Translations

Autotranslations

 Share this!
   
   
Tournament name:

Nord-Norsk Mesterskap 2016


Updated
jul 19 17
@ 14:53

Views:1

Site powered by:

TournamentService

Site:

Alta Ungdomsskole, Alta Sentrum

Play date:

13. - 16. mai 16

 Welcome   Participants   Games   Standings  Other tournaments

Velkommen til Nord-Norsk Mesterskap i Nordlysbyen Alta!

Alta Sjakklubb ønsker alle hjertelig velkommen til Nord-Norsk Mesterskap 2016. Turneringen spilles i Alta Ungdomsskole, Alta Sentrum 13. - 16. mai 2016.

Påmeldingsfrist For å unngå forhøyet startavgift må påmeldinger være oss i hende innen 2016.05.12. Vi lukker online-påmeldingen 2016.05.12 23:59:00.                     Påmeldingfrist for Gruppe mester: 6. mai 2016 kl. 15.00.
Startavgift Satt til kr 600 for seniorer og kr 300 for juniorer/lilleputt.
Overnatting

Streik på Thon Hotell.                                  

Gruppeinndeling Gruppe Mester, Gruppe 1, Gruppe 2, Gruppe Junior, Gruppe Lilleputt
Turneringsform Individuell turnering

 

Gruppe Mester, 1 og 2

Spillesystem 6 runder NSF Monrad
Spilleprogram
Runde Betenkningstid
1. Fredag, 13.5. kl. 19.00 - 01.00 
120 min på 40 trekk, 60 min til å avslutte partiet.
2. Lørdag, 14.5. kl. 10.00 - 16.00
120 min på 40 trekk, 60 min til å avslutte partiet.
3. Lørdag, 14.5. kl. 17.00 - 23.00
120 min på 40 trekk, 60 min til å avslutte partiet.
4. Søndag, 15.5. kl. 10.00 - 16.00
120 min på 40 trekk, 60 min til å avslutte partiet.
5. Søndag, 15.5. kl. 17.00 - 23.00
120 min på 40 trekk, 60 min til å avslutte partiet.
6. Mandag. 16.5. kl. 10.00 - 16.00
120 min på 40 trekk, 60 min til å avslutte partiet.
   
Premiering Spillerne rangeres etter:
  • Poengsum (=Lagpoeng i lagturneringer)
  • Monradkvalitet, dårligste strøket
  • Monradkvalitet (Buchholz), ingen strykninger (=LP monrad i lagturneringer)
  • Sonnenborn-Berger kvalitet (=LP berger i lagturneringer)
  • M: 3000 - 2000 - 1500
  •  1: 2000 - 1500 - 1000
  •  2: 1500 - 1000 -   800

 

Gruppe Junior og Lilleputt

Spillesystem 8 runder NSF Monrad
Spilleprogram
Runde Betenkningstid
1. Fredag. 13.5. kl. 19:00-22:00
60 min på hele partiet + 30 sekunder tillegg pr trekk
2. Lørdag. 14.5. kl. 10:00-13:00
60 min på hele partiet + 30 sekunder tillegg pr trekk
3. Lørdag. 14.5. kl. 13:30-16:30
60 min på hele partiet + 30 sekunder tillegg pr trekk
4. Lørdag. 14.5. kl. 17:00-20:00
60 min på hele partiet + 30 sekunder tillegg pr trekk
5. Søndag. 15.5.kl. 10:00-13:00
60 min på hele partiet + 30 sekunder tillegg pr trekk
6. Søndag. 15.5.kl. 13:30-16:30
60 min på hele partiet + 30 sekunder tillegg pr trekk
7. Søndag. 15.5.kl. 17:00-20:00 60 min på hele partiet + 30 sekunder tillegg pr trekk 
8. Mandag. 16.5.kl. 10:00-13:00 60 min på hele partiet + 30 sekunder tillegg pr trekk 
   
Premiering Spillerne rangeres etter:
  • Poengsum (=Lagpoeng i lagturneringer)
  • Monradkvalitet, dårligste strøket
  • Monradkvalitet (Buchholz), ingen strykninger (=LP monrad i lagturneringer)
  • Sonnenborn-Berger kvalitet (=LP berger i lagturneringer)

  Junior: Lilleputt:

  • 1. premie: 1000              1. premie kr 500
  • 2. premie: 800                2. premie kr 400
  • 3. premie: 600                3. premie kr 300