Translations

Autotranslations

 Share this!
   
   
Tournament name:

Quality Hotel Residence mesterskap i sjakk 2.turnering


Updated
nov 19 18
@ 22:35

Views:2175

Site powered by:

TournamentService
Locations of visitors to this page

Site:

Quality Hotel Residence

Play date:

18. nov 18

 Welcome   Signup   Participants   Games   Standings  Other tournaments

 

Daskevics Sjakk-Kurs i samarbeid med Smeaheia skolesjakk og Quality Hotel Residence ønsker alle hjertelig velkommen en spennende FIDE-ratet hurtigsjakkturnering      

Quality Hotel Residence (QHR) mesterskap i sjakk 2018 vil bestå av 3 turneringer i tidsrommet OKTOBER-DESEMBER (21.oktober, 18.november og 09.desember), der spillere ved å samle poeng i disse turneringene konkurrerer om sammenlagtpremier, se poengdeling nedenfor for hver enkel turnering:

1.premie i A klassen: Apple iPad 9.7" 32GB

2.premie i A klassen: Sony PlayStation 4

3.premie i A klassen: et gavekort fra Quality Hotel Residence på 2 overnattinger i helg m/frokost for inntil 2 personer i dobbeltrom på et valgfritt Nordic Choice-hotell* i Norden.

1.premie i B klassen: Bærbar PC til en verdi av 2500 kroner.    

  • Søndag 21.oktober 2018 kl. 11.00 - 16.30 helgens mesterskap i hurtigsjakk
  • Søndag 18.november 2018 kl. 11.00 - 16.30 helgens mesterskap i hurtigsjakk
  • Søndag 09.desember 2018 kl. 11.00 - 16.30 helgens mesterskap i hurtigsjakk 

  1. Sted: Quality Hotel Residence, Julie Eges gate 5, 4306 Sandnes 6-runder FIDE-swiss
  2. Det er satt et tak på 60 deltakere siden vi har begrenset plass
  3. Gruppeinndeling: 

  • Gruppe A: norsk eller FIDE rating mer enn 1200 pr.01.11.2018 Turneringen skal være hurtigsjakk FIDE ratet. OBS!!Alle som deltar i en FIDE-ratet turnering skal være medlem av NSF (NORGES SJAKKFORBUND)
  • Gruppe B: norsk eller FIDE rating mindre enn 1199 pr.01.11.2018. B gruppe er ikke FIDE ratet
  • Betenkningstid: 15 min + 5 sekunder per trekk
  • Startavgift: kr 250 i Hurtigsjakk per turnering.  
  • Innbetales 1506.13.18493 eller VIPPS til 535768 (husk å merke hvem betalingen gjelder). 

Spilleprogram: 

  • oppmøte senest kl 10:45
  • Runde 1: 11:00-11:45
  • Runde 2: 11:50- 12:35
  • Runde 3: 12:40-13:25
  • MATPAUSE 13:25-13:50
  • Runde 4: 13:50-14:35
  • Runde 5: 14:40-15:25
  • Runde 6: 15:30-16:15
  • Premieutdeling: 16:15-16:30

Premieringmper per hver enkel turnering (ved minimum 40 deltakere i turneringen):   

  • A: GAVEKORT FRA DITTGAVEKORT.NO:  1.plass kr 1000 2.plass kr 700 3.plass kr 500 4.plass kr 300 5.plass kr 200
  • B: GAVEKORT FRA DITTGAVEKORT.NO:  1.plass kr 500 2.plass kr 300 3.plass kr 200  
  • SMÅ PREMIER TIL ALLE DELTAKERE 

Ta kontakt med turneringsleder Vadim Daskevics ved å sende email til: vadik.dashkevich@gmail.com eller 95334705 

TABELL ETTER  QHR MESTERSKAPET 1.TURNERING

A GRUPPE

Pl Name i-Rtg Club POENG
1 Abyl Kizatbay 1981 Stavanger 100
2 Håkon Abeland Myrheim 1753 Sandnes 95
3 Mats Nærheim 1517 Sandnes 90
4 David Nesse 1637 Sandnes 85
5 Sergey Eliseev 1575 Sandnes 80
6 Ilia Kakushadze 2077 Stavanger 75
7 Benjamin Fossan 1773 Stavanger 70
8 Shazil Shehzad 1802 Sandnes 65
9 Hrannar Baldursson 2187 Sandnes 60
10 Hakon Helgoy 1341 Sandnes 55
11 Aksel Bu Kvaløy 1764 Stavanger 50
12 Rune Mastad 1082 Sandnes 45
13 Snorre Skrede 1731 Sandnes 40
14 Andre Gjestemoen-VonHirsch 1397 Stavanger 35
15 Sigurd Lye 1200 Sandnes 30
16 Sverre Lye 1387 Sandnes 30
17 Alisha Shehzad 1454 Sandnes 30
18 Gustav Hestholm 1283 Stavanger 30
19 Freddy Hestholm 1235 Stavanger 30
20 Kirill Shchipanov 1339 Sandnes 30
21 Arjan Wylleman   Sandnes 30

B GRUPPE: 

Pl Name Club POENG
1 Trond Idar Grytten Sandnes 100
2 Sigurd Rommetveit Stavanger 95
3 Titas Malaiska Stavanger 90
4 Henrik Lauvsnes Nilsen Smeaheia SS 85
5 Nikolai Krämer Sandnes 80
6 Eivind Anfindsen Sandnes 75
7 Thomas Hansen Juvik Stavanger Sku 70
8 Marius Anfinsen Sandnes 65
9 Martin Holten Fiskaaen Stavanger SKU 60
10 Olav Holten Fiskaaen Stavanger SKU 55
11 Noa Brakestad Smeaheia SS 50
12 Knut Brakestad Smeaheia 45
13 Andreas Gautestad Anfindsen Sandnes 40
14 Ksenija Korobeinikova Sandnes 35
15 Halldor Olaves Grytten Sandnes 30
16 Rodrigo Cabello Lopez Smeaheia SS 30
17 Roar Nærheim Sandnes 30
18 Raimbek Khamitov Sandnes 30
19 Ingrid Gautestad Anfindsen Sandnes 30
20 Herman Tonning Grønlid Smeaheia 30
21 Rakhimzhan Khamitov Sandnes 30
22 Jaroslav Makarov Smeahea 30
23 Viktor Ni Sandnes 30
24 Artyom Rodin Smeaheia SS 30

 Poengdeling:  

QHR poeng til alle (deltakerpoeng).

Gruppe A

Poeng

Gruppe B

Poeng

1

plass

100

1

plass

100

2

plass

95

2

plass

95

3

plass

90

3

plass

90

4

plass

85

4

plass

85

5

plass

80

5

plass

80

6

plass

75

6

plass

75

7

plass

70

7

plass

70

8

plass

65

8

plass

65

9

plass

60

9

plass

60

10

plass

55

10

plass

55

11

plass

50

11

plass

50

12

plass

45

12

plass

45

13

plass

40

13

plass

40

14

plass

35

14

plass

35

15

plass

30

15

plass

30

16

plass

30

16

plass

30

17

plass

30

17

plass

30

18

plass

30

18

plass

30

19

plass

30

19

plass

30

20

plass

30

20

plass

30

21

plass

30

21

plass

30

22

plass

30

22

plass

30

23

plass

30

23

plass

30

24

plass

30

24

plass

30