Translations


Autotranslations

 Share this!
   
   
Tournament name:

NORGESMESTERSKAP I SJAKK FOR BARN OG UNGDOM 2016


Updated
feb 18 17
@ 00:45

Views:95879

Site powered by:

TournamentService
Locations of visitors to this page

Site:

Scandic Lerkendal Trondheim

Play date:

04. - 06. nov 16

 Welcome   Participants   Bulletin   Live games   Games   Standings  Other tournaments

Final standings

PlNameClGPn-Rtgi-RtgClubFed1234567ScoreBuchholz-2Buchholz-1BuchholzBergern-Performance
Shazil ShehzadF 12Sandved SSK, ROG 16 03 09 14 08 02 05
6,5
24,0
27,5
30,5
27,75
 1461 ( +7)
Torbjørn ValvågF 14Tromsø SKU, TNN 24 11 17 04 03 01 06
5,5
25,5
28,5
30,5
21,75
 1365 (+10)
Aksel Bu KvaløyF 13Stavanger SKU, ROG 26 01 10 12 02 04 08
5,5
25,0
29,0
31,0
22,25
 1337 ( -3)
Eivind Grunt KrekenF 15Nordstrand SKU, OSL 19 05 06 02 16 03 11
5,0
24,5
27,5
30,5
19,50
 1188 (+21)
Magnus ÅrdalF 151911 U, OSL 27 04 18 07 09 10 01
5,0
24,0
27,0
28,5
17,00
 1114 (+34)
Arun Vijay CithuF 13Stavanger SKU, ROG 18 08 04 09 19 16 02
4,5
21,5
24,5
27,5
15,75
 0927 (-10)
Livia LindstadF 14Nordstrand SKU, OSL 13 10 12 05 20 15 18
4,5
20,5
23,5
26,5
15,50
 0810 (+810)
Edvin Ekeland HalvorsenF 15Elefantene, TRØ 28 06 15 17 01 09 03
4,0
24,0
27,0
27,5
11,00
 1091 (+32)
Jo Frønsdal EngedalF 15OSSU, OSL 20 15 01 06 05 08 22
4,0
23,5
26,5
29,0
13,50
 0955 ( +3)
10 
Hy Chang VoF 15Bærum SSU, AKE 21 07 03 23 22 05 13
4,0
22,0
24,5
26,5
11,75
 0879 ( -7)
11 
Kasper Kleppe TungeF 15Stavanger SKU, ROG 14 02 23 16 17 12 04
4,0
21,0
24,0
26,0
12,50
 0880 (+127)
12 
Linnea LarreF 15OSSU, OSL 23 22 07 03 14 11 16
4,0
20,5
23,0
25,0
13,50
 0965 ( +4)
13 
Elias Fredrik BuddeF 15Vålerenga USK, OSL 07 25 16 27 15 17 10
4,0
18,0
20,0
21,5
10,25
 0722 ( -3)
14 
Sigurd Syversveen KjeldstadF 1F 1Rosenborg, TRØ 11 24 19 01 12 22 20
3,5
20,5
23,0
25,0
9,25
 0876 (+876)
15 
Daniel KjeldsenF 15Stavanger SKU, ROG 25 09 08 21 13 07 23
3,5
19,5
21,5
23,5
9,00
 0671 (+35)
16 
Amadeus Hestvik EvenshaugF 15Bærum SSU, AKE 01 26 13 11 04 06 12
3,0
24,0
28,0
30,0
10,00
 0903 (+115)
17 
Johannes TyldenF 15Kristiansund SKU, M-R 22 23 02 08 11 13 25
3,0
20,0
22,0
24,0
6,50
 0676 (+676)
18 
Sigurd RommetveitF 15Hammerfest SKU, FIN 06 28 05 19 25 23 07
3,0
19,0
21,0
21,5
4,50
 0595 (+14)
19 
Sigurd Sagland-JensenF 15Smeaheia SS, ROG 04 27 14 18 06 20 28
3,0
19,0
20,5
21,0
5,00
 0635 ( +5)
20 
Kristian Van Der MeijsF 1F 1Skadberg SSK, ROG 09 21 22 25 07 19 14
3,0
18,0
20,5
22,5
8,00
 0670 (+670)
21 
Linus BorgundF 15Hordvik SKU, HORD 10 20 26 15 28 24 27
3,0
14,5
16,0
16,5
4,00
 0445 (-53)
22 
Jens TeigenF 15Rosenborg, TRØ 17 12 20 24 10 14 09
2,5
18,5
21,5
23,5
6,75
 0741 (+32)
23 
Sofie Kristine RatamaF 15Alta SKU, FIN 12 17 11 10 24 18 15
2,0
18,5
21,5
23,5
6,00
 0366 (-11)
24 
Harald Kittel Lytomt JacobsenF 15Stavanger SKU, ROG 02 14 27 22 23 21 26
2,0
16,5
18,5
20,0
4,50
 0457 ( -3)
25 
Ruben BekkenF 15Rosenborg, TRØ 15 13 28 20 18 26 17
2,0
16,5
18,5
19,0
2,50
 0429 ( -9)
26 
Birk VollstadF 15Tromsø SKU, TNN 03 16 21 28 27 25 24
2,0
15,5
17,0
17,5
2,50
 0319 (-50)
27 
Isac R. VagenF 1F 1Bergens SKU, HORD 05 19 24 13 26 28 21
1,5
17,0
19,0
19,5
2,25
 0323 (+323)
28 
Aksel NesF 14Nittedal SKU, OSL 08 18 25 26 21 27 19
0,5
15,0
17,0
18,5
0,75
 0119 (+119)
29 
Ingen Spiller
0,0
0,0
0,0
0,0
0,00
 0000 ( +0)
Ranking:
Score: Score (=Matchpoints in team tournaments)
Buchholz-2: Buchholz Cut 2, (reduced by the two lowest opponent scores)
Buchholz-1: Buchholz Cut 1, (reduced by the lowest opponent score)
Buchholz: Buchholz, no reductions (=Teampoint buchholz in team tournaments)
Berger: Sonnenborn-Berger(=Teampoint berger in team tournaments)
20. feb kl.18:50    TurneringsService 6.5Hell Sjakklubb