Translations

Autotranslations

 Share this!
   
   
Tournament name:

NM for Ungdom 2019


Updated
mai 18 19
@ 10:40

Views:395

Site powered by:

TournamentService
Locations of visitors to this page

Site:

Skien

Play date:

08. - 10. nov 19

 Welcome   Signup   Participants   Games   Standings  Other tournaments

Velkommen!

Telemark SKU, Brattås SKU, Klyve SKU og Kragerø Sjakklubb Ungdom ønsker alle hjertelig velkommen til NM for Ungdom 2019.

Turneringen spilles i Skien fritidspark i Skien 08. - 10. november 2019

 

 Påmelding: Påmelding kan skje her på turneringsservice eller via linken på vår hjemmeside. Frist for påmelding er i utgangspunktet 1.november.

Vi vil ta imot etterpåmeldinger dersom det er plass, men det må påregnes at startavgiften da øker med 100 kr.

  

 Startavgift: 450 kr per spiller frem til 15. oktober, deretter 550 kr

 

 Overnatting:Vi kan tilby rimelig overnatting i samarbeid med Skien Fritidsparken hotell, Choice Hotell Skien og Choice Hotell Porsgrunn.

Gå inn på vår hjemmeside for mer informasjon om overnatting og priser.

 

Turneringsform:

Alle gruppene spiller 7 runder Sveitser



Klasseinndeling:

Det spilles i åtte klasser, med aldersgrenser etter det året spilleren fyller denne alderen:

Klasse U26: 20-26 år

Klasse A: 17-19 år

Klasse B: 15-16 år

Klasse C: 13-14år

Klasse D: 12 år

Klasse E: 11 år

Klasse F: 10 år

Klasse G: 9 år og yngre.

En spiller under 12 år kan delta i en klasse høyere enn det alderen tilsier.

 

Premiering: Pokaler til en tredjedel i hver klasse.  Alle får deltakerpremie.

 

Betenkningstid:

 

De tre første rundene med 40 minutter på partiet, med 10 sekunders tillegg per trekk. Rundene 4 til 7 spilles med 90 minutter og 30 sekunder tillegg per trekk.

 

Spilleprogram alle grupper

Alle klasser

Fredag 17:00

Runde 1 (40+10)

Fredag 17:30-19:30

Middag

Fredag 19:30

Runde 2 (40+10)

Lørdag 09:30

Runde 3 (40+10)

Lørdag 11:00-1230

Lunsj

Lørdag 12:30

Runde 4 (90+30)

Lørdag 17:00

Runde 5 (90+30)

Søndag 09:00

Runde 6 (90+30)

Søndag 12:00-1330

Lunsj

Søndag 13:30 tidligst

Runde 7 (90+30)

Søndag etter at siste parti er ferdig (1730)

Premieutdeling