Hamar 1110 5
  Aleksander Kjærstad Groruddalen 1095 5
  Sigurd Rommetveit Stavanger 1095 5
  Tien Quoc Tran Bærum 1092 5
  Marius Hjemsæter Skjelbred 1911U 1071 Miniputt
  Adam Selvik 1911U 1058 Miniputt
  Emre Amundsen Borgaas Moss 1056 Lilleputt
  Alina Shehzad Sandnes 1052 Miniputt
  Fred Engelstad Caissa 1040 5
  Sissel Merete Engevik OSS 1033 5
  Trond Ove Svendsen Tromsø 1031 5
  Tias Sebastian Lia Marthinussen Konnerud 1021 Miniputt
  Ole Birkeland Kristiansand 1020 5
  Anna Ovidia Young Sotra 1002 Miniputt
  Erlend Halvorsen Sarpsborg 0 2
  Oddvar Eriksen Sarpsborg 0 Senior 65
  Ingar Burchard Hammerfest 0 2
  Geir-Arne Aarsheim Follo 0 3
  Markus Søderholm Lofoten 0 4
  Jens Tore Fremmegård Indre Østfold 0 5
  Nicolai Olsen Sarpsborg 0 Miniputt
  Guru Wanda Wanvik Stjernen 0 5
  Oddvar Nesse Sandnes 0 4
  Svend T Eriksen Fredriksstad 0 5
  Trond Young Sotra 0 5
  Jarle Bryne Orkdal 0 5
  Monica Hestvik Bærum 0 5
  Elizabeth Lindsay OSS 0 5
  Bengt-Even Ringstad Kongsvinger 0 5
  Marius Kirkholm Skauen Kragerø 0 Miniputt
  Peder Marcus Aamodt Follo 0 Miniputt
  Shemorin Amarapala Strømmen Sku 0 Miniputt
  Andreas Gautestad Anfindsen Smeaheia SS 0 Miniputt
  Eivind Anfindsen Sandnes 0 5
  Ingrid Gautestad Anfindsen Smeaheia SS 0 Miniputt
  Ali Azadkhah Direkte 0 3
  Niklas Kjørvik Bentsen Sarpsborg Sku 0 Miniputt
  Enok Bergh Ullr 0 Lilleputt
  Bjørn Stian Berglund Moss 0 4
  Anna Blauhut Fredriksstad 0 Miniputt
  Arian Amundsen Borgaas Moss 0 Miniputt
  Sigurd Braathen Sarpsborg 0 4
  Espen Dahle Stjernen 0 3
  Eirik Eikeland Furulund Nordstrand 0 Miniputt
  Per Jakob Hansen Mosjøen 0 5
  Andreas Hellesøy Folgefonn 0 5
  David Hellesøy Folgefonn 0 5
  Even Johannessen Haukås 0 Miniputt
  Rohan Johnpillai Ullr Ungdom 0 Miniputt
  Odd-Steffen Knutsen Samisk 0 5
  Haakon Grunt Kreken Nordstrand 0 Miniputt
  Terje Kristiansen Tønsberg 0 5
  Nikolai Krämer Sandnes 0 Miniputt
  Jo Ingebrigt Larsen Follo 0 5
  Filip Espe Li-Johansen 1911U 0 Miniputt
  Ulf Atle Limburg Nittedal 0 3
  Viktor Marthinussen Haukås 0 5
  Håvard Mjeltevik Horten 0 5
  Magnus Mobæk Nes SKU 0 Lilleputt
  Evsuld Myagmarsuren Tromsø 0 Miniputt
  Guro Helen Midtlund Nordby Hamar 0 5
  Rune Olsen Bærum 0 5
  Brita Rommetveit Stavanger 0 5
  David Runde Nordstrand 0 5
  Håkon Røed Sarpsborg Sku 0 Miniputt
  Ben Samuel Groth Skaar Sarpsborg 0 Miniputt
  Steinar Dieseth Skogholt Nes 0 5
  Torgrim T. Storvik Trysil 0 5
  Vetle Bjørge Strand Selbak 0 Miniputt
  Max Armand Olsen Teian Lillestrøm 0 3
  Kjell S Thoreby Sarpsborg 0 2
  Anders Viken Horten 0 4
  Øyvind Westre Haukås 0 4
  David A Wiig Molde 0 5
  Bella Marie Young Sotra Sjakklubb Ungdom 0 Miniputt
  Gustav Østhus Haugaland SKU 0 Miniputt
You can sort the list by clicking the column headers

Group overview:
Group:EliteMester12345Senior 65 Senior 50 ASenior 50 BJunior Kadett LilleputtMiniputtTOTAL
Player count:2248477148513653181126263552544
Avg. FIDE rating:244121191863168415111291109817051884145119521688152013221697